Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Piekrastes atkritumi

Kurš gan būs tik neprātīgs, lai apšaubītu Baltijas jūras piekrastes skaistumu? Ja neiedziļināmies, grūti noticēt, ka šis skaistums ir apdraudēts. Un mēs, cilvēki, esam tie, kas šo skaistumu posta.

Šajā raidījumā runāsim ar Jāni Ulmi, kampaņas "Mana jūra" dibinātāju un Elīnu Kolāti, "Zero Waste Latvija" valdes locekli.

Kampaņa "Mana jūra" jau divpadsmit gadus veic piekrastes atkritumu monitoringu, nosakot tīrākās un netīrākās Latvijas pludmales, savukārt "Zero Waste Latvija" jau vairākus gadus rīko piekrastes atkritumu zīmolu auditu. Kādi ir rezutāti, secinājumi un ieteikumi? 

Raidījumu vada Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis. 

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

Rudens vienmēr ir skaists

Iestājies astronomiskais rudens un negaidīta, bet patīkama atvasara.

Raidījumā apskatam vienu no gaidītākajiem festivāliem – „Skaņu Mežs” un ieklausāmies smagnējākajā pasākuma dienā – 6.oktobra jeb Japānas black metal/ravecore grupas „Violent Magic Orchestra” daiļradē un nihilisma, fizisku un mentālu izaicinājumu pārpilnajā Nīderlandes projektā „Gnaw Their Tongues” .

Pašmāju post roka un smagnējāku nošu ģitārmūzikas grupas „Nostra”  jaunākais singls, Somijas pozitīvākais duets „Nyos” un, protams, nupat izdotais, sešpadsmitais albums amerikāņu grupai „Cannibal Corpse”.

Pēc ilgākas dīksēdes raidījumu vada Jansons un Vents Feldmanis.

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie "dreampop/dreamgaze" albumi no ASV

Raidījumā ar septiņu grupu ierakstiem apskatīsim šīsvasaras "dreampop/dreamgaze" jaunumus no ASV. Atšķirībā no citiem raidījumiem - sešas būs agrāk bijušas grupas ar debijas vai jauniem albumiem. Vairāki ļoti labi albumi un aktuālas žanra grupas, kas varētu būt gada albumu topos.

Ievadā pirmoreiz Fēniksas (AR) jauniešu kvartets "Glixen" ar 11.augustā izdoto debijas EP "She Only Said" Jaunā grupa koncertējusi kopā ar žanra aktuālajām grupām "Deserta" , "Slow Crush" , "Glare" , "Mad Honey".

Otro reizi Mineapolisas kvartets "She`s Green", kurš pēc vairākiem singliem 30.jūnijā izdevis debijas EP "Wisteria". EP nav iekļauti agrākie singli, vienu no tiem ""Bleed" apskatījām 3.jūnijā.

Ceturto reizi gana kvalitatīvā un iecienītā raidījumā "dreampop" māksliniece "Worse." (Dani Gentry) būs ar 6.jūnijā izdoto debijas LP "Inner Child", kas seko diviem apskatītajiem EP (2020./2022). Melodisks, klasisks "dreampop" albums.

Divi debijas LP no jau atpazīstamām žanra grupām "Temple of Angels" un "Mad Honey".

Austinas (TX) kvintets "Temple of Angels" darbojas no 2017.g., un labi atzīmējās ar diviem EP (2017./2018) un singliem (2019). Debijas LP "Endless Pursuit" ar 11 dziesmām ir gana daudzveidīgs no klasiska "dreampopa" līdz "šūgeizam", viens no labākajiem šogad apskatītajiem žanra albumiem. Grupa albumu atzīmē ar garu ASV tūri. 2019.g.augustā apskatījām grupas otro EP "Foiled" (2018).

Arī Oklahomsitijas (OK) kvintets "Mad Honey" vairākus gadus pieteicis sevi žanrā, sākumā ar singliem, tad debijas EP (2019), ko apskatījām, un tagad ar debijas LP "Satelitte Aphrodite", kas izdots 22.septembrī ar 11 dziesmām. Grupa no sākotnējā "dreampopa" ir devusies "shoegaze" virzienā.

Ar ceturto LP "Lines" būs ļoti pieredzējušais Sacramento (CA) kvintets "Soft Science", kas dibināts 2009.g. 2018.g. decembrī apskatījām grupas trešo LP "Maps". Albums ir izdots pazīstamajā "Shelflife Records" .

Kā viens no galvenajiem raidījuma piedāvājumiem būs Sietlas (WA) kvarteta "Guest Directors" debijas LP "Interference Patterns". Grupa pēc pieciem ! izdotiem EP izdevusi debijas LP, kurš žanriski turpina visu agrāk izdoto - ģitāriski blīvs melodisks "šūgeizisks" roks. Grupa būs raidījumā ceturto reizi.

Programmā:

"Glixen" - "Adore"
"She`s Green - "Mandy"
"Worse." - "Words"
"Worse." - "Drain,OR"
"Temple of Angels" - "Lost In Darkness"
"Temple of Angels" - "Waving to the Wind"
"Guest Directors" - "Skinless"
"Guest Directors" - "Stare It Down"
"Mad Honey" - "Heavier Still"
"Mad Honey" - "Conentracion"
"Soft Science" - "Grip"
"Soft Science" - "Deceiver"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika