Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Vēstule no digitālā alu cilvēka

Zootēkas veidotājs Sandris jau mēnesi ir gājputna gaitās - uz tālas salas. Kā viņam tur klājas, dzīvojot alā? Ar kādiem zvēriem sanāk kontaktēties un kā ar viņiem sadzīvot?

Dzirdēsi arī īsu stāstu par jauno, skaisto dokumentālo filmu "Salvar Tenerife"  ("Glābiet Tenerifi"), kas vēsta par zivīm, vaļiem, delfīniem, bruņurupučiem un citiem netālo ūdeņu iemītniekiem, par vides problēmām, kas rodas nekontrolēta tūrisma dēļ un ko valdības varētu darīt, lai situācija uzlabotos.

ZooZiņas:
Ķīnā uzcelta 26 stāvus augsta cūku lielferma, pasaulē lielākā.
Mākslīgais intelekts tulko dzīvnieku valodu un pat mācies sazināties.

Citas tēmas:
Uguņošanas ietekme uz dzīvniekiem un dabas vidi.
Par LR1 raidījuma "Kā labāk dzīvot" neseno sarunu par vegānismu.
Par Radio NABA 20 gadu dzimšanas dienu.

Raidījumā dzirdēsi arī dažādu mūziku, kas pēdējos gados tapusi Tenerifē.

Mūzika:

Usted - Arde Loro Parque (2022)
Dream House - KingLMan (2022)
Los Pirañas - Todos Tenemos Hogar (2021)
Metamorphosystem - Light in Two (2022)
Floex feat. Prague Radio Symphony Orchestra - Requiem (2018)

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Cerības plauka

Kāpēc Semjonam Haņinam nepatīk jautājumi par viņa plānotāju? Kurā skolā jāmācās, lai kļūtu par dzejnieku? Kā veselīgi uzņemt kritiku? Kāds ir pieļaujamais nodarbošanos skaita maksimums uz vienu kultūras darbinieku Latvijā? Kā iepazinās Raimonds un Lote? Ne uz vienu no šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem netiek atbildēts raidījumā. Ciemos Raimonds Ķirķis.

Raidījumu vada Lote Vilma Vītiņa un Marija Luīze Meļķe.

Mūzika:

Tesa – I.
Ieva Akurātere – Reiz zaļoja jaunība
Hospitāļu iela – Sinepes

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

Latviešu mūzikas jaunumi. Rudens 2022

Pēc mazāk aktīvas gada pirmās puses, rudens un nu jau arī ziema nesusi vairākas jaunas relīzes latviešu mūzikā. Šajā raidījumā apkopojums ar svaigāko. Bēdu Brāļi ar albumu "Duende", A Farewell to Words ar albumu "AFTW" un singli no Les Attitudes Spectrales, Grab, Pauls Raimonds, Boriss Čorkins un Gulbīši.

Mūzika:

Bēdu Brāļi - Pasaki, kas man jādara
Bēdu Brāļi - Es nezinu, ko es daru
Bēdu Brāļi - Kādēļ
Bēdu Brāļi - Anxis
A Farewell to Words - Mriya (feat. Patriks Palsāns)
A Farewell to Words - Painfully Aware
Les Attitudes Spectrales - Hidden Mothers
Grab - Straume
Pauls Raimonds - lienes ielas karalis
Boriss Čorkins un Gulbīši - Miltu Malējs

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

Kur mēs ejam?

Uzsākot sezonu astoņu raidījumu garumā, tiek izvirzīts uzdevums - saklausīt, kas ir laikmetīgs radioteātris?
Trešā sezona sākas miglainu noskaņu apvīta. Mēs gribam pārvarēt paši sevi, savas un laikmeta neskaidrības, apzināties pēc iespējas vairāk un turpināties caur pārmaiņām.

Mainījies ir nosaukums, pamainījies saturs un mērķis. Par stabilāko pamatu, atsākot savu radošo darbību, esam atzinuši rietumu pasaulē aprobēto un nedaudz mistisko Nulles Punktu. Nulle vismaz sākotnēji paver kārdinošas iespējas meklēt un, kā mums solīts, varbūt atrast.

Pirmajā radioteātra raidījumā skan mūzika: R. Vāgners, uvertīra operai “Parsifāls”, V.A, Mocarts “Mazā nakts mūzika”, un, protams, pašu radītas skaņas un aranžijas.

Izmantotās literatūras saraksts: “Dzenbudisma stāsti” un “Quo vadis, Rietumu pasaule?” (autors - Z. Stankevičš), arī pašu jaunrade.

Raidījums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Veido Elīza Dombrovska un Jurģis Lūsis.

Lasīt vairāk

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Lielbritānijas un Īrijas

Ar desmit grupām apskatīsim jaunumus no UK un Īrijas. Vairākas jaunās grupas, pieredzējušo grupu "Alunah" un "Dystopian Future Movies" jaunie albumi, īru "Katie Kim" ceturtais LP.

Jaunais un aktīvi koncertējošais Hulas "indiepop" sekstets ar trim dalībniecēm būs ar 2021.g.septembrī izdoto debijas LP "Modern Tricks For Living". Šogad izdoti arī divi jauni singli.

Jauna "postpunk/punkrock" grupa no Velsas, Kārdifas kvintets "Panic Shack" būs ar debijas EP "Baby Shack" (2022). Grupa piedalījusies vairākos festivālos, BBC Radio 1 un BBC Radio 6, Radio X.

Vairāku zināmu grupu ("September Girls", "PINS", "Girls Names") trīs bijušie dalībnieki izveidojuši jaunu , kvalitatīvu "postpunk" trio "Grave Goods", kas 29.oktobrī izdevis debijas EP "Tuesday.Nothing Exists".

Pirmoreiz gana pieredzējis Southemptonas "prog/stoner/avantrock" kvartets "A Formal Horse" būs ar otro LP "Meat Mallet" (2021).

Otro reizi Mančesteras "indie/dreampop/shoegaze" kvartets "Cruush" kas turpina izdot singlus no 2019.g.Kopā izdoti deviņi singli un jaunākais iznācis 23.novembrī.14.septembrī izdots singls "False Start"  kopā ar video.

Divas pieredzējušas grupas izdevušas savus jaunos LP. 15.aprīlī Birmingemas "psychodelic/doom" kvartets "Alunah" pēc trīs gadiem kopš apskatītā piektā LP "Violet Hour", izdevis savu jauno LP "Strange Machine". Grupa turpina savu žanru ar spēcīgo vokālisti Sean Greenway.

Gana savdabīgs padevies jaunais albums Notingemas kvartetam "Dystopian Future Movies". Raidījumā iecienītā kvarteta trešais LP "War of Ether" izdots 7.oktobrī ar lielākām "progrock" ietekmēm kā agrākajos "postrock/doom" albumos, kas izdoti un apskatīti 2017. un 2020.g.

No Īrijas otro reizi pazīstamā eksperimentālā/indie/drone māksliniece "Katie Kim" (Katie Sullivan). Tiešām gana ilgs laiks pagājis kopš viņas iepriekšējā un raidījumā apskatītā trešā LP "Salt", kurš izdots 2016.g. Katie ir dziesmu autore un multiinstrumentāliste, bet albuma "Hour of the Ox" (2022) ierakstā piedalījušies vēl seši mūziķi.

Trešo reizi ar otro LP "Leave the Light On" (2022) būs Dublinas `sieviešu` kvartets "Pillow Queens".Agrāk apskatīts grupas debijas LP "In Waiting" (2020) un 2 EP "State of the State" (2019).

Noslēgumā jaunais Korkas "dreampop" kvartets "Mossy" būs ar debijas singlu "Accord" (2021). Šogad izdoti vēl divi singli.Vēl viena jaunās paaudzes žanra grupa līdzās nesen apskatītajai "Floorshow".

Programmā:

"Low Hummer" - "Human Behavoir"
"Panic Shack" - "The Ick" (live)
"Grave Goods" - "Story"
"A Formal Horse" - "Someon`s After My Malted Milk"
"A Formal Horse" - "Space8" (live)
"Cruush" - "False Start"
"Alunah" - "The Earth Spins"
"Dystopian Future Movies" -"Critical Mass"
"Katie Kim" - "Golden Circles"
"Pillow Queens" - "Hearts & Minds"
"Mossy" - "Accord"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika