Otrdiena, 2023. gada 3. oktobris

Vārda diena: Ilizana, Elza

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Zvēri un savvaļas cilvēks

Jaunajā Zootēkas raidījumā dzirdēsiet gan par visādiem savvaļas zvēriem un putniem, gan arī par vienu savvaļas cilvēku. Dzirdēsiet jaunākās zooziņas par dažādu sugu būtnēm, kā arī nedaudz par manām gājputna gaitām un dzīvnieku aizstāvību no klinšu alas un okeāna malas - fragmenti no stāsta projektam par latviešiem pasaulē.

ZooZiņās:
- Delfīni okeānos spiesti pārkliegt cilvēkus.
- Skotijā pieņemti likuma grozījumi, kai izbeigtu lapsu medības ar suņiem.
- Vismaz 19 dienas putnu sugām Latvijā ievērojami sarukusi populācija.
- Par 20 palielināts pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms.
- Francijā 4000 iecirkņos policistus apmācīs par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.
- Pilsoņu iniciatīvai "Par Eiropu bez kažokādām" savākti 1,4 miljoni parakstu.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Iegūt sev papildu dimensiju

Ēriks Naivo un Reinis Lodziņš papildina viens otra izpausmes, un tagad viņi papildinājuši arī “Bron-Hīta” izpausmi – godīgi un jūtīgi par literatūru un visu dažādās krāsās dzirksteļojošo ap to, šoreiz Reiņa skaņas impulsu pavadījumā.

Fokusā Ērika debijas krājums “Ritms”, bet ne tikai.

Mūzika:

Sniedze Prauliņa – Melncilts
Dzeltenie Pastnieki – Kāpēc tu mani negribi?
Martas Asinis – Patiesais radio

Raidījumu vada Lote Vilma Vītiņa un Marija Luīze Meļķe.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

Ziemas jaunumi mūzikā

Šajā raidījumā vēl pēdējoreiz atskatīsimies uz mūzikas jaunumiem no 2022. gada nogales, kā arī būs pirmā šī gada raža no Latvijas un pasaules.

Tāpat arī ieskats drīzumā gaidāmajos koncertos, kurus vajadzētu atzīmēt savā kalendārā.

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Kanādas

Pagājuši četri mēneši kopš 17.09.2022. izskanējušā raidījuma par Kanādu. Ir vairāki jauni albumi no jau agrāk raidījumā bijušām grupām, un, protams, parādījušās arī jaunas grupas ar debijas EP. Apskatīsim deviņas grupas, piecas pirmoreiz.

Hamiltonas (ON) jaunais (veidots 2021.g.) "dreampop" kvartets "Linebeck" 2022.g.aktīvi pieteicis sevi, izdodot četrus singlus, un izskanēs oktobrī izdotais "Waste My Time".

Viena no Hamiltonas (NS) kvalitatīvās "punkrock" grupas "Like a Motorcycle" līderēm Kim Carson kopā ar citu bijušo šīs grupas ģitāristi Jillian Comeau izveidojusi trio "We Should`ve Been Plumbers", kas būs ar debijas EP "We Should`ve Been Plumbers" (2022). Albuma žanra virzība un skanējums ir līdzīgs "Like a Motorcycle". Pagaidām grupai vēl nav bijis koncertu.

Toronto (ON) jauniešu "poppunk" kvintets "NERiMA" būs ar debijas EP "Have More Fun" (2022) un Londonas (ON) "punkrock" kvartets "Mvll Crimes" (darbojas no 2018.g.), un izdevis trīs EP (2020/2021/2022). Trešais EP "You Embvrrvss Me"  izdots 9.septembrī. Gana kvalitatīva žanra grupa.

Visai negaidīti pēc vairāku gadu pārtraukuma atjaunojis darbību Vankuveras (BC) "powerpop" kvartets "Twin River". 2016.g. oktobrī apskatījām kvalitatīvo grupas otro LP "Passing Shade" (2016). 2022.g.grupa izdevusi vairākus singlus un jaunu EP "When We Think About Time" (2022).

Trešo reizi raidījumā Toronto (ON) "indierock" kvartets "Low Life Lolas" ar trešo EP "Better News" (2022)  Agrāk apskatīti abi grupas EP (2019/2021).

Interesantu un kvalitatīvu `sieviešu` kvartetu izveidojušas dvīņu māsas Emmalia and Sarafina Bortolon-Vettor. Kvartets darbojas gadus sešus un pēc debijas EP 2018.g. , 2022.g.oktobrī izdots debijas LP "Malocchio". Kvalitatīvs "postpunk" albums.

Ilgi gaidīts debijas LP "Pleaser" (2022)  izdots Vankūveras (BC) duetam "AC-PDF", kas dalībnieku vārdu abreviatūra (Oliver A. R. Clark & Patrick D. Farrugia). Abi agrāk ir bijuši grupas "Douse" dalībnieki (grupa apskatīta ar debijas LP 2017.g.).2021.g.augustā "AC-PDF" bija raidījumā ar debijas LP iesildošo singlu "Delusional". Grupa koncertos ir kvartets un darbojas "dreampop/artpop" žanrā.

Noslēgumā ar trešo LP "Blue Rev" (2022)  būs gana populārais Toronto (ON) "indiepop/dreampop" kvintets "Alvvays". No grupas otrā LP "Antisocialites" pagājuši jau pieci gadi.

Programmā:

"Linebeck" - "Wast My Time"
"We Should`ve Been Plumbers" - "Sad and Lonely"
"NERiMA" - "Amnesia"
"Mvll Crimes" - "Dirty Fingers"
"Twin River" - "The Other Man" ("Sloan" cover)
"Twin River" - "I`m Alright"
"Low Life Lolas" - "Meets the Sun"
"Bonnie Trash" - "Silence Is a Killer"
"Bonnie Trash" - "Perfect Moment"
"AC-PDF" - "In Order to Live"
"AC-PDF" - "The Obvious Answer"
"Alvvays" - "Easy On My Own" (live)
"Alvvays" - "Many Mirrors" (live)

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika