Piektdiena, 2024. gada 1. marts

Vārda diena: Ilgvars, Ivars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Kā mācīties no mājām un pabeigt iesākto?

Ahoi pirmdienā! Aiz loga jau putni čivina un saulīte silda, un esam gatavi iesoļot kārtīgā pavasarī kopā ar jums! Pavasaris mūsu prātus padara gaišākus, gribam vairāk izkustēties un mazāk sēdēt pie datoriem, bet! Tas diemžēl nenozīmē, ka darbi ir beigušies, tādēļ šīs nedēļas raidījumā piedāvāsim jums palīdzīgas rokas darbu darīšanai pie datoriem un motivāciju iesākot novest līdz galam.

Raidījuma pirmajā daļā pie mums studijā viesosies NaNoWriMo jeb “Nacionālā romānu rakstīšanas mēneša” reģionālā vadītāja Laura Vilka, kas pastāstīs par aprīlī gaidāmo rakstniecības nometni, un iniciatīvu kopumā. Kas to lai zina, varbūt tieši Tevi, līdzīgi kā mūsu raidījuma vadītājus, tas motivēs katru dienu mērķtiecīgi piesēsties pie sava bakalaura, maģistra vai doktordarba? Vai arī tieši pretēji – paprokrastinēt, uzrakstot savu romānu?

Otrajā raidījuma daļā uzzināsim vairāk par to, kas mūs visus jau gadiem vajā – attālinātās mācības un kā uzlabot savu virtuālo pieredzi ar dažādiem tehniskiem padomiem no informācijas tehnoloģiju speciālista Dmitrija Ņikitina. Runāsim par labāko tehnisko nodrošinājumu attālinātajam darbam, par to, kā uzlabot sava mājas interneta spējas un kā uzturēt savu digitālo drošību šajā interneta pārņemtajā pasaulē. Katram būs kas jauns, ko iemācīties!

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Pēteris Hermanis Osipovs, Santa Katrīna Meikališa.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

Ar Dub mūzikas kapteini

Dabaskata raidījums akurāt iekrīt vienā nozīmīgā dzimšanas dienā, ko nevaram apiet. 20. martā aprit 87 gadi, kopš dzimis slavenais Jamaikas “skaņu dakteris”.

Regeja īstenais krustēvs un dub mūzikas leģenda, kas savienoja veco regeja brīnumu – 1970. gadu “sakņu mūziku” un visus turpmāko skaņu dekonstrukciju vispozitīvākajās vibrācijās. Izcils skaņu inženieris, kas izstrādāja biezu safāzētu skaņu ar neaptveramu reverberējošu dziļumu – tas savulaik bija diezgan liels varoņdarbs studijai, kurā dažbrīd bija tikai trīs ieraksta lentes celiņi, kurus Meistars sauca par “Tēvs, Dēls un Svētais gars”.

Klausāmies Lee 'Scratch' Perry labākos mantojuma paraugus.

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika