Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #66 - Kristians Luņins

Latvijas dēkaiņu 66.epizodes viesis ir starptautiskais kalnu līderis Kristians Luņins. Vaicāsiet, ko dara kalnu līderis? Tas ir kvalificēts cilvēks, kurš ir tiesīgs vadīt ekspedīcijas kalnos - īpaši vietās, kur šis amats tiek regulēts. Taču mūsu epizodes viesis dara ne to vien!

Noguris no ofisa darba, kas ikdienā piedāvāja vien mēnesi atvaļinājuma, Kristians kopā ar draudzeni Stīnu nolēma mest izaicinājumu dzīvei - aizgāja no labi apmaksāta darba, pārdeva visu lieko un uzsāka intensīvu 4 mēnešu apmācību kursu. Pēc nelielas 2 nedēļu apmācības Velsā, sekoja vairāki mēneši Kostarikas džungļos, kur jaunieši apguva pašizglābšanās un līderības prasmes, pirmo palīdzību džungļu vidē, piedalījās imitētās glābšanas misijās un ikdienu aizvadīja, izdzīvojot džungļu vidē.

Kā smejas Kristians, dēka, kas sākusies Kostarikā, vēl nav beigusies - paguvis gan pāriet pāri ASV, veicot 4300km ar kājām, 6 mēnešus nodzīvojis Āfrikā, ieguvis Britu kalnu līderības sertifikātu un uzbūvējis busiņu ceļošanai.

Toksiskās vardes un ložu skudras, mitrums un pēdu pūšana, nepārtraukta slodze, kā arī atvērts prāts jaunām idejām - klausies Kristiāna stāstā un uzzini, kāpēc viņa pieredze džungļos ir bijusi, iespējams, labākais viņa dzīves pagrieziena punkts līdz šim!

Ja Tev patīk tas, ko mēs darām, priecāsimies, ja uzsauksi mums kādu krūzīti kafijas šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.

Kristiāna un Stīnas digitālās mājas
Starptautiskās kalnu līderības kursi
Džungļu kursi Kostarikā

 

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Latvijas Universitāte atver durvis

Atvērto durvju dienas tradicionāli notiek katru pavasari, šogad – no 11. līdz 21. aprīlim – Latvijas Universitātes fakultātes un filiāles sniegs skolēniem lielisku iespēju tuvāk iepazīt lielāko un nozīmīgāko augstākās izglītības iestādi Latvijā.

Citas ziņas.
Izglītība, zinātne, vide:

- Latvijas Universitāte aicina uz "Pavasara atelpu"
- Zinātnes kafejnīca un eseju lasījumi
- Pasakas mūsdienu cilvēka dzīvē

Kultūra:
- Nedēļas nogalē atzīmēs lībiešu mantojuma dienu
- "Kino Bizē" notiks "melnajai*" identitātei veltīta kinoprogramma
- Jaunais Rīgas teātris izziņo pirmo JRT Kinofestivālu
- Festivāls "2ANNAS"

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Mīlestības vēstules Dikam

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs šī gada februārī lasītājiem Latvijā nodeva Krisas Krausas romāna “Es mīlu Diku” (I Love Dick) tulkojumu sērijā “Nozīmīgu estētikas, vizuālās mākslas un kultūras teorijas sacerējumu tulkojumu sērija”. Raidījumā būs dzirdama saruna ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktori Solvitu Kresi un profesionālu lasītāju Santu Remeri.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra “Tulkojumu sērijā” līdz šim izdoti jau vairāk kā piecpadsmit autoru darbu tulkojumi, šogad izdevumu klāstu papildinot ar amerikāņu autores Krisas Krausas romāna “Es mīlu Diku” tulkojumu. Krisas Krausas (Chris Kraus) romāns "Es mīlu Diku" (I Love Dick) izdots 1997. gadā un tas ir kļuvis par "kulta klasiku", aizsākot jaunu laikmetīgās kultūras tendenci, ko autore sauc par “vientuļās meitenes fenomenoloģiju”. Tam mūsdienās ir sekotāji kā laikmetīgajā mākslā, tā kultūrkritikā, feminisma aktīvistu vidū un pat popkultūrā. Grāmata aizsāka ne tikai jaunu literatūras žanru, bet arī alternatīvu kultūras kritikas formu, vienotā sistēmā skatot mākslu, sociālo cīņu, garīgo veselību, seksualitāti un radikāli subjektīvu pārdzīvojumu.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Studentu amatierteātru ilgmūžība. Tuvojas 24. Studentu teātra dienas

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 24 un 25. martā  aicina uz Latvijas Studentu teātra dienām, kurām šogad izvēlēts moto “… UN SĀKAS VISS NO GALA”. Konkursā ar iestudējumiem piedalīsies Latvijas augstskolu teātri, un teātra skati vērtēs profesionāla žūrija. Šā gada tēma aktualizē spožus dramaturģijas darbus, kas reiz iestudēti profesionālos teātros, uz dramaturģisko materiālu paskatoties no mūsdienīga un novatoriska rakursa.

Studijā viesosies RTU Studentu teātra "Spēle" režisore Raimonda Vazdika un LU Studentu teātra tehniskais direktors Andrējs Krūmiņš.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

MENT 2023 - Baltic moMENT

Sagatavojies MENT showcase festivālam, kas jau pēc nedēļas notiks Ļubļanā, Slovēnijā!

Šogad MENTā īpaša Baltic moMENT programma, kuras dēļ fesitvālā plaši pārstāvētas visu trīs Baltijas valstu grupas.

Spēlētās dziesmas

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

OLD COLD TAPE / 1980|1989

Programmā:

01. LA NOMENKLATUR - Meosta Pt 3 / 1989
02. DIAMANDA GALAS - Double-Barrel  Prayer / 1988
03. CASSANDRA COMPLEX - Beyond Belief / 1985
04. RATBAU - Moscow Ist Frei / 1985
05. CHRIS & COSEY - Rise (Extended) / 1989
06. VO ESE - Rike's Birthday / 1985
07. CLOCK DVA - The Reign / 1989
08. RINF - Was Besonders / 1983
09. ESPLENDOR GEOMETRICO - Unidad De Control / 1981
10. MILK FROM CHELTENHAM - The Unloved / 1982
11. OTO - Anyway / 1984
12. SYMPATHY NERVOUS - Plastic Love / 1980

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 Minimal Synth/Industrial/Ebm/Post Punk/No Wave
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

...Pār raķetes sudrabaino ķermeni lija mēness gaisma. Aiz raķetes rēgojās viņa mājas tumšais stāvs ar gaišiem logiem. Viņš dzirdēja, ka mājā ir ieslēgts radio un no tā viļņo tāla mūzika. Mēness rēgaini aizslīdēja garām. Kā ugunīgi ziedi pašķīda meteorīti. Laiks aizplūda viļņojošā gāzes strūklā...
(Rejs Bredberijs "Raķete") 1959

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika