Trešdiena, 2024. gada 19. jūnijs

Vārda diena: Nils, Viktors

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Laba Daba

Uz “Labu dabu”! “Dzeltenie pastnieki”

Gaidot mūzikas un mākslas festivālu “Laba daba”, aicinām Radio NABA studijā festivāla māksliniekus.

Ar grupas “Dzeltenie pastnieki” līderi Ingu Baušķenieku sarunājas Dace Volfa.

Lasīt vairāk

12:30

Mūzika

13:00

Soli priekšā!

A. Gajevskis - par augstskolas izvēli un saspringto treniņu grafiku triatlonā

Viesos šoreiz esam uzaicinājuši - triatlonistu, četrkārtēju Latvijas čempionu Olimpiskajā distancē, trīskārtēju Latvijas čempionu Super-sprintā, kā arī viņš trīs reizes ir iekļuvis TOP 25 Kontinentālajā kausā un viņam pieder labākais Latvijas Eiropas Čempionāta Olimpiskās distances rezultāts.

Artjoms pastāstīs cik stundas dienas laikā pavada trenējoties, lai sasniegtu augstvērtīgus rezultātus, kā arī ļaus mums ieskatīties kā aizsāka sportista gaitas. Triatlonists dalīsies ieteikumos, kā apvienot saspringto treniņu grafiku ar studijām Latvijas Universitātē.

Lasīt vairāk

13:20

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

KŪL

Dialogi par mūsdienu fotogrāfijas vēsturēm ISSP Galerijā

Pagājušās nedēļas otrajā pusē ISSP Galerijā kā daļa no Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2024 tika atklāts izstāžu cikls «Mūsdienu fotogrāfijas vēstures». Pirmā cikla izstāde, kurā piedalās mākslinieces Kristīne Krauze–Slucka un Agate Tūna, būs skatāma līdz 27. jūnijam.

Divu izstāžu cikls «Mūsdienu fotogrāfijas vēstures» veidots kā radošs komentārs izdevumam «Latvijas fotogrāfijas vēsture attēlos», ko ISSP plāno izdot 2024. gada rudenī.

Izstādēs tiks izcelta ikvienas vēstures versijas subjektivitāte un dažādas mazāk zināmas vietējās fotogrāfijas šķautnes, piemēram, paranormālās prakses, aizmirsti sieviešu fotogrāfijas arhīvi, Rīgas kvīru vizuālā vēsture un fotogrāfijas saikne ar poētisko dokumentālo kino.

Pirmajā izstādē Krauze Slucka strādājusi ar 1980. un 1990. gadu mijā aktīvās, bet mūsdienās maz pazīstamās fotogrāfes Inas Stūres arhīvu. Savukārt Agate Tūna, personisku un māksliniecisku interešu vadīta, meklē paranormālās un iluzionisma fotogrāfijas pavedienus Latvijā, izaicinot ierastās fotogrāfijas medija robežas un attiecības ar realitāti.

Raidījumā saruna ar izstādes kuratori Liānu Iveti Žildi un mākslinieci Kristīni Krauzi–Slucku.

 

 

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Vingrinājums "Izkāpt skapī" Cēsu Mazā teātra izrādē

Šo piektdien, 24. maijā Cēsīs, Pasaules latviešu mākslas centrā, pirmizrādi Roberta Daubura režijā piedzīvos Cēsu Mazā teātra izrāde "Izkāpt skapī".

Izrādes pieteikums vēsta: "Mēs katrs dzīvojam uz pasaules ar idejām par sevi, par sev apkārt notiekošo. Šīs idejas mūsos rodas no visa tā, ko mēs esam piedzīvojuši, ko mēs esam uzzinājuši, un no tā, ko ir piedzīvojuši tie cilvēki, kas sniedz mums atbildes uz jautājumiem, uz kuriem nezinām atbildi. No šī mēs izveidojam savu nostāju. Pieskaitām sevi kādam ideoloģiskam atzaram. Pateicoties šim, kad mēs izdzirdam vārdu – homoseksualitāte, mūsos uzreiz rodas konkrēta sajūta, parādās konkrēta bilde.

Izrāde "Izkāpt skapī" nepateiks – kā tas ir būt homoseksuālim, tā būs minējums, iztēles vingrinājums, kurā mēs kopā fantazēsim – kā tas būtu, ja homoseksualitāte ienāktu mūsu ģimenē? Kā mēs reaģētu? Kādēļ mēs tā reaģētu? Paralēli šai fantāzijai meklēsim to likumsakarību kopumu, kas atbildi mūsu reakcijai meklēs vēsturē, šodienas jaunu cilvēku pieredzēs. Izrāde būs centiens atrast veidu, kā par šo tēmu sarunāties tā, ka sarunas noslēgumā nav izveidojušās divas nometnes, kas nevēlas viena otru dzirdēt. Tā būs gan smieklīga, gan skumja, gan sarežģīta saruna par sabiedrību kopumā, neatdalot nevienu pēc seksualitātes, ticības, ideoloģijas."

Raidījumā saruna ar izrādes dramaturģiskā koncepta autoru un režisoru Robertu Dauburu, izrādes aktieri Jurģi Lūsi un izrādes aktrisi un Cēsu Mazā teātra dibinātāju Ilzi Liepu.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Astotais

Raidījums tiešraidē, pacietīgi gaidīsim klausītāju zvanus.

Negulēsim kopā ar Ievu Gutovsku - bioloģi pēc aicinājuma, bet tiesu eksperti pēc profesijas (spec. kriminālistikā - tekstilmateriāli, mati, botānika). Atbildēsim uz klausītāju naktsdomām un parunāsim par bailēm, par darbu, ko citi uzskata par netīru, par interesanto pasauli mikroskopā un mazliet arī par nāvi.

Noslēgumā vakara pasaka. Kā ierasts, par Askolda piedzīvojumiem.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika