• Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
  • Vārda diena: Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

Ķīniešu dziesmas par kosmosu

Šajā raidījumā dzirdēsim ķīniešu dziesmas par kosmosu.

Ar komentāriem par tēmu - Kalvis Salmiņš, Latvijas Universitātes Astronomijas institūta zinatniskais sekretārs.

1970. gada 24. aprīlī tika palaists Ķīnas Tautas Republikas pirmais Zemes mākslīgais pavadonis Dong Fang Hong 1. Ar 173 kg tas bija smagāks par citu valstu pirmajiem pavadoņiem, jo Kosmiskajam aparātam bija raidītājs, kas pārraidīja tāda paša nosaukuma (Dong Fang Hong) nacionālo himnu.

Tolaik tika uzbūvēti pavisam pieci identiski kosmiskie aparāti, lai būtu rezerve, ja notiktu starta avārijas. Tā kā pirmais pavadonis startēja veiksmīgi, pārējos nebija vajadzības sūtīt kosmosā.

Jo par pirmā pavadoņa izstrādi bija atbildīgs Suns Dzjaduns! Nu, taču! Malacis, Suns!

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Ilgtspējīga arhitektūra

Ir 21. gadsimta sākums un reti kurā dokumentā, preses izdevumā vai svarīgā sapulcē iztiek bez vārda "ilgtspēja" piesaukšanas. No vienas puses, tas ir labi, jo kurš gan saprātīgs un ar līdzjūtību apveltīts cilvēks negrib dzīvot pasaulē, kuras nākotnes vektors neietiecas apokalipsē vai distopijā? No otras puses, pārāk bieža kāda vārda lietošana nereti apdraud šī paša vārda jēgpilnu esamību.

Ko "ilgtspējība" nozīmē arhitektūrā? Kādi ir pamatprincipi, kas jāievēro arhitektam, ja viņš savu darbu grib vērtēt ilgtspējas kategorijās?

Studijas viešņa - arhitekte Brigita Bula, jautājumus uzdod Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

LaliNABA - bērnu un jauniešu literatūra

Noslēdzam Bron-Hīta LaliNABA raidījumu sēriju ar šī gada Latvijas Literatūras Gada Balvas nominantiem Bērnu literatūras kategorijā. Sazvanāmies ar Martu Pujātu (grāmata "Ej nu ej"), Ēriku Bērziņu ("Mammas dzejoļi"), Elizabeti Lukšo-Ražinsku ("Emī un Rū. Robota sirds", kopā ar Ievu Melgalvi), kā arī žūrijas locekli Dainu Sirmo, kuras īsrecenzijas par šī gada nominantu grāmatām daudziem ir uzlabojušas dzīves kvalitāti.

Raidījumu vada Lauris Veips un Signe Viška.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Volņēņija

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākie albumi no Ziemeļvalstīm

Raidījumā apskatīsim septiņas grupas ar jaunumiem no Ziemeļvalstīm.
No Somijas otro reizi būs Tamperes "dreampop/shoegaze" kvintets "Radio Supernova" ar otro LP "Takaisin" (2021) somu valodā. 2019.gadā apskatījām grupas debijas LP "Tähtiin" (2019).

No Islandes būs viena no pazīstamākajām dotā brīža grupām ārpus šīs valsts - "Mammút" ar piekto LP "Ride the Fire" (2020) angļu valodā, kas izdots pēc trīs gadiem kopš ceturtā albuma "Kinder Versions". Raidījumā apskatīti visi agrākie grupas albumi.

No Norvēģijas trešo reizi būs kvalitatīvais Oslo "psychodelic/doom" trio "Superlynx" ar trešo LP "Electric Temple" (2021) un pirmo reizi Bergenas "indiepop" duets "Misty Coast" (Linn Frøkedal and Richard Myklebust) ar otro LP "Melodaze" (2019) un trešo LP "When I Fall From The Sky" (2021).

No Zviedrijas pirmoreiz būs trīs jaunas grupas - Luleå "powerpop" kvintets "Ur Tajgan" ar vienu no sešiem izdotajiem singliem "Magpie" (2019), Gēteborgas "postpunk/gothic" kvintets "Morning Moon" ar otro EP "Morning Moon" (2021) un Norčepingas "dreampop" kvartets "Corduroy" ar jaunāko singlu zviedru valodā "Gråa Dagar" (2021). Grupa izdevusi arī dubultsinglu "Blomster" (2020).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika