Sestdiena, 2022. gada 3. decembris

Vārda diena: Raita, Jogita, Evija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Zāles vidē

Zāles nebūtu vērts lietot, ja tajās nebūtu vielas, kas iedarbojas uz dzīvām šūnām. Tieši pateicoties tam, medikamenti ir efektīvi. Diemžēl spēju iedarboties uz dzīvajām šūnām zāles saglabā arī tad, kad nonāk apkārtējā vidē - tās sāk iedarboties uz organismiem, kam šī iedarbība nepavisam nav vajadzīga. Ietekmējot vienu sugu, vienmēr tiek ietekmēta visa ekosistēma. Visbīstamākais ir tas, ka šī ietekme un tās izraisītās sekas nav prognozējamas.

No 2017. līdz 2021. gadām vairākās Baltijas jūras valstīs zinātnieki veica pētījumu, lai varētu identificēt, kuras no farmaceitiski aktīvajām vielām un to metabolītiem visbūtiskāk piesārņo Baltijas jūras reģiona ekosistēmu.

Ko atklāja zinātnieki? Vai medikamenti jau ir sākuši ietekmēt citas sugas? Kā mēs varam risināt situāciju?

Nezāles viešņa Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece, hidrobioloģe Ieva Putna Nīmane.

Jautājumus uzdod Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Volņēņija

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie "indiepop/dreampop" albumi no ASV

Raidījumā apskatīsim vienpadsmit grupas ar pēdējos mēnešos izdotiem "indiepop/dreampop/shoegaze" žanra albumiem, septiņas grupas raidījumā būs pirmoreiz.

Kā ierasts raidījuma pirmajā daļā jaunas grupas ar debijas EP.
Ņujorkas "dreampop" kvartets "Forever Honey" ar EP "Pre-Mortem High" (2020), Kalifornijas duets "Falconet" (Sanfrancisko "indiepop" grupas "Starry Eyed Cadet līderes Sally Jati projekts) ar EP "Magic Potion" (2021), Vašingtonas "indiepop" duets "Glosser" ar EP "Glosser" (2021), Atlantas (GA) "dreamgaze" kvintets "Radium Jaw" ar EP "Faded Out" (2021), Forh Worth (TX) "dreampop" trio "Fever Cult" ar singlu "Over It" (2021).

Pirmoreiz ar debijas albumiem divi Atlantas (GA) pārstāvji - "dreampop" solo-multiintrumentāliste Bailey Crone jeb "Bathe Alone" ar LP "Last Looks" (2021). Bailey jau vairākus gadus ir "dreampop" žanra apritē ar izdotiem singliem, kurus pati ieraksta studijā. Tagad pieejams arī video - koncerts studijā ar jaunajām dziesmām no albuma kopā ar pavadošo grupu, kā arī "indiepop" kvintets "Lunar Vacation" ar debijas LP "Inside Every Fig Is a Dead Wasp" (2021).

Kā galvenais vakara piedāvājums - otrais LP no Sietlas (WA) "dreampop/dreamgaze" trio "Fotoform", kura līdere ir pieredzējusī vokāliste/basiste Kim House (agrāk grupas "C`est la Mort" līdere). Noteikti viens no saturīgākajiem šīgada žanra albumie. Ar grupu iepazināmies 2017.g.vasarā, kad apskatījām debijas albumu "Fotoform" (2017). Grupā darbojas arī Kimas vīrs, ģitārists Geoffrey Cox.

Ar diviem labiem jauniem singliem otro reizi raidījumā būs Portlendas (OR) "dreamgaze" solomāksliniece "Worse." (Dani Gentry)(2020.g.augustā apskatījām debijas EP "Enero" (2020)) un Oklahomsitijas (OK) "dreampop" kvartets "Mad Honey" (2019.g. novembrī apskatījām debijas EP "Theories" (2019)).

Vēl otro reizi, ar ļoti kvalitatīvu otro EP "What About Flowers?" (2021), būs Kolumbusas (OH) "dreamgaze/emo" jauniešu kvartets "Snarls". 2020.g.aprīlī apskatījām grupas debijas LP "Burst" (2020).

Programmā:

"Forever Honey" - "Where We Are Sometimes" (live)
"Falconet" - "Summer"
"Glosser" - "Lost In Your Life"
"Radium Jaw" - "Dinosaur"
"Fever Cult" - "Over It"
"Bathe Alone" - "Go Away"
"Bathe Alone" - "Limbo" (live)
"Fotoform" - "Shadow Spreads"
"Fotoform" - "You Set Fire to the Fire"
"Snarls" - "For You"
"Mad Honey" - "I Won`t Go Easy"
"Lunar Vacation" - "Shrug"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika