Sestdiena, 2024. gada 20. aprīlis

Vārda diena: Mirta, Ziedīte

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Akadēmiskā pietura: Torņakalna nākotne, finansējums un studenti-eksperti

Sveicieni beidzot pienākušajā decembrī! Ziemassvētku un Jaungada laiku mēdz saukt arī par ‘gaidīšanas laiku’, bet ko tad mēs gaidām? Kad dienas kļūs garākas, kalsim plānus jaunajam gadam, gūsim jaunas zināšanas un kopumā – spožāku nākotni. Par to šodien parūpējusies “Studentu pieturas” komanda ar raidījumu, kas ļaus ieskatīties un uzzināt vairāk par studentijas akadēmiskajām aizkulisēm un skatiem uz iespējamo nākotni.

Šodien raidījumā pie mums viesosies Mārtiņš Brencis, LU Absolventu kluba valdes priekšsēdētājs, lai pastāstītu par Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra būvniecību un ieskicētu tā lielo izaicinājumu – “Torņakalna krūmāju pārvērst dzīvīgā akadēmiskajā centrā, kas būs piemērots gan studentiem, gan visiem apkaimes iedzīvotājiem”. Tas būs neliels ieskats jau 6. decembra vakarā plānotajā diskusijā “Universitātes nākotne Torņakalna krūmājā” Zinātņu mājā!

Pēc tam parunāsim par pārmaiņām augstākajā izglītībā – vai tādas būs un kādas? Pie mums ciemos Anna Kricka no Latvijas Studentu apvienības, kas mums pastāstīs, kāds ir Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājums augstākās izglītības finansēšanas izmaiņām Latvijā. Tas var ietekmēt katru, kas kādreiz vēlētos studēt, tādēļ ieklausies un uzzini, kas slēpjas aiz skaļiem ziņu virsrakstiem un kā plānots padarīt izglītību pieejamāku un kvalitatīvāku.

Noslēgumā parunāsim ar Latvijas Studentu-ekspertu tīkla koordinatori Alisi Prancāni. Bieži vien šķiet, ka students un eksperts ir oksimorons, bet te nu mēs esam, un Alise paskaidros, kādu nozīmīgu lomu studenti spēlē izglītības kvalitātes novērtēšanā, un kā aiz katras veiksmīgas studiju programmas slēpjas arī studentu darbs. Kas tad ir students-eksperts un kā par tādu var kļūt? To noskaidrosim ēterā jau šodien.

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Santa Katrīna Meikališa, Aleksandra Moskaļenko.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Stacija OB

Atskats uz pirmajiem Stacija OB gadiem

Pirmais decembris ir Radio NABA dzimšanas diena, un kopā ar to 8 gadus ir raidījums Stacija OB. Svinībās bieži atceras kopīgi piedzīvotus notikumus, tāpēc šajā raidījumā klausīsimies dziesmas, kuras skanēja pirmajos raidījumos pirms septiņiem gadiem, kad tā vadīšanā sāka iesaistīties Čakste.

Programmā:

SkaNSka - Party Vodka
Rotfront-Live is Life
The Great Malarkey - Poor Against Poor
The Penny Black Remedy - Gypsy Hospital Death March
Figli di Madre Ignota - Ole Ole
Locomondo - Odysseia
FlyzZza-Maty kazaly
Brooka band - Do pregje
Млък! - Балканозавър
Duberman - Królestwo feat. Miodu
La Cherga feat Irina Karamarkovic- What A wonderful Life
Hoffmaestro - Too Hype For The Radio
LaBrassBanda - Autobahn

Visu jebkad raidījumā spēlēto dziesmu Spotify pleiliste

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika