• Piektdiena, 2020. gada 10. jūlijs
  • Vārda diena: Lija, Olīvija, Odrija, Olivers
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Medus un etiķis

Eduards Veidenbaums (1867 – 1892)

E.Veidenbauma dzejas pamatžanrs – satīra, kurā viņš sūrojās par pasaules netaisnībām. Tas ir temats, kas nekad nenoveco. Veidenbaums gan neidealizēja strādniekus un revolūciju kā pasaules glābēju. Studiju biedrs Aleksandrs Dauge šai sakarā rakstīja, ka “plašām, vēl uz pavisam zema garīgās attīstības līmeņa stāvošām tautas masām sludināt revolūciju, /Veidenbaumam/ šķita esam patiesa, nežēlīga noziedzība. Tērbatas revolucionāros krievu studentus, kas visus sauca un aicināja “revolūciju taisīt” viņš sarunās ar mani bieži nosauca par noziedzīgiem idiotiem.” Veidenbauma dzeja 20./21.gs. mijā iezaigojās kā tikko uzrakstīta Jura Kulakova komponējumos un grupas “Pērkons” izpildījumā.

Lasīt vairāk

11:15

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Zibens pa dibenu

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Kultūras bistro

Danas Bjorkas vēstule, Dailes teātra direktors, Viltus ziņas. Atbild režisors Klāvs Mellis

Kultūras bistro viesojās režisors un aktieris Klāvs Mellis.

Apspriedām:
- Danas Bjorkas atklāto vēstuli par Rīgas Krievu teātra novērtējumu Spēlmaņu nakts ceremonijā;
- Kādu direktoru gaidām Dailes teātrim;
- Kādi ir mūsdienu latviešu kino plusi un mīnusi;
- Kas ir "viltus ziņu" mērķauditorija.

Lasīt vairāk

18:30

Mūzika

19:00

Ožamais spirts

Mūziķis un komponists Oskars Jansons

Viesos mūziķis un komponists Oskars Jansons. 

Muzikālās iemaņas apguvis pašmācības ceļā, savos ierakstos pārsvarā spēlē visus dzirdamos instrumentus. Kā solo mākslinieks publicējis albumus “These Sands” (2011) un Montserrat (2015). Darbojas arī zem projekta nosaukuma “Cockroach Prophets”, ar ko 2015. gadā publicē albumu ar tādu pašu nosaukumu. Oskars raksta un izpilda autormūziku ar paša tekstiem latviešu un angļu valodās, viņa mūzikā rodamas dažādu žanru ietekmes – tautu mūzika, blūzs, alternatīvais kantrī, alternatīvā mūzika, progresīvais roks un folkroks. Šobrīd aktīvi koncertē ar grupu “Juuk”, ar kuru šogad izdeva augsti novērtēto albumu "Indulgenču tirgotāji". 
Ietekmējoties no ASV un Rietumeiropas folkmūzikas mantojuma, “Juuk” pirmais albums ir veltījums kultūrai, kura ir eksistējusi vienmēr - mūzikai, kas jau sākotnēji domāta nevis koncertzālēm, bet kopā spēlēšanai virtuvēs, viesistabās vai citādi sanākot kopā. Šī tradīcija Latvijā ir īpaši stipra un neaprobežojas ar mūziku vien, un mūsdienās lielā mērā balstās uz vēlmi stāstīt stāstus un iesaistīties dialogā vienam ar otru, kas arī ir savedis kopā grupas dalībniekus.
Raidījumā klausīsimies Oskara izvēlētās dziesmas, kas saistās ar viņa bērnību, pievēršanos mūzikai, iedvesmas avotiem un citām tēmām.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

20:30

Medus un etiķis

20:45

Mūzika

21:00

Conexao FM Brasil

22:00

Skaņu mežs

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika