Piektdiena, 2024. gada 1. novembris

Vārda diena: Ikars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Ziņas: Google un OpenAI mākslīgā intelekta uzlabojumi un liels kiberuzbrukums Helsinkos
Latvija var! Zemūdens drons "Submerge Baltic"
Viedtālruņa "Samsung A55" apskats

Kādi jaunumi pāršalca tehnoloģiju pasauli?

1. Google IO konferencē dominē mākslīgais intelekts;

2. Cilvēkam līdzīgāka, jauna ChatGPT versija Omni;

3. Lielā kiberuzbrukumā Helsinkiem hakeri iegūst desmitus tūkstošu cilvēku datu;

4. Saules vētras sabojā GPS balstītas sistēmas ASV zemniekiem;

5. Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki uzstāda jaunu datu pārraides rekordu.


Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Laba Daba

12:30

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Intervija ar Marine no OAKMAN, jaunie albumi

Šoreiz “Mūzikas Sirdi” sāksim ar mazliet neierastu tematu – ieskatu futbola pasaulē, kur beidzas visu lielo Eiropas līgu čempionāti un pie durvīm jau klauvē nacionālo izlašu EČ. Taču galvenais uzsvars šoreiz –telefoniska atgriešanās “Mūzikas Sirds” ēterā Marine Lanzillotta, ar kuru runājām jau pirms pusotra gada, kad iznāca viņas grupas OAKMAN trešais EP “SCP”. Atgādināšu, ka OAKMAN ir trio no Francijas pilsētas Lionas, kas spēlē izteikti kristālisku popmūziku, taču papildinot to ar dzīvajām ģitārām un bungām. Grupa šobrīd atrodas Lielbritānijā, gatavojoties nelielai vasaras ievada koncertturnejai. Parunāsim gan par aizvadīto gadu, gan nupat kā izdoto OAKMAN debijas albumu “Violent Oblivion”, tā ieraksta tapsanu, gan arī gaidāmajiem koncertiem un gandrīz vai sagaidīto vasaru.

Ļoti daudz lielisku albumu tika izdots pagājušajā piektdienā. No visiem n-padsmit MS mīļajiem ierakstiem esam atlasījuši trīs – Londonas mūziķa un producenta, leibla un pēdējās desmitgades ietekmīgā leibla, kuram nu ir pielikts punkts PC Music dibinātāja A.G. Cook savas karjeras pirmās puses noslēdzošo jauno, trīsdaļīgo albumu “Britpop”, amerikāņu soul/r’n’b mūziķes Yaya Bey piekto studijas plati, kurā skumjas par tēva (80’to/90’to gadu ietekmīga figūra hip-hop mūzikā) aiziešanu mijas ar dzīvīgu miera atrašanu, “Ten Fold”, kā arī kādu pārsteigumu no visai mazzināma Bruklinas elektroniskās mūzikas pārstāvja, turpinot ieslīgšanu vasaras apskāvienos.

Pa vidu arī Nedēļas Singls un ieskats mūzikas ziņās.

Studijā šoreiz Žagars, Roze & Froggygirl.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

NABA Top 10LV/25 jaunumi: Stabs, Raivis Čuda, Cold Cave u.c.

Latvijas mūzikas topā ienāk trokšņu mūzikas grupa “STABS” un Raivis Čuda, bet ārzemju mūzikas jaunumos – ģitāras skaņas no Nigēras, postpanks no ASV un elektronika no Kanādas.

“Cold Cave” – “Blackberries”

“Mdou Moctar” – “Modern Slaves”

Raivis Čuda – “Kodējs”

“STABS” – “97 vainagi”

“TR/ST” – “Soon”

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Netrāpīt gaidu horizontā

1912. gada rudenī Rīgas intelektuālās aprindās valdīja nemiers. Visi runāja par jautājumu, kas šķita nekādi nav atrisināms. No roka rokā klīda tēmai veltītas brošūras un grāmatas. Aprindas bija sadalījušās divās pretējās, naidīgās nometnēs un problēma bija tik komplicēta, ka oponenti viens otru reti kad saprata, pārsvarā – pārprata. Lai konfliktu varētu ja ne atrisināt, tad vismaz ievirzīt konstruktīvākā gaisotnē, no Vācijas tika uzaicināts lietpratējs, kura uzdevums bija sniegt problēmas objektīvu izgaismojumu. Pirms viesa priekšlasījuma avīzēs jau priekšlaicīgi mierināja satrauktos rīdziniekus – eksperts nav propagandists, viņš nerunās “par” vai “pret”, bet gan izskaidros lietas būtību. Turklāt lektors sola to paveikt tā, lai pat tie, kuri nav iedziļinājušies jautājuma niansēs, varētu viegli saprast priekšlasījuma saturu.

Mazās Ģildes zāle bija pārpildīta, kad publikas priekšā iznāca Greisfaldes Universitātes filozofijas profesors Johaness Remke (1848–1930). Sanākušie satraukti gaidīja, gaidīja un nesagaidīja. Profesors sniedza plašus vēsturiskus ievadus tematikā, sevišķi akcentējot jauno laiku nozīmi un tad īsi ieskicēja pēdējo gadu tendences. Priekšlasījums noslēdzās. Vīlusies publika izklīda.

Kas bija satraucis vācbaltiešu intelektuālās aprindas Rīgā 20. gadsimta sākumā? Par ko priekšlasījumā runāja Remke un ko no viņa gaidīja publika? Šos un citus jautājumus lūkosim izgaismot raidījuma ietvaros.
 

Raidījumu vada Ainārs Kamoliņš, Andrejs Balodis un Andris Hiršs.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Subharmonija

22:00

Histērija

DJ Criews olschool gabber mix

Pie mums viesosies DJ Criews.

Vīrs, kas ir piedalījies techno hardcore pasākumu sērijas "Hysteria" organizēšanā (no kā daļēji ir aizgūts mūsu raidījuma nosaukums).

DJ Criews arī ir ņēmis aktīvu dalību gabber mūzikas Latvijā popularizēšanā 1990.gadu vidū, it īpaši Rīgā, Sarkandaugavas mikrorajonā un apkārtnē.

Šādi izsakās DJ Criews īsi par savu ceļu pie DJ pults: "Aizsākumi meklējami tālajā 1993.gadā. Pirmie mēģinājumi kaut ko spēlēt (pašam īsti nesaprotot visu līdz galam...) notiek arodskolas aktu zālē. Tā palēnām nāk iemaņas. Uz to momentu tiek mēģināts spēlēt populāro deju mūziku. Tā teikt - mūzika massām. ))))))))

Aktīvais darbības periods sākas 1995.gadā. Spēlēšana, kā pamatnodarbe, notiek jau pa visu Latviju. Bet pamata bāzēšanās ir kādas Sarkandaugavas ēkas pagrabstāvā, Rīgā - vietā ar nosaukumu "Klubs EXIT". EXITā jau tiek nošķirti populārās deju mūzikas pasākumi no house, techno un hardcore stilu vakariem. 1999.gadā klubs beidz pastāvēt un spēlēšanās ar mūziku masām notiek jau pasīvāk. Pa skolām, kultūras namiem un klubiem. Tā līdz 2004.gadam. Pienāk "tehniskā pauze" uz vairākiem gadiem.

Atkalpievēršanās populārās elektroniskās deju mūzikas spēlēšanai notiek 2018.gadā. Saprotot, ka spēlēt populāro elektronisko deju mūziku vairs nesniedz gandarījumu atgriežos pie vistīkamākā man stila - Oldschool Hardcore."

facebook.com/DJcriews
 

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika