Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Vārda diena: Junora, Anšlavs

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Dāvids Šilters un Mārtiņš Zutis. Kuš! Notiek komikss!

Neatkarīgā komiksu izdevniecība” kuš!” ir dibināta 2007.gadā. “kuš!” izdevumi mērķtiecīgi iepazīstina Latvijas publiku ar ārvalstu autoriem un pakāpeniski audzē ap sevi vietējo mākslinieku loku. Anetes Meleces, Oskara Pavlovska, Mārtiņa Zuša, Maijas Kurševas, Ingrīdas Pičukānes, Reiņa Pētersona un citu autoru darbi nu jau kļuvuši ikoniski un iedvesmo jauno mākslinieku paaudzi. Tas, ka komiksu kultūra Latvijā ir salīdzinoši jauna, ja neskaita izdevniecības Egmont izdotos Donalda Daka un Mikipeles komiksus, vai atsevišķu avīžu vai žurnālu rubriku komiskas ilustrācijas, ir auglīga augsne neordināriem, unikāliem un avangardiskiem vizuālajiem stāstiem un izteiksmes līdzekļu meklējumiem.

2022. ir jubilejas gads. Latvijas komiksu izdevniecība “kuš!” atzīmē spuraina tīņa 15 gadu vecumu ar 45. “š!”izdevumu “Rebel Rebel” un izstādēm Rīgā un Kuldīgā. Izstādēs piedalās vietējie un starptautiskie mākslinieki, kuri ar "kuš!" sadarbojas vairāku gadu garumā, vai arī pavisam nesen. Izstādē piedalās: Disa Valandere (Zviedrija), Indre Svirplīte (Lietuva), Samplerman (Francija), Tara Būta (ASV), Anna Malicka (Latvija), Mārtiņš Zutis (Latvija), Zodi Burke (ASV). Izstāde pēc norises galerijā LOW ceļos uz Kuldīgu, kur tā no 21. oktobra līdz 23. decembrim tiks izrādīta Kuldīgas Mākslas namā.

“kuš!” vadītājs, kurators, redaktors Dāvids Šilters (David Schilter) ir dzimis Šveicē, studējis jurisprudenci, taču Baltijas valstis iemīlējis Erasmus studiju apmaiņas programmas laikā Lietuvā 2005.gadā, un no 2006.gada dzīvo Latvijā.

Mārtiņš Zutis absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistrantūru, šobrīd turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālajā doktorantūrā, ilustrē grāmatas, piedalās izstādēs un viņa komiksi regulāri tiek publicēti „kuš!” izdevumos.

Vairāk informācijas par “kuš!” komikss.lv un @kushkomikss.

Vairāk informācijas par Mārtiņu Zuti martinszutis.lv un @zartins.mutis.

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

 

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

Latvju kūdra kosmosā. Saruna ar Kristīni Irtiševu

Kas īsti ir humuss un kādēļ humusu zinātnieku izpratnē nesmērē uz maizītes? Kāpēc kūdra ir Latvijas zelts? Kā izveidot zinātnē bāzētu jaunuzņēmumu? Vai ir vērts pašam audzēt savus tomātus? Kā mēs apēdam mikroplastmasu? Kā kūdra no zemes dzīlēm var nonākt kosmosā?

Par šiem un citiem jautājumiem runāsim ar Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktoranti, Rīgas Tehniskās universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētnieci un SIA HUMICO dibinātāju Kristīni Irtiševu.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

Epizode #304

Šajā gada laikā vienmēr gribas kaut ko gaišāku. Šoreiz šis tas ar disco un jazz noskaņojumu - kā jaunizdevumi, tā arī gaidāmās relīzes. Atskaņosim arī tehno un disco tec klasiku.

Programmā:

Jesse Bru – Hard To Get (True Romance)
Zeitgeist Freedom Energy Exchange – City And Stars (Kryptox)
Emkay – Aeon (Craigie Knowes)
Monotronique – I Want That (Hypercolour)
Al Wootton – Saraph (TRULE)
Terrace – Seismic Space (Delsin Records)
* Amber Tune of the Week
Tennis Pagan – A Void Dance (Spirit Level)
Marshall Applewhite – Meandering Paths (Island F)
Bamao Yende – Slowjam 09am (Boukan Records)
Sun Electric – Entrance (Dave Angel Remix) (R&S Records)
David Spanish – Baracuda (4Lux Black)
La Cienda Honduras – Lika Fiffig (Panhandle Records)
Zeitgeist Freedom Energy Exchange – Cybernetic (Kryptox)
Tennis Pagan – Yuki Song (Spirit Level)

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika