Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Vārda diena: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Ekokritika

Saskaņā ar interneta ārēs pieejamo informāciju, termins "ekokritika" dzima gandrīz pirms pusgadsimta. Tā radītājs bija Viljams Rekerts (William Rueckert), kurš 1978. gadā šo jēdzienu iekļāva diskusijas "Literatūra un ekoloģija: eksperimenti ekokritikā" nosaukumā.

Kas kopš tā laika ir noticis, kādas mentālās un sociālās teritorijas šis 20. gadsimta otrās puses bērns ir iekarojis? Kāds ir šī jēdziena statuss un sniegtās iespējas 21. gadsimta otrajā desmitgadē gan pasaulē, gan tepat pie mums, Latvijā?

Raidījuma viesi ir filozofs Artis Svece un pētniece Dace Bula.

Raidījumu vada Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Disociatīvā fūga

Brāļi Ābeles. Harijs Grundmanis

Lauris, Raitis un Mārcis Ābeles kā kino mākslinieki ir ieinteresēti mūsdienu eksitenciālās problēmās, lietojot spēcīgus vizuālus izteiksmes līdzekļus.

Zināmākie brāļu Ābeļu kino darbi ir impresionistiskā arthouse īsfilma “Kastrāts kuilis”, par kuru tika saņemta Tamperes kino festivāla galvenā balva, pilnmetrāžas dokumentālā drāma “Baltu ciltis. pēdējie Eiropas pagāni” un pilnmetrāžas spēlfilma” Nemierīgie prāti”. Savukārt, dokumentālā īsfilma “ Pilnmēness serenāde” ieguva Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps.

Pašlaik pabeigšanas fāzē atrodas uz patiesiem notikumiem balstīta eksperimentālā animācijas filma “Dieva suns”. “Dieva suns” ir pieaugušo pasaka un prestižajā Kannu kinofestivālā iekļauta kā viens no septiņiem aizraujošākajiem šī gada žanra filmu projektiem. Filmas galvenais mākslinieks un viens no režisoriem ir Harijs Grundmanis.

Mūzika:

Joe Dassin "Salut";
Franco Battiato " No Time no Space"
Franco Battiato "Cuccurucucù"

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

"Pagan/fantasy/postfolk/folkrock" jaunumi no Eiropas

Saulgrižu raidījumā ar astoņām grupām apskatīsim "pagan/fantasy/postfolk/folkrock" jaunumus no Eiropas, trīs grupas raidījumā pirmoreiz.

Ievadā divas grupas no Francijas ar debijas LP, kuras šogad piedalīsies žanra pazīstamajā, ikgadējā vasaras festivālā "Castlefest" Nīderlandē.

Tulūzas angļu un franču valodas trio "Wegferend" ar LP "En Eutremonde-Chapitre Second" (2023) un Lionas franču valodas sekstets "Trientale" ar LP "Nymphescence" (2022).

Turpinājumā pirmoreiz Brno (CZ) čehu valodas sekstets "Tempus" ar otro LP "Bludička" (2024).

Jauns, jau ceturtais LP "Pustkowia" (2022) poļu valodas `raganiskajai` solomāksliniecei "Ols" (Anna Maria Olchawa). 2020.g.jūnijā apskatījām viņas trešo LP "Widma" (2020).

Otro reizi raidījumā Tamperes (FI) somu valodas "dark/pagan/folk" trio ¨Šamane¨ ar trešo LP "Solstice" (2024).  "Šamane" ir vokālistes/basistes Sāras Samanen projekts, kas pārtapis par trio no dueta ar vīru Aleksi Kiiskilā ("Ģrave Pleasures"). Paralēli "Šamane" viņa darbojas "prog/doom" kvintetā "Sapata".

Otro reizi no Oslo (NO) klasisks "folkrock" sekstets "MÍO" ar debijas LP "Ingen tid å miste" (2023). Ļoti labs jauniešu sekstets, konkurents slavenajai norvēģu "Gåte", darbojas arī norvēģu valodā. 2020.g.oktobrī apskatījām grupas debijas EP.

Noslēguma daļā divas grupas "electro/folkrock" žanrā.

Otro reizi vācu kvartets "Tvinna" ar otro LP "Two-Wings of Ember" (2024). Grupas pamatu sastāda žanra grandu "Faun" dalībnieces Laura Fella un Fiona Rüggeberg (2000-2020), kā arī "Eluveitie" ģitārists Rafael Salzmann. Debijas LP "One In the Dark" (2021) tika apskatīts 2021.g. martā.

Trešo reizi Nīderlandes "electro/witchrock" sekstets "Shireen" ar jauno EP "Elytra" (2024). Grupa paplašinājusi koncertsastāvu, šogad piedalīsies "Castlefest". Savulaik apskatīts grupas debijas LP (2017).

Programmā:

"Wegferend" - "The Wayfarer" (live)
"Trientale" - "Aube Sylvestre" (live)
"Tempus" - "Stezka Snů"
"Ols" - "Krag"
"Šamane" - "Solstice"
"MÍO" - "Lyset"
"MÍO" - "Ingen å be"
"Tvinna" - "Louga"
"Shireen" - "Beacon"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika