• Piektdiena, 2020. gada 10. jūlijs
  • Vārda diena: Lija, Olīvija, Odrija, Olivers
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Rīgas stāsti

Latvijas Universitātes zinātņu kaleidoskopiskās šķautnes

Noslēdzot tēmu bloku par Latvijas Universitātes vēsturi, nākamais Rīgas stāsts piedāvās ielūkoties zinātņu gaitās un iepazīstinās ar trim spilgtām personībām, kas būtiski sekmējušas savu nozaru attīstību.  Kas ir viens no farmakognozijas pamatlicējiem Latvijā? Kura ir pirmā sieviete, kas Latvijas Universitātē ieguvusi doktora grādu humanitārajās zinātnēs un iedibinājusi latviešu literāri filozofiskās esejas žanru? Un kas ir vīrs, kurš absolvējis Latvijas Universitātes Mehānikas fakultāti, aktīvi darbojies magnetohidrodinamikas sfērā, paralēli tulkodams Šekspīra sonetus?

Lasīt vairāk

16:30

Mūzika

17:00

Otrais sniegs

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

KŪL

Netikumīgie

Dirty Deal Teatro notiks pirmizrāde režisores Kristas Burānes dokumentālajai dzejas izrādei "Netikumīgie” par 21. gadsimta jauniešiem, viņu pieaugšanu, attiecībām ar skolu, audzināšanu un brīvību. Raidījumā viesosies radošās komandas pārstāvji.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Machine de cirque un ģimeniskā maģija Rīgas cirkā

Gada nogalē Rīgas cirks piedāvās brīnumainu stāstu, kas Rīgu sasniegs tieši maģiskajā Ziemassvētku laikā. "Machine de cirque" ir cirka izrāde visai ģimenei – par to, kā pieci puiši būvē brīnummašīnu, lai nokļūtu atpakaļ pie civilizācijas. Viņi to dara, izteiksmīgi žonglējot, kūleņojot gaisā, vizinoties uz vienriteņiem un spēlējot mūzikas instrumentus. Vīri radoši sacenšas, lai noorientētos apokaliptiskajā rezerves daļu pasaulē – izdomas pilni un apbruņojušies ar izcilām akrobātikas spējām, viņi skatītājiem parāda, kā tiek galā bez sievietēm un datoriem. Šie atraktīvie tēli brīžiem šķiet komiski, citubrīd – nostalģiski. Viņi meistarīgi pārsteidz ar ķermeņu veiklību, žonglēšanas prasmēm un spēju noturēt skatītāju uzmanību. Viņi ir gatavi atklāt savu dvēseli un reizēm arī savu ķermeni, lai līdz sirds dziļumiem smīdinātu, aizkustinātu un pozitīvi uzlādētu skatītājus ar pārsteidzošām prasmēm un dzīvīgiem bungu ritmiem.

Šovakar par izrādi un jaunumiem Rīgas cirkā sarunāsimies ar Māru Pāvulu un Odriju Fišeri.

 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Gaismas kaste

Moscow music week 2 / mūzika no Krievijas

Moscow Music Week jeb Maskavas mūzikas nedēļa ir showcase festivāls, kas notiek Maskavā septembra sākumā. Šogad tas piedāvāja tik plašu un tik iespaidīgu programmu, ka to neizdevās iekļaut vienā raidījumā. Lielākoties festivāls piedāvā interesantāko no vietējās mūzikas, bet jāatzīst, ka uz kopējā ievērojamas jaunrades fona Krievija šobrīd ieņem vadošās pozīcijas.

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika