• Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
  • Vārda diena: Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Divas Annas sarunājas

Dzīve pēc festivāla

Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” jau ir beidzies un mēs atskatāmies uz paveikto.

Šajā epizodē runājam ar jauno latviešu režisori Beati Olekti, kuras komēdijdrāma “Tukša tuba tālu skan” saņēma Golfa kluba “Viesturi” veicināšanas balvu. “Tukša tuba tālu skan” ir Beates pirmā filma, tā tika veidota kā diplomdarbs augstskolā RISEBA. Gribējām noskaidrot, vai viņa apzināti devās kino industrijas virzienā. Beate mums pastāstīja vairāk par savu filmu - par aizkadru kurioziem, par filmas tapšanas procesu pandēmijas laikā, kā arī viņa mums atklāja, kas viņu iedvesmoja šīs filmas izveidei, un uz ko ir balstīti filmā redzamie notikumi un personāži.

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Latvijas Universitāte aicina pieteikties tautas skaitīšanas datu hakatonam

No 12. līdz 14. maijam Latvijas Universitāte sadarbībā ar Centrālo statiskas pārvaldi rīkos tautas skaitīšanas datu hakatonu “Alternatīvā tautas skaitīšana”. Šajā tehnoloģiju maratonā tiešsaistē studentu un interesentu komandas aicinātas radīt jaunus risinājumus un prototipus 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanai digitālajā laikmetā.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Zibens pa dibenu

# 190 Raimonda Paula trio: "The Lost Latvian Radio Studio Sessions 1965/1966" (2021)

Raimonda Paula trio instrumentālā džeza ierakstu albums "The Lost Latvian Radio Studio Sessions 1965/1966. Jazz Suites: Iespaidi/Dienvidu Akvareļi/Kalnu Skices" , kas līdz šim vēl nekad nav izdots, bet tikai tagad šie ieskaņojumi atrasti Latvijas Radio arhīva lentēs, restaurēti un izdoti vinila platē džeza mūzikas apgādā Jersika Records, kuras dibinātājs Mareks Ameriks kopā ar Paulu piedalās sarunā. Arī pats Pauls domājis, ka šie ieraksti ir sen pazuduši, un šķiet dīvaini, ka pa visām šīm desmitgadēm neviens noputējušajos lenšu plauktos nav atradis līdz šim neizdotus valsts populārākā komponista pirmos ieskaņojumus, kas piecdesmit piecus gadus vecajās lentēs saglabājušies tik dzidri un kvalitatīvi, it kā būtu tapuši mūsdienās, un nekāda digitāla iejaukšanās, tos restaurējot, nav bijusi nepieciešama - plate iespiesta no lentes.

Mūzika raidījumā tiek atskaņota no svaigi iespiestās melnās plates - tie lielākoties ir īsi skaņdarbi, kuru nosaukumu izdomāšana reizēm bijusi grūtāka nekā sacerēšana un ieskaņošana, tāpēc viņam īsti nav skaidrojuma, kāpēc konkrēto skaņdarbu sauc "Džungļu Taka", "Skumjā Dziesma" vai "Deja".
Tikko atguvies no savas 85 gadu jubilejas, kad rauts un visām pusēm, Maestro atraisās un stāsta gan par restorānu laikiem sešdesmitajos gados, kad pianistam naudiņa krājusies klavierēs, bet vijolnieks staigājis pa zāli ar atvērtu kabatu un visi bēruši tur, gan par mūzikas instrumentu izgatavošanu no cilvēku kauliem, gan to laiku skaņu inženieru neizpratni, kāpēc ierakstos vairāk jāizceļ bass. Atklājas daudz līdz šim nedzirdētu lietu - Maestro atceras, ka ilgi savas samuldēšanās dēļ bijis starp tiem, kam nav ļauts izbraukt no PSRS uz ārzemēm, ja neskaita dažus ceļojumus kā pavadošā sastāva pianistam ar koriem. Tikai vēlāk, septiņdesmitajos gados kļūstot par vissvainības mēroga zvaigzni, visi šie ierobežojumi esot atcelti. Pauls piekrīt, ka reizēm pēc instrumentālā pavadījuma ieskaņošanas, kas pats par sevi izdevies labs, dziedātāji vēlāk visu sapurgājuši. Šī iemesla dēļ komponists ir neizpratnē, kāpēc mūsdienās ir salīdznoši maz instrumentālās mūzikas. Līdz šim visvecākais ieraksts, kas apskatīts raidījumā "Zibens Pa Dibenu", bija grupas "Zvaigznīte" ierakstītais skaņu celiņš no 1967.gada filmas "Elpojiet dziļi" ar Imanta Kalniņa dziesmām, bet Mārtiņa Krastiņa aizsāktā seno ierakstu arhīva apzināšana, pētīšana un restaurēšana turpinās, lai drīzumā mēs varētu sagaidīt arī citus līdz šim nedzirdētos latviešu mūzikas ierakstos.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

18:30

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Conexao FM Brasil

ŠTPŠT #49

Programmā mūzika no Brazīlijas:

01. Tico Tico no Fubá - Ordinárius
02. Meu amor - Juliana Linhares un Zeca Baleiro
03. Meu samba torto - Celso Fonseca
04. Verão - Ellen Oléria
05. Providência - Castello Branco
06. Tiro - Amabis
07. Quede água - Lenine
08. Você e eu - Blubell
09. Cidade mulher - Garganta Profunda un Chico Buarque
10. Apelo - Marianna Leporace
11. Saber chegar - Fernanda Abreu

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

23:00

Skaņu mežs

Viendiene

Raidījumā skanēs mūzika, ko klausīties nemeklējot ilgstošu jēgu - nesen izdota elektroniskā mūzika, kā arī vecāki skaņdarbi.

Programmā:

Takahashi chikuzan - Tsugaru Oharabushi (1973)
Raed Yassin - Imama of Dawn (2020)
Futuro Antico - Ao - Ao (1980)
JS Aurelius - The Beauty Of Things (Mogollon Rim) (2014)
Judas AKA JUDAΣ - Track 9 (2015)
Hive Mind - Mars, Cloaked in Leather (2020)
Shifted - Standing Water (2021)
Reeko - Dualidad 6 (2020)
Korridor - Opening (2018)

Raidījumu veido Dee.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Mūzika