Otrdiena, 2023. gada 28. novembris

Vārda diena: Rita, Olita, Vita

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Kā Tvērums tvēra dabīgu dabu

"Nevietu ētiskā dimensija", "racionāli dzīvnieki", "spekulatīvais dizains dabīgas dabas invāzijas apkarošanā" - tās ir tikai dažas no tēmām, kas aplūkotas žurnāla "Tvērums" jaunākajā numurā. Sestā "Tvēruma" tēma ir "vide", un autori to tver gan "dabas", gan "urbānā" kontekstā.

Šajā raidījumā divi no žurnāla komandas - Patrīcija Kuzmina un Jānis Gaņģis - dalīsies gan ar vairāku jaunākā "Tvēruma" fragmentu lasījumiem, gan ar savām pārdomām par tiem.

Raidījumu vada Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie "dreampop/dreamgaze/shoegaze" albumi no ASV

Raidījumā ar septiņām grupām apskatīsim jaunākos "dreampop/dreamgaze/shoegaze" žanra albumus no ASV, debijas albumi no jaunpienācējiem - "Heat Death", "Dusty Miller" un otrais LP no jaunajiem "šūgeizistiem "Bright Arc", kā arī jau vairāk pazīstamu grupu - "Madejin" , "Slow Pulp" , "Crystal Canyon" un "Seablite" jaunie albumi.

No Ņujorkas būs jaunā daudzsološā "dreamgaze" kvinteta "Heat Death" debijas EP "Heat Death" (2022). Labs žanra EP, kurš varētu būt gada topā.

Jaunais Sacramento (CA) "dreampop" kvartets "Dusty Miller", veidots 2018.g. un tā pamatu sastāda tēva/meitas (!) duets - Eden (vokāls/taustiņi) un Jim Rivas (bungas). Sākotnēji lielā ietekme no "Cocteau Twins" debijas LP "Love Letter" (2023) ir mazinājusies, bet jūtama atsevišķās dziesmās.

Ričmondas (VI) jaunais "shoegaze" kvintets darbojas dažus gadus, bet jau izdevis divus LP un aktīvi koncertē arvien vairāk audzējot savu atpazīstamību. Grupa izceļas ar gana klasiski blīvu "shoegaze" skanējumu kur ir mazs vokāla līmenis.26.oktobrī izdots otrais LP "Disappear Into the Light".

Otro reizi raidījumā Sietlas (WA) "dreamwave" kvartets "Medejin", kas pēc vairāku gadu darbības 20.oktobrī izdevis debijas LP "The Garden". Interesants žanra albums  kas tiešām atšķiras no pārējās "dreampop" masas, grupa piestrādājusi pie ritmu izvēles katrai dziesmai. Grupas nosaukums veidojies no līderes Jenn Taranto dzimtās pilsētas Kolumbijā Medeljinas. 2019.g. novembrī apskatījām viņu debijas EP "Eleni" (2018).

Ar labu regularitāti izdodot albumus izceļas Portlendas (ME) "dreamgaze/shoegaze" kvartets "Crystal Canyon", kura trešais LP "Stars and Distant Light"  izdots 3.novembrī. Melodisks , gana klasisks albums no jau sevi pierādījušas žanrā grupas, raidījumā trešo reizi, agrākie albumi izdoti 2018. un 2021.g.

Arī trešo reizi raidījumā būs labi zināmais Čikāgas (IL) "grungepop/dreampop" kvartets "Slow Pulp" ar otro LP "Yard", kas izdots 29.septembrī. Albums grupas savdabīgā, atpazīstamā stilā. Pēdējos gados daudz koncertē gan ASV, gan Eiropā.

Noslēgumā otro reizi Sanfrancisko (CA) "indie/jangle-gaze" kvartets "Seablite" būs ar 29.septembrī izdoto otro LP "Lemon Lights", kas ietekmēts ar 90. gadu `indie/shoegaze`.

Programmā:

"Heat Death" - "Wash"
"Dusty Miller" - "Blush"
"Dusty Miller" - "Dagger"
"Bright Arc" - "Halfway to Heaven"
"Medejin" - "Shell"
"Medejin" - "World`s Fair"
"Crystal Canyon" - "Sierra"
"Crystal Canyon" - "Penelope , The Odyssey"
"Slow Pulp" - "Slugs"
"Slow Pulp" - "MUD"
"Seablite" - "Monochrome Rainbow" (live)
"Seablite" - "Blink Each Day"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika