• Trešdiena, 2020. gada 5. augusts
  • Vārda diena: Osvalds, Arvils
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Notiks studentu biznesa iespēju festivāls Icebreakers'19

4. oktobrī LU Zinātņu mājā notiks lielākais studentu biznesa iespēju festivāls Ziemeļeiropā – Icebreakers'19. Uz divām skatuvēm uzstāsies globālo uzņēmumu pārstāvji un vietējās startup zvaigznes stāstīdami par nākotnes profesijām, tehnoloģiju attīstību un praktiskām iespējām biznesa un inovāciju radīšanai. Finālā jauniešiem būs iespēja prezentēt savas biznesa idejas festivāla žūrijai un cīnīties par 10 000 EUR grantu savas idejas realizēšana. Plānots, ka pasākumā jaunos uzņēmējus un biznesa entuziastus uzrunās arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, sniedzot savu redzējumu par Latvijas studentu uzņēmējdarbības nākotni.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

17:00

Otrais sniegs

Komponiste Gundega Šmite, grieķu mūzika un sarunas par dzeju

Jauna sezona, jaundarbs, vispār jau jaunumi būs visu gadu, jo, kā zināms, mūsu kultūras dzīve ir tik darbīga, ka spēj tik izsekot un uzzināt. Raidījums Otrais sniegs centīsies šo uzdevumu atvieglot ne tikai koncentrējoties uz LNSO aktivitātēm, bet arī iesaistoties sarunās ar kultūras radītajiem, metot tiltus un lokus pa žanru un ietekmj

Jauna sezona, jaundarbs, vispār jau jaunumi būs visu gadu, jo, kā zināms, mūsu kultūras dzīve ir tik darbīga, ka spēj tik izsekot un uzzināt. Raidījums Otrais sniegs centīsies šo uzdevumu atvieglot ne tikai koncentrējoties uz LNSO aktivitātēm, bet arī iesaistoties sarunās ar kultūras radītajiem, metot tiltus un lokus pa žanru un ietekmju dažādībām.

Šodien tikšanās ar komponisti Gundegu Šmiti, kuras darbs tiks pirmatskaņots sezonas atklāšanas koncertā, kā arī grieķu mūzika un sarunas par dzeju

Raidījumā tiek apskatīts LNSO atklāšanas koncerts, kas notiks 20.septembrī, pl. 20.00 Lielajā ģildē.

u dažādībām.

Šodien tikšanās ar komponisti Gundegu Šmiti, kuras darbs tiks pirmatskaņots sezonas atklāšanas koncertā, kā arī grieķu mūzika un sarunas par dzeju.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

KŪL

Laikmetīgā māksla tiekas Liepājā - Liepājas mākslas forums

No 27. līdz 29. septembrim Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” svinēs mūsdienu mākslas festivāla “Liepājas Mākslas forums” piekto jubileju. Festivāla programma šogad pārsteigs ar desmit dažādu žanru notikumiem – koncertiem, dejas izrādi, mākslas izstādi, teātri, kino un operu.

“Skatuves mākslas pieredze vienmēr var tikt uzskatīta par sarunu. Zāles gaismas izdziest, un tāpat kā dziļa elpa, kas ievilkta pirms vārdiem, šī tumsa sola, ka tiks kas pateikts! Tā vēl neatklāj sarunas saturu, bet atstāj mūs tur – iespējamās nākotnes sarunas aizraujošajā iztēlē. Šā gada festivālā aicinām ļauties sarunai. Pat ja nezinām, ar ko tā sāksies un kā tā beigsies. Sarunas par aktuālām, pasaulīgām un pārpasaulīgām tēmām mūsdienu jauno meistaru un jaunās mūzikas vecmeistaru darbos. Tā būs kā telpa citu atklāšanai un telpa pretestībai – bailēm no citādā un bailēm no sevis. Pretestībai mākslas trivializācijai, politkorektajam un cenzūrai. Tie būs māksliniecisko izziņu un centienu svētki!” par mūsdienu mākslas festivāla ideju stāsta tā mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Raidījumā klausies sarunu ar Baibu Bartkeviču, bet raidījuma otrajā daļā Liepājas elektroniskās mūzikas norises un Baltic Trail - viesos Elvi un Multilux.

 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Absolūtais minors

Baltic Trail. Ciemos Kristaps Puķītis

"Absolūtajā minorā" dzirdama saruna ar starptautiskās elektroniskās mūzikas nometnes un festivāla Baltic Trail organizētāju, kā arī Dirty Deal Audio izdevniecības un skaņu ierakstu studiju vadītāju Kristapu Puķīti. Raidījumā dzirdamas gan Baltic Trail nometnes, gan šogad jaundibinātās telpiskās skaņas grupas pašmāju dalībnieku kompozīcijas. Pārraide aptuveni 2 stundas gara.
Baltic Trail šogad notiks no 20.-28. septembrim, pēc 3 gadu pārtraukuma atgriežoties Liepājā. Kā ierasts, tajā piedalīsies elektroniskās mūzikas producenti, instrumentālisti un vokālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kopumā 12 dalībnieki, kas nedēļas laikā radīs vismaz četrus sadarbības projektus, plašākai publikai pirmatskaņojot nometnē radītās audiovizuālās koncertprogrammas, kā arī sniedzot solo priekšnesumus. Līdzās nometnes rezultātu koncertiem notiks arī imersīvās jeb telpiskās skaņas koncerts, kuru izstrādās šiem nolūkiem īpaši noformēta darba grupa, prezentējot savus darbus ar 17 sfēriski izvietotiem skaļruņiem aprīkotā koncerttelpā kultūras namā "Wiktorija". 
Starp nometnes dalībniekiem būs tādi mākslinieki kā Evija Vebere, MNTHA, Demaui, Multilux no Latvijas, kā arī ELLIP, Theodore Parker no Igaunijas un Distorted Noise Architect, Fume, Karkasas un Ruta MUR no Lietuvas. Imersīvās jeb telpiskās skaņas koncertā piedalīsies Platon Buravicky, ELVI, Glociks un Demaui no Latvijas, kā arī Theodore Parker (USA/EE), Mantautas Krukauskas (LT) un Pijus Džiugas Meižis (LT).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika