• Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
  • Vārda diena: Dzelde, Zenta, Zelda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. LU augstskolu absolventu nodarbinātības reitingā pakāpusies par 50 vietām

Latvijas Universitāte starptautiskā augstskolu absolventu nodarbinātības reitingā pakāpusies par 50 vietām un ieņem 201. – 250. vietu. Augstskolas vērtētas pēc pieciem kritērijiem: reputācija darba devēju vidū, absolventu sniegums, augstskolas sadarbība ar darba devējiem, studentu saskarsme un sadarbība ar uzņēmējiem un absolventu nodarbinātība. Latvijas Universitāte vislabāko rezultātu ieņem absolventu nodarbinātības vērtējumā – 40. vieta, tāpat LU ieņem labu rezultātu absolventu snieguma vērtējumā – 68. vieta. LU jau trīs gadus pēc kārtas sasniedz arī augstus rezultātus Latvijas Darba devēju konfederācijas un karjeras portāla Prakse.lv veidotajā studiju programmu un izglītības iestāžu TOPā.

Lasīt vairāk

15:15

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Stipendiātu pieredzes stāsti un studentu zinātniskā konference "Cilvēks un..."

Kā pieteikties izcilības stipendijām un iegūt papildus drošību plānajam studenta maciņam? Bet kur dalīties savos pētījumos un ieraudzīt, ar ko nodarbojas citi studējošie?
Raidījumā – akadēmiskas tēmas, ko centīsimies izzināt, padarīt tuvākas un saprotamākas, kā ierasts, aicinot studentus iesaistīties.

Raidījuma pirmajā daļā studijā viesojas LU fonda stipendiāti Kristīne Sikora, Toms Pāvils un Matīss Apinis. Runājam par to, kas un kā var pieteikties LU fonda izcilības stipendijām, ko sagaidīt no pieteikšanās procesa, ko darīt un ko nedarīt? Un, galvenais – kāpēc noteikti jāpiesakās!

Pēc tam LU Studentu pašpārvaldes pārstāvji Elīza Dāldere un Jēkabs Akermanis iepazīstina ar gaidāmo LU Studentu zinātnisko konferenci “Homo et...”, kas šogad, novembra beigās notiks pirmo reizi. Tā plānota kā pieejama, starpdisciplināra konference, kur bakalaura, maģistra un profesionālo studiju programmu studenti varēs dalīties referātos, kursa un citos studiju darbos rastajās atziņās, iegūt pieredzi, kā arī vērtīgas balvas.

Lasīt vairāk

17:00

NABA vakars

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

Pretim mīlestībai

Drūma un lietaina rudens priekšnojautas ir īstais laiks, lai dotos pretim miīlestībai, tā sola franču duets Ibeyi ar brazīliešu reperi Emicida dziesmā "Hacia El Amor". Raidījumā skanēs arī čella, bungu un balss trio NES no Valensijas, maliešu ģitārista Sekou Bah albums "Soukabbe Mali" un ķīniešu klasiskie stīgu instrumenti gukins un pipa Lī Sjantina un Čena Ju izpildījumā.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

Rasta alfabētā U - Unity un Upsetter

“Unification of all rastamans”, “Africa unite” un tml. ir bieži sastopama jēgvienība regeja dziesmās, tāpēc, turpinot šķetināt Rasta leksiku, pienācis laiks Dabaskatā parunāt par vienotību, kad rastas aicina apvienoties cīņā pret netaisnību, apspiestību represīvā Babilonā, iet vienībā ar Dža par savām tiesībām.

Africa unite
'Cause we're moving right out of Babylon
And we're going to our Father's land

Tam pa vidu klausīsimies divu regeja smagsvaru tikšanās rezultātu – Upsettera, jeb Lee Scratch Perry un Adriana Šervuda pavisam nesen klajā laisto pērli “Rainford”. Tas ir vesels albums, kurā Perijs, šķiet, ir atļāvies attālināties no saviem spogulīšiem un nekritiskas apziņas plūsmas translēšanas universā, lai, Šervuda meistarotā bīta pavadīts, šoreiz atgrieztos pie stingrām saknēm.

Obadiah Obadiah
Jah Jah sent us here to catch vampire
We have the chalice to lite up Jah fire

Lasīt vairāk

22:00

Mēnesspiens

Rudens mēness

Mēnesspiens ir atgriezies no vasaras pārtraukuma, lai ieskandinātu nesteidzīgu nedēļas sākumu ar ierastajiem, mierpilnajiem skaņu viļņiem. Rudens pirmajā raidījumā izskanēs kompozīcijas no J.J.Cale, Marisa Anderson, Arp un citiem. Raidījuma otrajā pusē, kā ierasts, mēnessdziesma - to izpildīs franču mūziķis un producents Rone.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika