Piektdiena, 2024. gada 1. marts

Vārda diena: Ilgvars, Ivars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Tehnoloģiju tendences Latvijā un Baltijā 2023. gadā
Televizora "Sony Bravia" XT X90L 2023 apskats

Raidījums #DigitālāsBrokastis turpina atskatīties uz tehnoloģiju pasaules aktualitātēm aizvadītajā gadā. Šoreiz — tehnoloģiju aktualitātes Latvijā un Baltijā. Kas ir bijušas šī gada galvenās tendences tehnoloģiju jaunuzņēmumu un inovāciju attīstībā Baltijā? Kā tiekam līdzi pasaules tendencēm mākslīgā intelekta un zaļās enerģijas jomā? Ko varam sagaidīt no nākamā gada? Piebīdiet papildus krēslus pie Digitālo brokastu galda, jo ciemiņu daudz! Ieva Treija, portāla "Labs of Latvia" galvenā redaktore, Anda Asere, "Labs of Latvia" redaktore, Keitija Krastiņa, portāla "Kursors.lv" satura veidotāja, un Raivis Vilūns, portāla "Delfi" žurnālists.


Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

2023.gada labākie mūzikā

Gads tuvojas beigām. Apbalvosim pirmos 2023.gada uzvarētājus.

Paldies, protams, arī visiem, kas šogad bija telefoniski vai uz vietas raidījumā:

Idus Abra, Juris Simanovičs, Kristiāns Laizāns, Jānis Žilde, Ods & Goča, Flaty & Kedr Livanskiy, Aija Alsiņa, Ļubomirs Meļņiks, Paula Zvevjniece & Vlads Komarockis (PRIDE), Edgars (Laba Daba), Zigfrīds Muktupāvels, Artūrs Žagars (tikai pēc MS viesošanās kopā ar LV komandu aizveda Latviju līdz 5.vieta PČ un tika nosaukts par labāko LV basketbolistu), Ozols, Arturs Skutelis, Oslo Twins, Raivis Čuda, Raimonds Bartaševics, The Bad Tones, Kristaps Rasims (BezPVN), Superkoloritas, ansis (2x), 181h.

24 kopā sanāk. Mazāk nekā citus gadus, bet tas saistīts ar veselības nedarbiem. TOTIES. Mēs dabūjām interviju ar gada LV basketbolistu, leģendāro Pērkons solistu, Latvijas labāko reperi, Ukrainas/Zviedrijas komponistu, par kuru es varētu daudz ko pastāstīt, jo tas, kas dzirdams ētera ierakstā ir aptuveni 1/5 no tā, ko viņš man izstāstīja ceļā Rīga – Cēsis un pat pieminēja koncertā, nenormāli draudzīgo Kristapu Rasimu un, galu galā, Zigfrīdu Muktupāvelu, kurš sniedza MS manu šī gada mīļāko interviju. Visvairāk man patika tā vieta, kur es aizkadrā viņam atzinies, ka esmu tāds uztraucies, viņš (būdams pats intervētājs savos raidījumos) man pateica: “Nomierinies. Viss kārtībā. Es taču ļoti labi zinu, kā tu jūties!”

Īsāk sakot, atmetam sāpes un priecājamies par mūziku!

Un neaizmirstam par Ukrainu! MS ar ziedotāju palīdzību ir atkal nodevusi nedaudz naudas Ukrainas atbalstam karā pret teroristiem. Ми з вами!! 

Studijā būs Žagars, Roze, Kalvis un Mareks Ameriks.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

NABA Top 10LV/25 jaunumi

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Portolāns

Kautiņš Tērbatā

19. gadsimta noslēgumā Tērbatā vienlaikus uzturas virkne Latvijas intelektuālajā vēsturē nozīmīgu domātāju (Teihmillers, Osis, Bobrovs, Ostvalds, Lautenbahs, Dauge u.c.). Tāpēc nav pārsteigums, ka raidījums Fono-grāfs bieži ir aplūkojis domātājus, kuri tur studējuši vienā vai citā periodā.

Ir saglabājušās liecības, ka studenti ir bijuši ārkārtīgi kauslīgi un izmantoja katru iespēju, lai izvicinātu dūres. Augstskolas vadība tiecās mazināt studentu aprindās novērojamo vardarbību, taču vienīgais panākums tobrīd bija – aizliegums dueļos izmantot šaujamieročus. Audzēkņi kļuva radoši, izdomājot jaunas tuvcīņas formas. Tomēr nevajadzētu domāt, ka šajās agoriskajās izpriecās nepiedalījās arī pasniedzēji.

Šoreiz raidījuma veidotāju uzmanību pievērsa kāds iespējams atgadījums Tērbatā 1886. gadā, kad tika organizēts cīņas turnīrs, kurā piedalījās arī daudzi tagad zināmi Latvijas intelektuāļi. Raidījums “Fono-grāfs” analizēs šo leģendāro turnīru, izteiks savus vērtējumus un komentēs konkrētas cīņas un to iznākumus.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabsolis

Ne Tā. Pjotr Nikolajev

Ne tā ieraksti un dzīvā-džama noskaņa ar Pjotr Nikolajev.

Izturēties ar sapratni par kvalitāti, ierakstus atskaņojot.

Lasīt vairāk

22:00

Kinetic

KINETIC RADIOSHOW #64 - W3C

W3C ir elektroniskās mūzikas producents un dīdžejs no Rīgas, Latvijā, kurš ir izdevis vairākus EP un pāris vinila ierakstus ar ierakstu izdevniecībām visā pasaulē un guvis atbalstu no tādiem lieliem vārdiem kā Aphex Twin, Pinch, Mumdance, Plastician, Björk uc. Sīkāk par visu uzzināsim raidījumā. Kā ierasts, intervija, dj sets, pasākumu apskats un par lietām , kas sagaidāmas turpmāk.
Skatieties un klausieties mūs Radio NABA un internetā.

Live stream KINETIC FB un Youtube profilos.

Atbalsti mūs - buymeacoffee.com/kineticlv.

Meklējiet KINETIC profilu Facebook, Youtube.

W3C
djw3c.com

KINETIC - tikai laba mūzika
linktr.ee/kineticlv

DJ 2B
mixcloud.com/dj-2b
instagram.com/dj2bb2
soundcloud.com/2_b

Ar skaņu mūs atbalsta Reflector Audio

Tehniskais nodrošinājums
beezee.eu

 

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika