• Piektdiena, 2020. gada 10. jūlijs
  • Vārda diena: Lija, Olīvija, Odrija, Olivers
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Forma nav formāla un statuja nav dekorācija. Laikmetīgā māksla Ziemeļblāzmā

No 12.augusta kultūras pils “Ziemeļblāzma” gaida apmeklētājus uz laikmetīgās mākslas izstāžu programmas ceturtā cikla “Forma nav formāla” trīs izstādēm. Šis cikls veltīts mūsdienu Latvijas tēlniecībai un spītīgi iebilst pret pieņēmumu, ka skulptūra ir tikai kā dizaina objekts interjerā ar nolūku to estētiski uzlabot. Ciklā “Forma nav formāla” redzamas trīs mākslinieku izstādes  - Agitas Maračkovskas, Andreja Prigičeva un Jāņa Novika, kurās veikli, profesionāli un asprātīgi izmantotas tēlniecības valodas priekšrocības, lai tieši atklātu savu viedokli par šobrīd civilizācijai nozīmīgiem jautājumiem - ekoloģiju, robotizāciju un indivīda sevis meklējumiem informācijas haosā. Raidījumā viesosies izstādes mākslinieki Jānis Noviks (izstāde - "Kā iemācīt robotiem labi pavadīta laiku") un Agita Maračkovska {"Nervi"}.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Viena traka māja LNSO vasaranīcā

“LNSO vasarnīcā 2019” jau šajā nedēļas nogalē pirmizrādi piedzīvos komponista Edgara Mākena un režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas asprātīgais un ēverģēlīgais piedzīvojumu stāsts “Loranga”. Šajā raidījumā sarunāsimies ar izrādes veidotājiem un ielūkosimies bērnu muzikālajā teātra pasaulē.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Absolūtais minors

Ciemos: Darja Kazimira

Raidījumā ir dzirdama šovasar ierakstīta saruna ar mūziķi un vokālisti Darju Kazimiru. Līdzās intervijai atskaņojām arī viņas radīto mūziku, sākot ar pirmssākumiem kā solo māksliniecei līdz vēlākajiem kopdarbiem ar Dagmar Gertot.
Darja uzaugusi Jelgavā, taču šobrīd periodiski dzīvo arī Krievijā un Gruzijā. Viņas improvizētajās kompozīcijās dažādu tautu tradicionālo vokālo un instrumentālo izpildījuma tehniku pārnesumi apvienojas ar tumšo noskaņu mūziku, radot gan šaušalīgu, gan apcerīgu un misticisma piesātinātu skanējumu. Viņas daiļradē liela nozīme ir dramaturģiskai koncepcijai, kā arī personalizētām rituālajām praksēm, kas kalpo kā galvenais radošais virzītājspēks.
Pērn Darja uzsāka sadarbību ar mākslinieci Dagmar Gertot no Sanktpēterburgas, ar ko paralēli muzicēšanai tiek īstenoti un dokumentēti dažādi hepeningi un vizuālās mākslas darbi. Viņu albums “Death of The Bull”, kas 2018. gadā tika izdots vien virtuāli, šī gada martā tika pārizdots CD formātā Lielbritānijas izdevniecības Aurora Borealis recordings. paspārnē, savukārt jau maijā iznāca jauns CD split-albums ar grieķu dark ambient projektu Shibalba “Deep Water Groan”, par ko parūpējās leibls Zazen Sounds.
Saruna norisinās latviešu un krievu valodās.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika