Pirmdiena, 2024. gada 22. aprīlis

Vārda diena: Armanda, Armands

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Taka Taka. Drag* kā empātijas rīks

Panajotis Panajotakopulus (Panagiotis Panagiotakopoulos) jeb Taka Taka ir ieguvis profesionāla grima mākslinieka izglītību, bakalaura grādu Gerita Rītvelda akadēmijā (Gerrit Rietveld Academie) un maģistra grādu Nīderlandes Mākslas institūtā. Taka Taka sevi identificē kā profesionālu dragtivistu un mākslas pedagogu, kā režisors veido izrādes House of Hopelezz, Club Church, Amsterdamā. Taka Taka ir, drag kingu nama Løstbois māte, aizbildne un dibinātāja un lepna Jennifer Hopelezz meita.

Taka Taka uz dzīvi raugās caur dragtivisma (drag+aktīvisms) prizmu, praktizējot parapedagoģiskas stratēģijas marginālajai LGBTQIA ++ kopienai. Taka Taka ik gadu sadarbojas ar tādiem institūtiem un kolektīviem kā AIDS Fonds, Global Aids Village, Drag Olympic Games, Begging Babes un Superball the Battle of European Drag Houses.

No 14.februāra līdz 31.martam Rīgā, Dzirnavu ielā 60A - 21 norisinās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde “Starp mums viss ir labi”, kas aktualizē dzimtes un kvīriskā diskursu, kā arī aicina domāt par šodienas cilvēka identitāti, tās mainību, plūstamību un dažādā pastāvēšanu mums līdzās.

Izstādes pirmajās dienās aka Taka atklāja izstādes publisko programmu ar radošo darbnīcu “Mothers Mothering Mothers: Dragging Warmly” Darbnīcas mērķis bija atklāt ģērbšanās/izģērbšanās un maskēšanās/atklāšanās aktu kā personisku un sociālu iesaisti.

Vairāk par Taka Taka.

*Drag queen/ king/ thing ir persona, kas performatīvas publikas izklaides nolūkos izmanto pārģērbšanos un grimu, lai, ironizējot, spēlējoties ar stereotipiem, dzimuma un dzimtes lomām un to atribūtiem, atdarinātu un bieži vien pārspīlētu feminitāti vai maskulinitāti. Vēsturiski “drag karalienes” (drag queens) parasti ir bijuši geji; tas veidojis daļu no kvīru kultūras. Drag kultūras saknes šodienas izpratnē meklējamas 19.gadsimtā, taču iemiesošanās tieši sieviešu tēlos sakņojas teātra tradīcijās jau Antīkajā Grieķijā un Šekspīra laika Anglijā, kad teātrī visas lomas atveidoja vīrieši, jo sievietēm bija liegts tēlot.

Raidījuma tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Mūzika:

Headache - The Beginning of the End
Taka Taka - Fly Like a Drone

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

Satrunējis ērglis virs labības laukiem. Saruna ar Andi Kudoru

Kādēļ Kremļa baloži ir bīstamāki par Kremļa vanagiem? Kāds ir ukraiņu vienotības noslēpums? Kā notiek informācijas kara operācijas? Kas ir asā vara? Kādiem mērķiem kalpo kara kino kults? Vai zinātnieki spiego? Kādēļ Krievijas atkārtots iebrukums Ukrainā bija pārsteigums ekspertiem? Kāda izskatās krievu pasaule? Kādēļ amerikāņi notic meliem? Vai Latvijā iespējams karš? Kā atbalstīt Ukrainu?

Par šiem un citiem ar drošību saistītiem jautājumiem runāsim ar politologu, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēju, bloga Latvijasdrosiba.lv autoru Andi Kudoru.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Pierasti ieraksti

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

Epizode #367

Pagrīdes house mūzika un jaunākas elektronikas relīzes un promo ieraksti no Byron The Aquarius, Mella Dee, Yaleesa Hall, Vigtmann, Vinyl Speed Adjust u.c.

Programmā:

Kenlou – Snare Bouncin' (LW Recordings)
Gerd – Easin' In The S-System (Unreleased 2004 Version) (Frame of Mind)
Byron The Aquarius – Work That Girl (Tribal Mix) (Low Recordings)
Nathalie Capello – Alternate (Hot Haus Recs)
Rudee Nik – Gucci Ties (Rebellion)
Marli – New Arrivals (UTTU)
Voigtmann – Abundance (2020 Vision)
Mella Deep – Twisted Funk (Private Parts)
Jamie Leather – That’s Enough Now (Craigie Knowes)
Vinyl Speed Adjust – Floyd (LOK Records)
* Amber Tune of the Week
Yaleesa Hall – Feral (Dogs on Prozac EP) (Will & Ink)
Direct Function – Togetherness (Universal Togetherness Mix) (Skiptrace)

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika