• Sestdiena, 2021. gada 18. septembris
  • Vārda diena: Liesma, Elita, Alita
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Biznesa inkubatorā notiks Demo diena

Noslēdzoties Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubatora 16 nedēļu programmai, 29. jūlijā tiešsaistē norisināsies Demo dienas pasākums. Tā laikā trīs labākās inkubatora komandas savstarpēji sadalīs naudas balvas 11 000 EUR apmērā.

Izglītības, zinātnes un vides temati:

  • Siena talka bioloģiski vērtīgas pļavas saglabāšanai.
  • Riņņukalnā konstatēts pasaulē senākais mēra gadījums.
  • Ar dronu palīdzību radītas mākslīgās lietavas.

Kultūras temati:

  • Fotogrāmata «Materiālā visuma vibrācijas. Zelta slāpes».
  • «History of Joy, Part 4» digitālā mākslas platforma.
  • Kuldīgā notiks pirmais ""Demokrātijas festivāls"".
  • Kaspara Perska personālizstāde “Krastā”.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Mākslas parks vecās rūpnīcas "Boļševicka" pagalmā

Dodoties pa Ganību dambi uz Sarkandauvas pusi, pie Trolejbusu parka, aiz lielās, vecās tekstilfabrikas “Boļšavicka” savu mājvietu šovasar raduši lielformāta mākslas darbi un laikmetīgās mākslas notikumi Latvijas Laikmetīgās mākslas centra “Mobilais muzejs. Nākamā sezona”.

Šeit izstādītie mākslas objekti “bez mājām” būtu pelnījuši atrasties Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijā, taču šeit, atrauti no to sākotnējā konteksta un izstādīti kopā, tie veido jaunu polifonisku Latvijas mākslas vēstures attīstības vēstījumu un aktualizē laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Mākslas parkā ir izstādīti 16 darbi, kas tapuši dažādos mākslas projektos pēdējo 30 gadu laikā, to autoru vārdi ir labi zināmi Latvijas mākslas vidē Aigars Bikše, Ēriks Božis, Evelīna Deičmane-Vida, Ivars Drulle, Reinis un Krista Dzudzilo, Dace Džeriņa, Andris Eglītis, Katrīna Neiburga, Jānis Noviks, Kirils Panteļejevs, Monika Pormale, Artūrs Virtmanis, Brigita Zelča-Aizpure, Iveta Laure.

Raidījumā būs dzirdama saruna Latvijas Laikmetīgā mākslas centra projektu vadītāju Anete Skuju.

Raidījumu vadījuma producente un vadītāja Anete Enikova.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Pa Vides dejas takām - ar kājām, velo vai laivu

No pilsētas džungļiem un Latvijas mežu dzīlēm, mazām gleznainām pilsētām un lauku ciemiem aicina mūs māksla, kas šajā nedēļā būs piedzīvojuma daudzās laikmetīgās formās un notikumos. Mūsu nākamais stāsts aicina doties uz Līgatni, kur šajā svētdienā norisināsies Vides dejas festivāls. Bet raidījuma izskaņā arī kultūras kalendārā savā kultūras kartē iezīmēsim Sansusī vakaru Cēsīs un mākslas eksperimentus Madonā – festivālā Maboca.

Augusta pašā sākumā, 1. augustā, viens no tradīcijām bagātākajiem laikmetīgās dejas notikumiem, festivāls “Vides deja” aicina doties uz Līgatni. Šoreiz piedāvājot laikmetīgās dejas norises dabā vērojot no laivas, riteņbraucienā vai pastaigas laikā, trīs dažādos maršrutos piedzīvojot sešus vides dejas jauniestudējumus.

VIDES DEJA ir ikgadējs ceļojošs notikums, kas Latvijā jau vairāk kā desmit gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas mazpilsētās un mazapdzīvotās vietās, lai iepazīstināt skatītājus ar Latvijas un ārzemju profesionālu horeogrāfu laikmetīgās vides dejas darbiem. Šoreiz festivālā būs redzami dejas iestudējumi “Izdzīvošana” (hor. Katrīna Albuže), “Sync” (hor. Līva Nora Apšelniece), “Izbalansēt” (Nauris Miķelis Goba un Aigars Larionovs), “Femina” (hor. Sabīne Neilande), “Viena tante teica” (hor. Madara Luīze Muzikante un Guna Briža), “Pirmais lidojums” (hor. Arina Buboviča ), kā arī festivāla ietvaros būs skatāma horeogrāfes Kristīnes Brīniņas instalācija instalāciju "A Quiet Place" Līgatnes Lustūža klints alā

Raidījumā būs dzirdama saruna ar festivāla vadītāju Liliju Liporu.

Raidījuma producente un vadītāja Anete Enikova.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

XII Kūcvāla atbalsis (2020)

Šodienas raidījumā būs dzirdama izlase ar ierakstiem no pērnā industriālās mūzikas festivāla Kūcvāls pērnā gada izlaiduma.

Ierakstu fragmentu secība:

1. +K+M+B
2. Bob Data
3. Veerot
4. Thinner
5. Purva Pihschli
6. DB
7. Thinner
8. Knauzers
9. Zahnrad
10. Veerot
11. Zieminieki
12. Kuzucuk

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika