Piektdiena, 2024. gada 19. aprīlis

Vārda diena: Vēsma, Fanija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Mācīties, vēlēties, ballēties! Par vēlēšanām, pirmo Ziemīšu balli un efektīvu mācīšanos

Sveicieni novembra pēdējā pirmdienā! Apkārt vēljoprojām virpuļo sniegpārslas un Ziemassvētki tuvojas straujiem soļiem, un arī šodien “Studentu pieturas” komanda ir sagatavojusi aizraujošas tēmas, par kurām apspriesties pie siltas tējas tases.

Šodien raidījuma pirmajā pusē pie mums viesosies Latvijas Universitātes Studentu padomes Vēlēšanu komisijas vadītājs Deniss Celuiko, kurš pastāstīs par aizvadītajām fakultāšu vēlēšanām – par vēlētāju aktivitāti, kandidātu sarakstiem un dažādiem interesantiem faktiem no šī gada vēlēšanu procesa.

Pēc tam runāsim par šīgada pirmo Ziemassvētku balli Latvijas Universitātē! LU JF un MF Ziemassvētku balli, kas notiks jau 9. decembrī LU Lielajā aulā. Vairāk par šo pasākumu uzzināsim kopā ar balles vakara vadītāju Tomu Auziņu, kurš pastāstīt par to, kā ģērbties, ko sagaidīt muzikālā ziņā, un kā tad patiesībā izpaudīsies balles tematika – “Nakts zem zvaigznēm”.

Raidījuma noslēgumā klausies rubriku par Džona Kvika “Efektīvās mācīšanās” teoriju. Džims Kviks bērnībā saukts par "zēnu ar salauztajām smadzenēm" – mūsdienās viņš ir viens no populārākajiem lektoriem atmiņas uzlabošanā un prāta optimizēšanā. Viņa motivāciju veido atziņa, ka visur tiek piedāvāts, ko mācīties, bet neviens nepiedāvā apgūt, kā mācīties. Dž. Kvika izveidotās mācīšanās metodes ir vienkāršas, bet efektīvas ikvienam, kurš nevēlas vienkārši bezjēdzīgi "iekalt".

Vada Elīna Krēmere, Santa Katrīna Meikališa, Inga Stankeviča, Laura Luīze Dumbre.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

Ar mūziku pret karu

Šajā raidījumā dzirdēsim romu dziedātājas Mašas Natansonas albumu “Violins Against Bombs”, kas veltīts Ukrainai un tapis sadarbībā ar DJ Click, serbu duetu Alice in Wonderband ar albumu “Rikataka”, kurā dzirdams jaunais Balkānu ritms un ķermeniska mūzika, tas ir, tāda, ko izpilda ar visām ķermeņa daļām, bet noslēgumā - Ņujorkā izveidotas grupas Slavo Rican Assembly dziesma “True Heroes”, šajā grupā spēlē trīs puertorikāņi, divi slovēņi, viens kubietis un serbu dziedātāja Aleksandra Denda.

Programmā:

1. 24022022 – Masha Natanson
2. Rusalkas – Masha Natanson
3. When I’ll Be Gone – Masha Natanson
4. Far From My House – Masha Natanson
5. The Refugee Waltz – Masha Natanson
6. Good Husband – Masha Natanson
7. My Sister Ukraine – Masha Natanson
8. Victory Polka – Masha Natanson
9. Uči Me, Majko, Karaj Me – Alice in Wonderband
10. Ergen Dedo – Alice in Wonderband
11. Mene Majka Jednu Ima – Alice in Wonderband
12. Sojka Ptica – Alice in Wonderband
13. True Heroes – Slavo Rican Assembly

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika