Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Vārda diena: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Par studentijas pasākumiem vasarā

Pienācis tas bēdīgais laiks, kad palicis noslēdzošais “Studentu Pieturas” raidījums šajā mācību gadā! Bet priekšā ir vasara, atpūta un silts laiks. Vai Jums arī ir tā, ka nevarat sagaidīt mācību gada sākumu, lai ieraudzīt savu studiju draugus? “Studentu Pietura” šodien Jūs iepazīstinās ar vairākiem universitāšu un studentu pasākumiem, kurus būs iespējams apmeklēt vasarā. Kā arī, parunāsim par studentu pasākumu organizēšanu, kas ir ļoti aizraujošs process.

8. - 11. augustā norisināsies Studējošo pašpārvalžu sadarbības forums "KUBS", par kura organizēšanu, norisi, kā arī vispār par pasākumu organizēšanu pastāstīs Daina Taupmane Studējošo pašpārvalžu sadarbības foruma "KUBS" projekta vadītāja un Paula Veidemane Studējošo pašpārvalžu sadarbības foruma “KUBS” projekta vadītājas labā roka. Vairāk informācija par sadarbības forumu “KUBS” varat atrast facebook.com/KubsKubam, kā arī citos sociālajos tīklos.

Otrajā raidījuma daļā iepazistināsim klausītājus ar vairākiem vasaras pasākumiem studentiem. Parunāsim par vairākām izstādēm, piemēram, Ķīniešu un japāņu glezniecības un kaligrāfijas darbu izstāde "Padebešu ziedu vējš" jau ir apskatāma Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, no 8. jūnija līdz 23. jūnijam pasākumu telpā "Šķūnis", kā arī izstāde "LMA DIZAINA DIENAS 2024", no 6. jūnija līdz 14. jūlijam, jau var apskatīt LMA Kalpaka bulvārī 13. Latvijas Mākslas akadēmija piedāvā izstādi “DIPLOMANDU DIENAS 2024”, kuru var apskatīt 14. jūnija līdz 14. jūlijam Latvijas Mākslas akadēmijas ēkās, Kronvalda bulvārī 4 un Kalpaka bulvārī 13.

Vasarā norisinās vairākas balles, kuras apskatīsim šajā raidījumā, piemēram, LU BVEF Izlaiduma balle “Laternu gaismā” norisināsies 21.jūnijā plkst. 21:00, bet LU SZF Dārza svētki izskanēs 28.jūnijā plkst. 16.00.

Vasarā ir jāpaspēj gan atpūsties gan izglītoties, tāpēc parunāsim arī par RTU Zinātkāres centrā «FUTURIMO RĪGA» skatāmo interaktīvo jūrniecībai velstītu izstādi «TAVS KOMPASS RĀDA UZ JŪRU», kuru būs iespējams apskatīt līdz oktobrim «Futurimo Rīga», Meža ielā 1, k6. Bet politikas cienītājiem būs interesanti un vērtīgi paklausīties par Vasaras skolu "Navigācijas drošība Baltijas valstīs: Rietumu nostāja tās robežās", kura norisināsies gan Nīderlandē, gan Latvijā!

Un, protams, paši nozīmīgākie pasākumi - sarunu festivāls LAMPA un svarīgākais šīs vasaras notikums LABA DABA!

Klausies “Studentu Pieturu”, lai zinātu par visiem gaidāmajiem pasākumiem, kuros vasarā var ne tikai atpūsties, bet arī izglītoties!

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Daina Blūma un Agnese Kļaviņa.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Stacija OB

22:00

Astoņi pustoņi

Būtība, Veļi, neesam sīkumaini un citi muzikāli jaunumi Latvijā, Nepālā u.c.

Latgales pagānmetāla grupa “Varang Nord” šogad publicējusi instrumentālās mūzikas EP ''Veļi'' folka noskaņās. Taču grupas dalībnieci, akordeonisti Jeļenu piemeklējusi nelaime - 1. jūnijā Daugavpilī uz gājēju pārejas mūziķi notrieca automašīna. Šobrīd mūziķe izvesta no mākslīgās komas un nogādāta Rīgā operācijai un rehabilitācijai, taču viņas veselības stāvoklis joprojām ir sarežģīts. Grupa vāc ziedojumus. Vairāk info atrodams grupas soctīklos.

Tiem, kas Jāņus vēlas atzímēt citādāk, 21.-24.jūnijā notiks Saulstāvju deju un mūzikas festivāls “Būtība”. Pasākums ir brīvs no apreibinošām vielām, ģimenēm draudzīgs, būs arī pirtiņa. Ieskatīsimies festivāla plašajā muzikālajā programmā.

Sārodists Regans Avale (Regan Awale) no Nepālas nāk klajā ar kompozīciju “Timeless”, sadarbojoties ar citiem nepāliešu mūziķiem.

Aldis Kolosovs izdod albumu “Neesam sīkumaini” un aicina uz koncertu “Roberts Books” 19. jūnijā.

Blues House 19.jūnijā un turpmāk katru trešdienu notiks brīvais mikrofons. Kurators - šobrīd Latvijā dzīvojošais pasaules pilsonis, mūziķis “Father Andy”. Ja raidījuma klausītāji vēlas gūt skatuves pieredzi uzstājoties pasākumā, viņam var uzrakstīt soctīklos. Fokuss pamatā uz blūzu un americana stila mūziku.

Cēsīs ar koncertu nupat atklāta dziesminieka Haralda Sīmaņa piemiņas skulptūra, kuru veidojis tēlnieks Ģirts Burvis.

Šovasar gaidāmi vairāki saksofonista Aigara Raumaņa koncerti: 19. jūnijā Franču un latviešu mūzikā kopā ar soprānu Katrīnu Paulu Felsbergu, Rīgas Domā; 20. jūlijā - rīta koncerts Dundagā ar soprānu Viktoriju Majori; 20. jūlijā - vakara koncerts “Baltijas mūzika”, Rīgas Jāņa baznīcā; 23. augustā - Baltijas ceļa 35-gade, kuras ietvaros Rīgas Domā tiks izpidīts Toma Rudzinska jaundarba pirmatskaņojums. Raidījumā klausīsimies Platona Buravicka kompozīciju Aigara izpildījumā.

Stasis, kurš savulaik spēlējis grupās ''Beyond the Borders, Neprodukts, Emergency Title, Passive Voice, ar savu solo elektroniskā pankroka projektu “Alien State” izdevis EP “Disgusting Thoughts and Other Parasites”. “Alien State” Latvijā spēlēs “Munky Pride” festivālā, kā arī 24.07 Ādmiņu ielā, kur dalīs skatuvi ar grupu “Public Serpents”.

Grupa “Dani Ryan” sākusi uzstāties jaunā sastāvā, no trio kļuvuši par kvartetu. Mainījies arī basists, jaunais sastāvs jau iemēģināts “20 minūtes slavas” pasākumā klubā Depo. Grupa izdod pirmo singlu, piedaloties jaunajiem dalībniekiem - “Free” un spēlēs koncertus, tai skaitā "Queer Punk Fest" Lastādijas kvartālā 29. jūnijā, kā arī grupas "Triana Park" iesildīšanas priekšnesums Pāvilostā 27. jūlijā.

Grupa ''Shelter From the Sun'' izdod otro singlu no gaidāmā debijas albuma.

Raidījuma veidotājs Reinis Jaunais izbraucis koncerttūrē ārpus Latvijas, foto tapis Slovākijas ceļmalā, kurā tapa šī raidījuma ieraksts. Regan Awale - Timeless
Varang Nord - Saucīns uz kauju
Varang Nord - Bragys karaveirs
Platons Buravickis (komponists), Aigars Raumanis, Aigars Reinis, Ernests Mediņš (izpildītāji) - Debespulkstenis
Avi Adir - Whirling Music
Mitsch Kohn & Netanel Goldberg - I Let Myself Cry
Mitsch Kohn - See Me As I Am
Anyawko - Only When I Sleep
Haralds Sīmanis - Spīts
Aldis Kolosovs - Televizors
Aldis Kolosovs - Posts
Father Andy - The Cult
Dani Ryan - Free
Alien State - Do It
Alien State - Melting Brains
Shelter From the Sun - Begard

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika