• Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
  • Vārda diena: Dzelde, Zenta, Zelda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:15

Digitālās brokastis

Walmart viedā pārtikas piegāde no veikala plaukta līdz pat ledusskapim

Walmart jaunais pakalpojums ASV - pārtikas piegāde līdz pat Tavam ledusskapim. Google jaunie gadžeti - Pixel, Buds, Nest un Pixelbook! Vatikāns radījis fitnesa trekeri-rožukroni. Fortnite pēc 40h pauzes laiž klajā jauno spēles versiju jeb Chapter 2.

Nobaudi jaunākos tehnoloģiju gardumus #DigitālāsBrokastis podkāstā ar Ahķi un Ričiju!

Lasīt vairāk

09:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Medus un etiķis

Par humoristiski satīrisko dzeju latviešiem

6.raidījums.

Humora un satīras stīga latviešu dzejā parādās 19.gs. vidū. Pirmie mūsu humoriķi un satīriķi ir Jānis Ruģēns, Fridrihs Mālberģis, Pērsietis, Ādolfs Alunāns. Ap 19. un 20.gs. miju dzejā jau ienāk smalka ironija, sarkasms, parodiju stils, ko izkopj Eduards Veidenbaums, Rainis, Rūdolfs Blaumanis, Edvards Treimanis-Zvārgulis, Melnupju Marija un vēl citi.

1920. – 1930. gadi humoristiski satīriskajai dzejai ir uzplaukuma laiks (Edvarts Virza, Jānis Sudrabkalns, Jēkabs Jansons-Saiva, Jānis Dreslers, Alberts Kronenbergs, Kuri-Beri u.c.).

Pēc Otrā pasaules kara dzejas rakstītājiem trimdā prāts īpaši nenesās uz jokiem. Ja nu, tad vairāk prozas formā. Tomēr vairāki spilgti izņēmumi ir gan (Andžs Augšupēdis, Alant Vils, Kuraž Krišs, Teodors Tomsons, Dzintars Sodums, Ojārs Jēgens, Juris Kronbergs). Latvijā, kas uz 50 gadiem varmācīgi pārtapa padomijā, joki bija vēl mazāki. Par sadzīves nebūšanām stingri ierobežotos humora aplokos rakstīja Pēteris Sils, Valdis Artavs. Ārpus šiem aplokiem iespēja izkļūt 1970. gados Ojārs Vācietis ar dzēlīgu satīru, ko neviens toreiz nedrukāja. Epizodiski arī Imants Ziedonis, Knuts Skujenieks, Jānis Rokpelnis. Atsevišķos ekspromtos – Mirdza Ķempe.

Nākamās dzejnieku paaudzes (Egila Zirņa, Māra Melgalva, Klāva Elsberga, Andra Žebera, Ineses Zanderes, Guntara Godiņa) dzeja ir jau ironijas un sarkasma piesātināta. Vēl nākamie - Einārs Pelšs, Kārlis Vērdiņš, Ronalds Briedis rada pārsvarā postironisku dzeju.

Lasīt vairāk

11:15

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Parīzē tiek atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”

Atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē tiek atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”. Šīs svinības apvieno septiņas institūcijas - Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Universitāti un Latvijas Nacionālo operu un baletu.
Izstādes idejas autore ir māksliniece Krista Burāne. Izstāde sastāv no septiņiem informatīviem stendiem, kas iepazīstina ar katru no institūcijām. To dizainu un scenogrāfiju veidojis Rūdolfs Baltiņš sadarbībā ar operatoru Daini Juragu un skaņu režisoru Arti Dukaļski. Pats centrālais izstādes elements ir grāmata “Latvijas kultūras ābece”, kuras autores ir Krista Burāne un Laila Burāne, bet ilustrators – Reinis Gailītis.
Ābece kļuvusi par izstādes vadmotīvu, jo valodas pamats ir alfabēts un tā apguvei palīdz mācību grāmata – ābece. Grāmatā katrs latviešu alfabēta burts iepazīstina ar nozīmīgiem pieturas punktiem un personībām, kas ir saistītas ar kādu no simtgadi piedzīvojušām institūcijām.
Latvijā izstāde būs skatāma no 25. novembra Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

17:00

NABA Top

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:15

Mūzika

20:30

Medus un etiķis

20:45

Mūzika

21:00

Dabsolis

BRDRL1NE ēteriskās skaņu ainas

Šonedēļ raidījumā dīdžejs BRDRL1NE ar stundu garu melodiska underground bass mūzikas setu (wave, uk grime, dubstep).

Lasīt vairāk

22:00

Vārnu laiks

Pašmāju skatuves jaunumi, ziņas, koncertu apskats

Raidījums Vārnu Laiks atpakaļ ēterī.

Raidījumā – pašmāju skatuves jaunumi, ziņas, koncertu afiša un aizvadīto koncertu “Behemoth” , “Ufomamuth” , “Morne” apskati un saruna par aktualitātēm latviešu metālmūzikā un skatuvē.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika