Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Vārda diena: Emīlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Latvija var! Tehnoloģiju jaunuzņēmumi "Watchbuilt" un Catalyco"
Monitora "Samsung Odyssey OLED G9" apskats

Turpinām raidījumu ciklu “Latvija var!” un iepazīstinām jūs, klausītāji, ar Latvijas jaunuzņēmumiem, kuri radušies, sadarbojoties zinātniekiem un uzņēmējiem, ko angliski mēdz dēvēt par deep-tech. Šodien uzzināsim, kādu pievienoto vērtību rada uzņēmumi "Watchbuilt" un  Catalyco", kādas tehnoloģijas ir šo uzņēmumu pamatā un cik viegli būt deep tech jaunuzņēmumam Latvijā?

Pie Digitālo brokastu galda Reinis Spunde, "Catalyco" līdzdibinātājs, un Aija Hermane-Sabule, "Watchbuilt" līdzdibinātāja.

Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Ciemos hip-hop menedžere & pasākumu rīkotāja Līva Liepa

Siltajai saulītei, kas ir “Mūzikas Sirds” lielākā narkotika, atkal “aizejot no tirgus”, šodien raidījums vairāk melanholiskākos toņos. Tiesa, tos palīdzēs sasildīt mūsu šīs dienas viesis – hip-hop menedžere un pasākumu rīkotāja Līva Liepa. Parunāsim par pasākuma organizēšanu, izmaksām un koncertiem vairāk no aizkulišu puses.

Runājot par koncertiem, ieskatīsimies ne tikai aizvadītajā Coachella mega-festivālā, kurš, šķiet, sācis zaudēt savu spozmi, gaidāmajiem koncertiem Latvijā tuvākajos mēnešos, bet paklausīsimies ar šīs Nedēļas Singlu, kurš ir tieši no drīzumā Rīgā gaidāmas grupas.

Mūzikas ziņās arī pieminēsim Atlantas ietekmīgo hip-hop producentu Rico Wade, slaveno kinofilmu mūzikas skaņu celiņu autoru Ričardu Horovicu un The Allman Brothers ģitāristu Dikiju Betsu.

Savukārt kārtējā bagātajā albumu nedēļā iziesim cauri diviem no kritiķu pagaidām gada visaugstāk novērtētajiem ierakstiem – Līdsas jauniešu English Teacher vēsīgajam debijas ierakstam “This Could Be Texas”, viņu tautiešu Still House Plants – trešajam studijas albumam “If I don't make it, I love u”, kas pagaidām saņēmis pamaz, bet toties prātam neaptverami augstus novērtējumus, kā arī šīs nedēļas MS Albumam #1 – savulaik Sons of Hemet un The Comet is Coming džezmeņa Šabakas Hačingsa debijas solo platei “Perceive Its Beauty, Acknowledge Its Grace, Perceive Its Beauty, Acknowledge Its Grace”.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Dzejas dienas pavasarī. Radio NABA topa jaunumiAr Kārļa Vērdiņa dzejoļu muzikālu interpretāciju debitē dziesminieks Aldis Kolosovs, no Latgales mežiem senatnīgi dārd “Varang Nord”, bet ārzemju mūzikas topā ienāk Dublinas dzejnieki “Fontaine D.C.”, liriskie franču metālisti “Alcest” un grupas “Foals” līdera kopdarbs ar Toniju Allenu, kurš jau kādu laiku viņā saulē. Tikai matemātiķis Caribou ir nerunīgs, kā allaž.
 

“Alcest” – “Flamme Jumelle”
Aldis Kolosovs – “Pils”“Caribou” – “Honey”“Fontaines D.C.” – “Starburster”“Varang Nord” – “Latgola”

“Yannis & The Yaw” – “Walk Through Fire” feat. Tony Allen 

 

 

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

In Memoriam. Par Šuvajevu un latviešu dzīvesmākslu

2024.gada 12.aprīlī mediju telpu pāršalca sēru vēsts, ka mūžībā pāragri un negaidīti ir aizsaukts viens no redzamākajiem un ražīgākajiem Latvijas filozofiem, Igors Šuvajevs (1963-2024).

Igors Šuvajevs ir viesojies arī mūsu raidījumā, kad vēl pirms Covid-19 pandēmijas sarunājāmies par mīlestības tēmu, kam filozofs veltījis virkni publikāciju un lekciju kursus. (Pieminot profesoru, aicinām noklausīties raidījuma “Jautrais Valentīns” ierakstu).

Šuvajeva intereses bija ļoti plašas - no antīkās filozofijas līdz mūsdienu biopolitikas jautājumiem, viņa ieguldījums saistāms ne tikai ar oriģinālrakstiem, bet iespaidīgu filozofijas tekstu tulkojumu klāstu. Taču, iespējams, ka viens no viņa nozīmīgākajiem devumiem, ir dzīvesmākslas filozofijas tradīcijas ieviešana un kopšana Latvijas akadēmiskās domvidē. Tieši tāpēc, pieminot Igoru Šuvajevu, mūsu raidījums pievērsīsies dzīvesmākslas jautājumiem. Līdzās aplūkosim arī citas tēmas, kurās filozofa ieguldījums Latvijā ir bijis neatsverams.

Raidījumu vada Andrejs Balodis, Andris Hiršs un Ainārs Kamoliņš.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Subharmonija

Aprīļa jaunumi

Šonedēļ raidījumā - aktualāko aprīļa skaņdarbu apskats. Būs dzirdami skaņdarbi gan no labi pazīstamiem māksliniekiem (Dom & Roland, Eusebeia, dgoHn), gan no mazāk zināmiem (IJO, Otik). Tāpat muzikāli tiks pārstāvētas tādas ierakstu studijas kā Rupture, Future Retro, Straight Up Breakbeat un citas.

Subharmonija:
mixcloud.com/Subharmonija
facebook.com/subharmonija
youtube.com/@subharmonija
instagram.com/subharmonija

Subharmonijas Spotify spēlēto dziesmu saraksts

Lasīt vairāk

22:00

Histērija

Hardcore jaunumi ar Vibe55

Mūsu kolēģis Vibe55 būs sagatavojis šī gada pirmās ceturtdaļas svaigāko hardcore skaņu un ritmu kokteili un ar to arī padalīsies pie DJ pults.

facebook.com/vibe55

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika