• Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
  • Vārda diena: Dzelde, Zenta, Zelda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

#DigitālāsBrokastis

08:15

#DigitālāsBrokastis

Latvijas startapa Uppo plaukstas balsts un Facebook virtuālā realiāte

Noklausies jaunāko #DigitālāsBrokastis podkāstu, kura 1. daļā priecājāmies par Facebook virtuālās realitātes iespējām nākotnē, brīnījāmies par staipīgām baterijām un kasījām galvas par Amazon Loop runājošo gredzenu. 2. daļā daudzpusīga saruna ar Latvijas startapa Uppo vadītāju Ģirtu Ozoliņu, kuri ražo ergonomiskos rokas balstu spilventiņus.

Lasīt vairāk

09:00

#DigitālāsBrokastis

10:30

Medus un etiķis

10:30

Mūzika

10:45

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

17:00

NABA Top

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Alkohols un strādnieka sieva

Rīgas pavēderē uz Pērnavas un Deglava ielas stūra 2012.g. tika atklāts vides piemineklis “Rīdzinieki”, kas ir veltīts Augusta Deglava (1862-1922) 150. gadu jubilejas atcerei. Šis Rīgas nostūris joprojām ir saglabājis savu proletārisko garu, ko rada koka un arī vienkāršās mūra ēkas. Taču interesantu vakara noskaņu rada arī  proletāriskie šī pieminekļa apmeklētāji. Iespējams, ka šādi skati lika Augustam Deglavam (atturības biedrības “Auseklis” dibinātājs) uzdot jautājumus par proletāriešu ģimeņu likteņiem. Tāpēc viņš ķērās pie priekšvārda rakstīšanas grāmatai „Alkohols un strādnieka sieva” (1913.). Raidījums Fono-grāfs dosies ekspedīcijā, lai savām acīm varētu iepazīties ar proletāra vakara kultūru 21.gs. un pārbaudīt, vai Deglava skatījums joprojām ir aktuāls.

Progresīvās domas bībelē, Kārļa Marksa Komunistiskās partijas manifestā, ko 20.gs. sākumā paklusām lasīja arī Latvijas strādniecības aprindas, ir lasāmas frāzes, kas paredz, ka jaunajā sabiedriskajā iekārtā ģimenes, kas ir viens no ekspluatācijas modeļiem, izzudīs: „Uz ko balstās buržuāziskā ģimene? Uz kapitālu, uz privāto iedzīvošanos. Pilnīgi attīstītā veidā tā pastāv tikai buržuāzijai.; bet savu papildinājumu tā rod proletāriešiem uzspiestajā bezģimenes dzīvē un publiskajā prostitūcijā. Buržuāziskā ģimene dabiski izzūd, izzūdot šim viņas papildinājumam, un abas izzudīs, izzūdot kapitālam.”

Kamēr nav iestājies komunisms, pastāvēs proletāriskas ģimenes. Kamēr pastāv ģimenes, būs laulātie partneri. Kamēr vien būs laulātie partneri, proletāriešu ģimenē būs aktuāls jautājums, ko uzdeva Augusts Deglavs: ko darīt strādniekam vakarā un ko par to domā viņa sieva?

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

20:30

Medus un etiķis

20:45

Mūzika

21:00

Bioritmi

22:00

Histērija

Terror Machine Records = 3

Tradicionāli mūsu raidījumā pieminam dažādu smagās elektroniskās mūzikas izdevniecību lielās jubilejas (15, 20, u.t.t.). Šoreiz lauzīsim šo ritmu un atzīmēsim Vācijā bāzētās Terror Machine Records 3 gadus. Tātad, arī ieklausīsimies šīs izdevniecības izdotajos skaņdarbos. Esat gatavi speed, terror, industrial, uptempo - hardcore mūzikai.

Atliek tik pieminēt, ka svinības norisināsies 12.oktobrī Vācijas pilsētā Cologne, jeb latviski- Ķelnē.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika