• Pirmdiena, 2021. gada 12. aprīlis
  • Vārda diena: Jūlijs, Ainis
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Rīgas stāsti

Vienīgā sieviete Latvijas Tautas padomē – politiķe un feministe Klāra Kalniņa

Klāra Kalniņa, pilnajā vārdā Anna Luīze Klāra Kalniņa (pirmslaulības uzvārdā Veilande), dzimusi 1874. gada 25. februārī lauksaimnieka Veilanda ģimenē. Viņas bērnība un pusaudzes gadi pavadīti Zemgalē, bet vēlāk atstātas būtiskas pēdas arī Rīgas un Latvijas vēsturē – būdama viena no pirmajām latviešu sievietēm, kas iesaistījusies politikā un cīnījusies par sieviešu tiesībām, Klāra Kalniņa kļuva par vienu no neatlaidīgajiem latviešiem, kas iestājās par savām idejām un iezīmēja ceļu uz neatkarīgu valsti.

Lasīt vairāk

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Rīgas fotomēnesis un jaunie fotogrāfi

Fotogrāfijas festivāla "Rīgas fotomēnesis 2020" ietvaros par gada labāko jauno fotogrāfu un FK Balvu saņēma Filips Šmits.  Šovakar Radio NABA ēterā sarunāsimies par jauno un jaunajiem fotogrāfijā, par “Rīgas fotomēnesi 2020”, kas tiešsaistē un pilsētvidē aktīvi reflektē par šo laiku, dīkstāvi un aktualizē fotogrāfiju kā starpdisciplināru un dzīvu mākslas formu. Šī vakara studijas viesi – jaunie fotogrāfi Filips Šmits un Adelīna Kalniņa.

Rīgas Fotomēnesis ir starptautisks fotogrāfijas festivāls, kas iepazīstina ar aktuālo Ziemeļ- un Austrumeiropas fotogrāfijā un tiek organizēts jau kopš 2014. gada, šogad tas savu kulmināciju gan tiešsaistē, gan pilsētvidē piedzīvo no 26. maija līdz 28. jūnijam, piedāvājot fotogrāfiju izzināt organizētās tikšanās ar māksliniekiem, darbnīcās, pastaigās un protams, izstādēs.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Gaismas kaste

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika