Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Vārda diena: Strauja, Gudrīte

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

13:00

Mūzika

16:00

Zinātnes vārdā

Satrunējis ērglis virs labības laukiem. Saruna ar Andi Kudoru

Kādēļ Kremļa baloži ir bīstamāki par Kremļa vanagiem? Kāds ir ukraiņu vienotības noslēpums? Kā notiek informācijas kara operācijas? Kas ir asā vara? Kādiem mērķiem kalpo kara kino kults? Vai zinātnieki spiego? Kādēļ Krievijas atkārtots iebrukums Ukrainā bija pārsteigums ekspertiem? Kāda izskatās krievu pasaule? Kādēļ amerikāņi notic meliem? Vai Latvijā iespējams karš? Kā atbalstīt Ukrainu?

Par šiem un citiem ar drošību saistītiem jautājumiem runāsim ar politologu, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēju, bloga Latvijasdrosiba.lv autoru Andi Kudoru.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Horeofone

Dejotāju pilnveides iespēju daudzveidība

Profesionālu dejotāju raksturo augstas tehniskās spējas, spēcīga zināšanu bāze, kā arī labas komunikācijas prasmes un spēja sadarboties komandā. 

Mūsdienu dejas Latvijā apzīmē kopumu, kur ietilpst hiphops, džezs, šova deja, waacking, vogue, heels, afro-house, breikings, jazz funk, house un citi dejas veidi. Latvijā dominē bērnu un jauniešu deju studijas, bet pēdējo četru gadu laikā strauji pieaudzis tieši pieaugušo deju grupu un kompāniju skaits.

Dejotājiem Latvijā ir ļoti daudz iespēju pilnveidot savas tehniskās deju prasmes meistarklasēs, deju nodarbībās, nometnēs, kā arī uzlabot savas zināšanas par viņu pārstāvēto kultūras daļu, piedaloties diskusijās ar ārzemju horeogrāfiem, tiešsaistes kursos un lekcijās. Tikpat svarīgas dejas nozarē ir notikumu organizēšanas prasmes – no brīža, kad ārvalstu horeogrāfi tiek uzrunāti, līdz brīdim, kad viņi pamet Latviju. Nezināšana 2024. gadā nav arguments.

Sarunā par izaugsmes iespējām un organizatoru darbu mūsdienu deju jomā kopā ar Latvijas Dejas informācijas centra “Dance.lv” žurnāla mūsdienu deju nozares redaktori Annu Pierhuroviču piedalās horeogrāfe, Latvijas Mūsdienu un hip-hop profesionālās dejas asociācijas valdes locekle, starptautiskā horeogrāfu konkursa “Best Show LV” organizatore un “Project Just Dance(PJD) Baltijas reģiona pārstāve Anastasija Jasvina, kā arī biedrības “Horizon Dance” valdes locekle un projektu vadītāja, horeogrāfe Elza Funta, deju studijas “Studio Space” dibinātājs un vadītājs, horeogrāfs Kaspars Meilands un deju studijas “Dance Art vadītāja, pasākumu organizatore un horeogrāfe Jūlija Artemjeva.

Sarunā pieminētais:

Deju nedēļa Itālijā "HYPER WEEK"
Oficiālais kustību katalogs un īss ievads hiphopa un house dejas vēsturē "New School Dictionary"
Janis Maršala (Yanis Marshall) portfolio

Uzzināt jaunākās aktualitātes mūsdienu dejās iespējams:

Latvijas Dejas informācijas centra tīmekļvietnē  Dance.lv
Best Show LVFacebook lapā un Instagram kontā @bestshow.lv
Studio SpaceFacebook lapā un Instagram kontā @studiospacelv
Dance ArtFacebook lapā un Instagram kontā @danceartt 

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Bitīt matos

Grupa "Indygo” izdevusi jaunu albumu “6”

Viesos grupa "Indygo”, kura izdevusi jaunu albumu “6” un pošas koncertam “Palladium”.

Albums tapis pēdējo pāris gadu laikā, apkopojot mēģinājumos sastrādātās dziesmas, izsijājot tieši šim albumam atbilstošākās. Dziesmas ierakstītas pie trim apbrīnojami talantīgiem studiju vīriem - Ģirta Laumaņa(Hodila Records), Valērija Černeja(No Fuss Audio) un Gata Zaķa (Instrumenti, TRU Music), kurš izskaņā arī pielika savu fināla pieskārienu albuma kopskaņas radīšanai.

Ierakstā piedalījušies vairāki draugmākslinieki - pūšaminstrumentu nodaļas valdes locekļi Ritvars Šilkovs, Maksims Starodubovs(Oranžās Brīvdienas, Rīta Stienis, Riga Reggae), šarmantā akadēmiskā sektora stīgu sektora jaunlēdija Undīne Cercina, kā arī divi stalti un Latvijas rokmūzikā milzu artavu ieguldījušie Māris Žigats (Pienvedēja Piedzīvojumi) un Artis Dvarionas(Lapsene, R.A.P.). Albums muzikāli ir dikti krāsains, kas elektriski paceļ uz pirkstu galiem un liek atsēsties tā dziļāk dīvānā vai piejūras kāpās un, vērojot jūras plašo ūdeņu dažādo kustību, atrast šajā mūzikā ko ļoti personisku un uz ilgāku paliekošu.

Albums ir noklausāms visās populārākajās straumēšanas platformās un fiziski pieejams tuvākajā laikā nav plānots.

Raidījumu vada Dambis un Blicsons. Viesi ierodas ap 21.00.

Programmā:

01 2R+2B – Heopsa piramīda/ konc.ier. (1978)
02 TRĪSAS – It kā dīvaini (2023)
03 JUUK – Bundziniece (2023)
04 ŠĶEMBAS – Ejiet dillēs (2020)
05 ELI – Maziņš augstu gaisā (2023)
06 STANDART – Lapsu nakts (2024)
07 ALKOMULAATOR – Neuztraucies! (2024)
08 APTIEKAS BĒRU ANSAMBLIS – Pulksteņa dziesmiņa (2024)
09 DE SPEAKABLE – Vērmeļvīns (2024)
10 INDYGO – Skats pa logu (2024)
11 INDYGO – Cita pasaule (2024)
12 INDYGO – Zvans pie durvīm (2024)
13 INDYGO un OMERTA – Ienaids norims (2019)
14 INDYGO – Atšujies (2024)

Raidījums tiek veidots ar VKKF atbalstu.

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika