Piektdiena, 2023. gada 8. decembris

Vārda diena: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

84. Smagais Rīts ar muzikālo specvienību Effekts
Gana aktuāli! Mākslinieks Kristiāns Brekte

Raidījuma gaitā izspēlēsim konkursu saistībā ar Radio NABA 20 gadu jubilejas svinībām, KONCERTNOTIKUMU Vagonu Hallē, 2. decembrī.

9:00 pie mums studijā interviju cikla "Gana Aktuāli" viesis, mākslinieks Kristiāns Brekte.

Raidījuma gaitā izskanēs arī ierastās rubrikas, Zinātnes ziņas, Pasaules skaņu Effekts, Dienas kavers un Dienas Mashup.

Pieslēdzies radio NABA viļņiem 8:00, katru trešdienas rītu un klausies muzikālo specvienību EFFEKTS darbībā!

Spēlētās dziesmas.
 

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #58 - Alise Kaļāne

Latvijas Dēkaiņu 58.epizodes viešņa ir Alise Kaļāne, kura ir jaunā ārste ar neierobežotu mīlestību pret piedzīvojumiem.

Alise labprāt ceļo, un tādēļ nav pārsteiguma, ka katru mēnesi viņa cenšas veltīt 1 nedēļu kādam piedzīvojumam - gan Latvijā, gan ārpus tās, lai ķertu galvu reibinošus mirkļus. Par vienu no tiem Alise stāstīs arī mūsu raidījumā, un šoreiz - par viņas neseno pieredzi, kāpjot Monblāna (4808,72 m) virsotnē.

Kā min pati viešņa, pats kāpiens bijis ar filmu cienīgiem notikumu pavērsieniem, kritieniem, dažādām negaidītām situācijām, esot sasaistē ar citiem cilvēkiem, un pirmo pieredzi ar tik ļoti svarīgo kalnu inventāru - dzelkšņiem un ledus cirtņiem. Ķer padomus no Alises par to, kā sagatavoties, ja ir vēlme kāpt augstkalnos, cik izmaksā šāda veida piedzīvojums un kam uzticēties, esot kalnos!

Ja Tev patīk tas, ko mēs darām, priecāsimies, ja uzsauksi mums kādu krūzīti kafijas šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Skaņas horeogrāfija dejas performancē "Labra nams"

3. un 4. decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks apvienības IevaKrish telpiskās skaņas un kustības performance “Labra nams”. Mākslas darbs veidots pastiprināti strādājot ar skaņas materiālu, tā padarot to piemērotu cilvēkiem ar neredzību un vājredzību. Šovakar raidījumā viesosies horeogrāfi Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants.

“Labra nams” ir stāsts par bezgalīgu ceļu skaņas un vārdu labirintā. Tā ir telpiska skaņas horeogrāfija, kuru ar nodomu radīt klātienes mākslas darba pieredzi ārpus vizuālās uztveres veidojuši mākslinieku apvienība IevaKrish sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani.

Tās pamatā ir ap un starp apmeklētājiem veidota horeogrāfija un tai sekojoša skaņa - Jēkaba Nīmaņa radītas īsas muzikālas vienības, kuru atskaņošanas gaitu, vietu un secību nosaka mākslinieku veidotais, vizuāli neredzamais dejas raksts. Skaņdarba izpildītāji ir četri dejotāji, kuri pārnēsā un vada skaņdarbam speciāli veidotus elektroniskus mūzikas instrumentus. Katram apmeklētājam darba sākumā tiks aizsietas acīs un katru pavadīs līdz nejauši izvēlētai sēdvietai telpā, kas ļaus ikvienam piedzīvot sev unikālu skaņas ainavu. Horeogrāfiskais saturs veidots, par pamatu ņemot ornamentālu rakstu zīmi - astoņstūra zvaigzni. Ap katru apmeklētāju ir astoņi iedomāti koridori kustībai ar neierobežotu skaitu variantu horeogrāfisku skaņas trajektoriju rakstiem.

Performanci izpilda darba autori - Ieva Gaurilčikaitė-Sants, Krišjānis Sants, kā arī dejotāj Marģers Vanags un Emīlija Berga, skaņu operators ir Jurģis Lūsis. Izrādē atskaņoto tekstu autore ir Marija Luīze Meļķe. Darba tapšanas gaitā pieredzes dramaturģiju izprast un izvērtēt līdzēja Katrīna Rudzīte. Programmatūras un pārnēsājamās aparatūras atbalstu nodrošina Pāvils Jurjāns. “Labra nama” viesizrādes vada Anna Ulberte, grafiskais dizains - Aleksejs Beļeckis. Producē biedrība “Tuvumi”, Ģertrūde Upeniece un Krišjānis Sants.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Brīnumainais mākslas kombināts. Tapis jauns mākslas izdevums "WunderKombināts I"

No 1.- 3. decembrim  Latvijas Mākslas akadēmijas 2. korpusā Kalpaka bulvārī 13 norisināsies publisko pasākumu programma “Iesvētīšanas rutīna grāmatai”, kas veltīta izdevuma "WunderKombināts I. Latvijas mākslas gadagrāmata 2022" iznākšanai. Šodien raidījumā būs dzirdma saruna ar šī izdevuma idejas autorēm Šeldu Puķīti un Elīnu Ķempeli.

1. decembrī plkst. 18.00 norisināsies  izdevuma atklāšanas pasākums, kas ietvers ne vien gadagrāmatas prezentāciju, bet arī islandiešu mākslinieka Stirmira Erna Gudmundsona (Styrmir Örn Guðmundsson) īpaši šim notikumam radītu video performanci "...iesvētīšanas rutīna grāmatai, tās veidotājiem un lasītājiem..." un sociālkritisku diskotēku sadarbībā ar ukraiņu dīdžeju Sašu Lebedjevu (Sasha Lebediev) vakara noslēgumā.

Izdevumu “WunderKombināts I. Latvijas mākslas gadagrāmata 2022” un to papildinošo publisko pasākumu programmu veido biedrība “Wunder Kombinat." Izdevuma galvenā redaktore Santa Hirša, līdzredaktores un publiskās programmas kuratores Šelda Puķīte un Elīna Ķempele. Grāmatas dizainu veidojis Aleksejs Muraško. Grāmata iespiesta un iesieta Jelgavas Tipogrāfijā. 

Organizācijas “Wunder Kombinat” uzmanības centrā ir Latvijas mākslas vide - tās pētniecība, atbalstīšana un popularizēšana vietējā un starptautiskā mērogā, meklējot plašākas kopsakarības Austrumeiropas un Ziemeļvalstu reģiona kontekstā, kā arī izceļot sociāli aktīvas, pastāvošās varas hierarhijas izjautājošas mākslinieciskās prakses. 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika