• Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
  • Vārda diena: Lilita, Irita, Ita
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Dzīvnieku aizsardzības diena

Oktobra sākumā pasaulē atzīmē dzīvnieku aizsardzības dienu - pievēršot uzmanību visdažādākajiem radījumiem, kas ir mūsu līdzgaitnieki uz šīs planētas, bet bieži tiek nepelnīti aizmirsti.

Sākotnēji dzīvnieku aizsargāšana attiecās tikai uz "darba lopiem" - piemēram:
"Ir aizliegts, redzami slimus, gaudenus, ievainotus un klibus zirgus pie darba brūķēt".
"Nau brīv lopus ar cietiem, spiciem jeb asiem rîkiem, tā ar rungām u.t.j.pr. sist; - pa galvu un pa vēderu sist ir pavisam aizliegts."
"Ir aizliegts, lopiem uzkraut pa grūtu, viņa spēkam, vai arī slikta ceļa dēļ, neiespējamu vezumu."

Un tamlīdzīgi. Atšķirībā no šiem 19. gs. noteikumiem mūsdienās humānas izturēšanās principi pilnā nopietnībā attiecas uz praktiski visu veidu dzīvniekiem, kas spēj just sāpes un ciešanas. Vai gandrīz visiem. Nu apmēram. Nu kaut cik vismaz. Labi, būs par to būs jāpastāsta jums sīkāk.

Stāstīs cilvēks, kas Latvijas Universitātē ir aizstāvējis diplomdarbu par tēmu "Cilvēka un dzīvnieka attiecību ētiskie un juridiskie aspekti".

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Žoklis paveras

Nabas studijā viesojas Roberts Vilsons, viens no galvenokārt literārā žurnāla "Žoklis" redaktoriem.

Vēl raidījuma programmā:
– Telefonsaruna ar galveno redaktoru Raimondu Ķirķi;
– "Žokļa" lasījumi: Reiņa Pelles Karlsona "Poēma par zveju" no "Žokļa" atvasaras numura un Manta Gimžauska poēmas "ACID IS SWEET" otrās daļas fragments atdzejotājas Emijas Grigorjevas lasījumā;
– redakcijas izvēlēts raidījuma skaņu celiņš.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Vārnu laiks

Viesos bārmenis Mārtiņš Matisons

Sākam jaunu raidījumu sēriju, kurā runājam ar alternatīvās mūzikas skatuvē atpazīstamiem bārmeņiem. "Vai bārmenis ir daļa no alternatīvās mūzikas skatuves?"

Pirmais viesis - Mārtiņš Matisons. Melomāns, aktīvs koncertu apmeklētājs un bārmenis, kurš jau astoņus gadus pildījis kausus Rīgas iecienītākajās alus vietās.

Lasīt vairāk

19:00

Dziesmudeja

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Dienvidamerikas

Raidījumā apskatīsim deviņas dažādu žanru grupas no Dienvidamerikas, pārsvarā spāņu un portugāļu valodā, piecas pirmoreiz.

No Meksikas ar vienu no jaunajiem singliem būs Mehiko "triprock" kvartets "La Era Vulgar". Grupa otro reizi raidījumā , 2018.g.martā apskatījām debijas LP "El Reino" (2017).

Divi galvenie būs debijas albumi no kvalitatīvām "dreamgaze" grupām - Kolumbijas "Encarta 98" un Puerto Riko "Un.Real".

Kvarteta "Un.Real" debijas LP "Islands" (2021 ir tiešām ilgi gaidīts. Jau no 2017.g. pamazām tika izdoti pieci singli no gaidāmā albumi. Tāpat grupa no 2013.g. izdevusi piecus EP, visi albumi pieejami `bandcamp`. Pieredzējusi grupa ar dalībniekiem virs četrdesmit.

Kvinteta "Encarta 98" debijas albums "Lo Que Extrañas Ya No Existe" izdots jūlijā spāņu valodā un ir negaidīti labs žanra produkts. 2020.g.augustā raidījumā bija albuma iesildošais singls "El Silencio".

Vēl no Kolumbijas otro reizi būs Bogotas "dreampop" kvartets "Cruel Cruel" ar vienu no debijas LP "Incendios" iesildošajiem singliem "Recomenzar". Grupa 2018.g. bija ar debijas EP ""Submerso" (2017).

No Brazīlijas būs trīs grupas.Kvalitatīvais "dreampop/shoegaze" kvartets "Adorável Clichê" pēc debijas LP "O Que Existe Dentro De Mim" (2018) izdevis vairākus singlus un būs ar jaunāko "Mar Aberto" portugāļu valodā.

Pirmoreiz būs divas jaunas "postgrunge" grupas - jauniešu trio "Pink Roof" ar vienu no trim singliem - "Quicksand" (2020) un kvartets "Putz" ar vienu no pieciem izdotiem singliem - "Quando Saio de Mim".Grupa gatavo debijas EP.

No Argentīnas pirmoreiz būs divas "indiepop/dreampop" grupas - ļoti pieredzējušais trio "Altocamet" ar sesto LP "Surfista Nocturno" (2021) spāņu valodā un kvintets "Pelopincho" ar otro EP "Loop Adolescente" (2021) spāņu valodā.

Programmā:

"La Era Vulgar" - "Sentirnos Eternos"
"Un.Real" - "Blue Garden"
"Un.Real" - "Sun-like Star"
"Encarta 98" - "Retomar"
"Encarta 98" - "Temores (Retrogresiones)"
"Cruel Cruel" - "Recomenzar"
"Adorável Clichê" - "Mar Aberto"
"Pink Roof" - "Quicksand"
"Putz" - "Quando Saio de Mim"
"Altocamet" - "Podemos Volver"
"Pelopincho" - "24 Horas no Son Suficientes"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika