Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Vārda diena: Inese, Inesis, Ēriks

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:15

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Zibens pa dibenu

# 242 ŠŅK – albums "Pats vainīgs" (2021)

Raidījums par grupas ŠŅK albumu Pats Vainīgs! (2021).

Albums ir īss, tāpēc raidījumā skanēs arī pāris dziesmas no grupas uzstāšanās Festivālā Kartupeļpalma un Studijā Gateris. Pankroka/Riot grrrl grupas ŠŅK ienākšana Latvijas mūzikā ir tik strauja un neapturama kā vulkāna izvirdums. Viņu pirmo EP atzinīgi novērtējuši arī žurnāla Mūzikas Saule kritiķi, bet vislabāko priekšstatu par grupu var gūt koncertos. Priekšplānā ir trīs meitenes – Katrīna Kalve Lauma Meža, Nikola Kurmele, kuras spēlē ģitāras un dzied, precīzāk, izkliedz savas un arī daudziem citiem pazīstamās sajūtas, tekstos dominējot feminisma un mūsdienu cilvēka mentālo problēmu tēmām, bet aizmugurē pie bungu komplekta to visu kā motors dzen uz priekšu Emīls Koļesņikovs, kuram jau bija pieredze no darbības citās grupās (Tavas Māsas Nāsis, Grēcīgie Partizāni). ŠŅK repertuārā līdzās oriģināldziesmām ir grupas Dzeltenie Pastnieki četrdesmit gadu vecais hits "Kāpēc tu mani negribi", kura tēma lieliski sasaucas ar pašu skandētajām rindām “Visi mani draugi mani ienīst” vai “Tu neesi nevienam vajadzīgs / Tāds sūds uz zemes virsas”, kam ir visas izredzes kļūt par mūsdienu folkloru, ko varētu dziedāt arī koris pūtēju orķestra pavadījumā, ja tiks turpināta šovasar Valmieras teātra festivālā pēc Jēkaba Nīmaņa iniciatīvas aizsāktā Citu Dziesmu Svētku tradīcija, Latvijas underground mūziku pasniedzot akadēmiskā manierē. ŠŅK ir pamanāmākā jaunā Latvijas pankroka viļņa grupa ne vien tāpēc, ka priekšplānā ir meitenes, bet arī ar tekstos skaidri sadzirdamu un nepārprotamu savas attieksmes paušanu. Sociologi droši vien vēl ilgi varētu pētīt, kas ir galvenais iemesls jaunajam panku vilnim Latvijā 21. gadsimta divdesmito gadu sākumā. Vai tā ir pandēmija, kas jaunus cilvēkus ilgi turējusi atrautus no viņiem tik nepieciešamās socializācijas, enerģijai sablīvējoties un, ierobežojumu balonam plīstot, gāžoties uz āru koncentrētā veidā gan tieksmē izkliegt to visu, kas sakrājies, gan nepieciešamībā arī vizuāli pievērst sev uzmanību, ja jau tik ilgi bijis jāsēž četrās sienās, kur tevi neviens neredz. Vēl viens iemesls varētu būt Latvijas popmūzikā valdošā tendence klausītājus nomierināt un iemidzināt, radināt pie paklausības, uzreiz pēc skolas sola ierokoties darbos, nevis sapurināt un atgādināt par savu eksistenci. Ja līdz šim vismaz ar tekstu saturu to darīja reperi, tad pankroks to dara ar daudz lielāku enerģiju, neatstājot iespēju palikt malā un nepievienoties jau trakojošajam pūlim. Grupa radusies tikai 2021.gada sākumā, bet ar saviem koncertiem ieguvusi ne vien uzticamu fanu armiju vienaudžu vidū, bet ar aizrautību un oriģinālitāti izpelnījusies arī pieredzējušu mūziķu uzmanību - par savu koncertu iesildītājiem ŠŅK jau izvēlējušās sen pazīstamās grupas Tesa, Inokentjs Mārpls, PND., Suņa Stunda. Raidījums top ar VKKF atbalstu.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

18:30

Mūzika

19:00

Nabahronika

Sāks skanēt Radio NABA 20. jubilejas priekšvēstnesis raidījums NABAHRONIKA
1# NABAHRONIKA: Starp nenopietno un nopietno sakņotā studentu radio ideja

Sagaidot LR6 - LU Radio NABA divdesmitgadi, Radio NABA programmā no 4. oktobra, otrdienās sāk skanēt Radio NABA vēsturei veltīts raidījums, kurā kopā ar raidījuma vadītāju Noru Riekstu un bijušajiem un esošajiem radio instruktoriem tiks izzināta Radio NABA vēsture. Raidījums skanēs otrdienās plkst. 19:00.

Radio NABA sāka skanēt 2002. gada 1. decembrī. “Skarbie deviņdesmitie bija beigušies, millenium salūti izšauti un jaunā tūkstošgade ieskrējusies. Nebija vēl straumēšanas platformu un nebija vēl interneta katrā kabatā, taču mums bija savs radio - un tas bija mazliet brīnums. Radio NABA neradās tukšā vietā. Bija vajadzīga neatlaidība, kompromisi un daudzu labā griba, lai nekomerciālās mūzikas stacijai Latvijā tiktu dota otrā iespēja. Kāds īsti bija NABAs stāsts, tā arī nekad nav ticis fiksēts. Desmit raidījumos mēģināsim šo stāstu izstāstīt kopā ar cilvēkiem, kas bija klāt "NABAS" lielajā sākumā,” stāsta raidījuma iniciatore un vadītāja Nora Rieksta.

Pirmajā raidījumā viesoties Radio NABA pirmsākuma - Radio KNZ pārstāvji Uvis Lapsiņš un Valdis Kuzmins. Leģenda vēsta, ka radio NABA pirmsākumi meklējami vēl 90. gadu beigās Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē. Pats sākums esot bijušas kādas derības. Vai tiešām tas tā bija, raidījumā stāstīs vēsturnieks, toreiz vēstures students Valdis Kuzmins jeb Igaunis. Viņa balss joprojām skan arī vienā no vecākajiem radio NABA džingliem “Šņabi es vispār nedzeru…”. Savukārt par to, kas slēpjas aiz burtu kombinācijas KNZ un ko nozīmē 24 stundas radio ēterā atklās Uvis Lapsiņš.


 

 

 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Conexao FM Brasil

CFMB#314 - Rudens Skan

Programmā:

01. Eu e a brisa - Ordinárius
02. Evite meu amor - Tereza Cristina
03. Vi você - Tatiana Dauster
04. E.C.T. - Maria João
05. Outros motivos - Simone Guimarães
06. Okinawa - Silva
07. A isca - As Bahias e a Cozinha MIneira
08. Se avexe não - Tássia Reis
09. Não tenho tempo - Zeca Baleiro
10. Samuel - Romulo Fróes
11. Blusinha branca - Sambô
12. Caribenha nação - Tuaregue Nagô
13. Na 21 - Assunção de Maria e Geraldo Azevedo
14. Me deixa em paz - Folia de 3
15. As ilhas - Ney Matogrosso
16. Tarde - João Bosco

Lasīt vairāk

22:00

Skaņu mežs

Troksnis starp stacijām

Raidījumā skanēs mūzika, ko klausīties nākot vai aizejot vienatnē, esot pašam kā apraides troksnim - nesen izdota elektroniskā mūzika, kā arī vecāki skaņdarbi.

Programmā:

Marcel Duchamp - Musical Erratum La Mariée Mise À Nu Par Ses Célibataires, Même (Prepared Piano)
David Tudor - Pepscillator (excerpt)
De Fabriek - Face Your Love
Brume - The Sun Part 1
Cindytalk - Hanging In The Air
Nim - 01 Nox II
JS Aurelius - All In Sync With All, And Me
Hive Mind - Come Alone
Redrot - Fellated By Death's Mouth
PWCCA - Outro

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Intelligent Beats

Intelligent Beats ar Ksenia Kamikaza 2022/10/04

Downtempo, breaks un eksperimentālie ritmi no leibliem Radiant Records un Gang of Ducks.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika