• Ceturtdiena, 2021. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Latvijas Universitāte - uzzini vairāk! (MF, BF un DF)

Šajā raidījumā turpinam jauno rubriku, kurā iepazīstināsim ar visām Latvijas Universitātes fakultātēm un to piedāvājumu topošajiem un esošajiem studentiem.

Raidījuma pirmajā daļā aprunāsimies ar Medicīnas fakultātes farmācijas studiju programmas direktori un profesori Unu Riekstiņu. Izskatīsim medicīnas jomas aktualitātes, farmācijas programmas saistošo saturu un to, kā medicīnas fakultātes mācībspēki un studenti iedzīvojās Zinātņu mājā.

Otrajā daļā pievērsīsimies datorikas pasaulei, caur kuru mūs izvadās profesors un dekāns Guntis Arnicāns. Noskaidrosim, kāda ir Datorikas fakultātes nozīmība Latvijā, kas ir tā skolēnu mērķauditorija, kas izvēlas studēt šo zinātnes virzienu un kādi ir jaunākie datoriķu zinātniskie sasniegumi.

Noslēgumā attālināti studijā viesosies Bioloģijas fakultātes asociētais profesors un dekāns Didzis Elferts. Kopīgi uzzināsim kādas ir atšķirības starp "zaļajiem" un "baltajiem" biologiem, vai pastāv kādi stereotipi par biologiem un kāda patiešām ir mītiem apvītā biologu prakse Kolkā.

Lasīt vairāk

17:00

Info-Dēmija

Instrumentālie mediji

Sveiciens pavasarī, dārgie podkāsta klausītāji!

Šonedēļ pie mums attālināti ciemojās kāda spilgta un aktīva viešņa - Ivonna Plaude. Viņa ir Latvijas Reģionālo mediju asociācijas vadītāja, kā arī laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» redaktore. Studiju ietvaros ar viņu plaši esam runājuši par reģionālajiem medijiem un šoreiz uzmanību vērsīsim arī vairāk uz to instrumentalitāti mediju vidē.

Ar ko atšķirās lokālie un nacionālie mediji? Kādas priekšrocības un/vai draudus var piedzīvot reģionālā medijā strādājošs žurnālists, ņemot vērā, ka lokālā telpa jādala ar auditoriju? Kādas ir vadošās tendences informatīvajā telpā un ar kurām pašlaik saskaras Latvijas reģionālie mediji?
Par to visu šodienas raidījumā!

Podkāsts INFO-DĒMIJA - ekspertu un studentu pieredze dezinformācijas laikmetā un vērtīgi padomi medijpratības apgūšanai. Klausāms pirmdienās plkst. 17:00 radio NABA un mūzikas straumēšanas vietnēs.

Raidījumu vada Elīna Krēmere un Laura Laķe.

Lasīt vairāk

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

Dabas skaņas un tradīcijas pasaules mūzikā

Raidījumā ieklausīsimies dabas skaņās un sieviešu balsīs latviešu tradicionālās dziedāšanas grupas “Saucējas” albumā “Dabā”, katalāņu dziedātājas Lias Sampai albumā “Amagatalls De Llum”, viņas tautietes Karolas Ortisas albumā “Pecata Beata”, maķedoniešu romu mūzikas leģendas Esmas Redžepovas pēdējos pirmsnāves ierakstos kopā ar grupu “Nune Brothers” albumā “My Last Song” un viņas ansambļa “Esma’s Band” albumā “New Generation” ar Esmas meitu Eleonoru Mustalovsku, kā arī somu folka dueta “Akkajee” albumā “Lastenkerääjä”.

Programmā:

1. Es pazinu bārainīti – Saucējas
2. Nakūko, dzaguzīte – Saucējas
3. Puiri, puri, meži, meži – Saucējas
4. Kiukoj dzaguzīte, i dzīd laksteigola – Saucējas
5. Gotiņ, gotiņ – Saucējas
6. Le Caixeta – Lia Sampai
7. La Nina – Lia Sampai
8. Astronautes – Lia Sampai
9. Corro Per La Nit – Carola Ortiz
10. El Testament D'Amelia – Carola Ortiz
11. Amat i Amic – Carola Ortiz
12. Kazi Srce – Esma Redžepova and Nune Brothers
13. Ljubovta moze se – Esma Redžepova and Nune Brothers
14. Gipsy Dance – Esma’s Band
15. Lastenkerääjä – Akkajee
16. Hys hys hymylään – Akkajee
17. Syntyma – Akkajee

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

22:00

Mēnesspiens

Ceriņi

Pavasara sapņi un atelpa mierīgam pirmdienas vakaram. Klausīsimies kompozīcijas no Moby, YlangYlang, Alice Phoebe Lou un citiem. Raidījuma titula dziesmu izpildīs Zigmunds Lorencs, bet mēnessdziesmā Valium Aggelein.

Uz sauklausīšanos!

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika