Trešdiena, 2024. gada 19. jūnijs

Vārda diena: Nils, Viktors

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

Vai tu atšķir mušmiri no ēdamām sēnēm?

Šajā raidījumā noklausīsimies sestdienas rīta pasaciņu pieaugušajiem un parunāsim par ēdamu–indīgu sēņu līdzinieku pārīšiem.

Atbildēsim uz dažiem svarīgiem jautājumiem:
- vai var sajaukt garšīgo un svaigi ēdamo dižsardzeni (agrāk saukta par saulsardzeni) ar nāvīgi indīgu mušmiri?
- kā atšķirt zaļo mušmiri no zaļas krāsas bērzlapēm?
- ar ko var sajaukt populāro, garšīgo un šobrīd jau atrodamo sērpiepi?

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Modē ilgtspējīgi studenti

Maija beigās VEF kvartālā notiks tradicionālā Latvijas Mākslas akadēmijas Modes skate. Tajā tiks izrādītas šī gada labāko Modes dizaina specialitātes studentu darbu veikums, prezentējot 19 kolekcijas. Kā stāsta organizatori, "šogad jauno modes dizaineru kolekcijās dominēs bērnības atmiņas un nostaļģiski personiski stāsti, līdztiesības jautājumi un radoši ilgtspējīga dizaina risinājumi".

Divi no tērpu autoriem - Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti Marta Laure un Krišjānis Brasliņš sestdien viesosies radio Naba studijā. Kas bija viņu iedvesmas avots, kā tapa tērpi un kāds tam visam sakars ar ilgtspējību, to noskaidrosim sarunas gaitā.

Raidījumu vada Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Disociatīvā fūga

Viss ir pie šī galda. Marta Elīna Martinsone

Marta Elīna Martinsone ir publiciste, scenāriste un kino un teātra režisore. Bijusi scenāriju līdzautore filmām "1906" un "Blakus". Par filmu "Blakus" ieguvusi Lielā Kristapa balvu "Labākais scenārists" (kopā ar Alisi Zariņu). 2021. gada vasarā bija pirmizrāde Martinsones debijas pilnmetrāžas filmai, pusaudžu komēdijai "Tizlenes", kas vēsta par trīs meiteņu piedzīvojumiem ap 2000. gadu kādā Rīgas skolā.

“Rakstījusi es esmu vienmēr. Es esmu rakstījusi kopš es iemācījos rakstīt. Es rakstīju stāstus un ļoti drausmīgus romānus un dzejoļus”, saka Marta. Marta ir uzrakstījusi scenāriju vēl vienam savam kino darbam – mūziklam “Līgava”. Par mūzikla tapšanu sarunājāmies raidījumā “Disociatīvā fūga”.

Mūzika:

Hospitāļu iela "Baltā haizivs"
Bērnības milicija " Zilās filmas"
Keitija Bārbale "Rozes palātā"

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

Maija jaunumi un Stīva Albini piemiņa

8. maijā alternatīvās mūzikas pasauli satricināja ziņa, ka 61 gada vecumā pasali pametis leģendārais mūziķis un producents Stīvs Albini. Viņš pasauli iepazīstinājis ar tādām savām grupām kā "Big Black", "Rapeman" un "Shellac". Ne mazāk izceļama ir viņa producenta karjera – Albini sadarbojies ar "Nirvana", "Pixies", "PJ Harvey" un daudziem citiem.
Pavasara izskaņā izdoti dadzi labi jaunumi. Esam sagaidījuši grupas "STABS" debijas albumu "SADURSME", "Bēdu Brāļi" izdevuši singlu "Ikdienas Dzīve", bet grupa “Asinis” izdevusi ilgi gaidītu debijas singlu "Mirrors and Madness IV – Epilogue", kā arī Valmieras "Ghettozloba" atgriežas ar "Prognoze main​ī​sies".

Atskatīsimies uz tikko norībējušo "Dopelord" koncertu un, gatavojoties vasarai, paskatīsimies, kādu festivālu apmeklējumi jāieplāno tuvākajos mēnešos.

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Kanādas

Raidījumā ar deviņām grupām apskatīsim jaunumus no Kanādas. Vairākas jaunās grupas ar debijas EP ("The Hausplants"/"Tinge"/"Dream/Loss"), otrie EP no "Virgo Rising" un "Ultramarine". Galvenie albumi no Halifaksas ''postpunk" kvarteta "Like a Motorcycle" un Toronto "indiefolk" seksteta "Beams". Otrais LP "indiepop" māksliniecei "Ellis" un jauns albums Montreālas "noiserock" trio "Big ‡ Brave", kura divreiz koncertējusi arī Rīgā.

Ievadā ar debijas EP divas jaunās grupas no Vankūveras (BC): "Powerpop" trio "The Hausplants" ar EP "Bright , Indirect Light" (2023) un "indierock" kvintets "Dream/Loss" ar EP "Lower Ground" (2024). Par grupu ir ļoti maz info, tikai sastāvs bez foto.

"Tinge" ir Vinipegā (MB) bāzēta grupa, kuras priekšgalā ir `Anishinaabe` dziedātāja (pamatiedzīvotāju pēctece), dziesmu autore un ģitāriste Veronika `Blekhauka` (Veronica Blackhawk), kas cēlusies no Lake of the Woods (ON) kopā ar diviem veciem draugiem no vidusskolas - bundzinieku Linkolnu Braunu un basistu Džordanu Taitu . "Tinge" būs ar debijas EP "Big Deep Sigh" (2023).

Vēl no Vinipegas būs jaunais "indie" kvartets "Virgo Rising" ar otro EP "Vampyre Year" (2023), kas seko debijas EP "Sixteenth Sapphire" (2021).

Otro reizi ar otro EP "J'ai commencé par la fin en croyant sauver du temps" (2024) būs franču valodas Monreālas "nugaze/shoegaze" kvartets "Ultramarine". Gana klasisks žanra EP ar dubultvokālu, grupa pamazām kļūst atpazīstama žanrā, koncertējusi Monreālā. Grupas debijas EP "Ultramarine" (2022) bija ļoti augstajā raidījuma 2.vietā 2023.g. EP topā.

Divi galvenie raidījuma albumi no Halifaksas (NS) "Like a Motorcycle" un Toronto "Beams". Otro reizi raidījumā Halifaksas (NS) "postpunk/postgrunge" kvartets "Like a Motorcycle" ar trešo LP "Pretty Pleased" (2024). Albums izdots 26.aprīlī ar 11 dziesmām , vairāk ar ietekmi no "postpunk/punk" nekā 2020.g. izdotajā otrajā LP "Dead Broke", kurā bija trīs ļoti labas dziesmas, apskatīts 2021.g.decembrī.

Trešo reizi ar 3.maijā izdoto ceturto LP "Requiem For a Planet" būs trešās paaudzes Kanādas latvietes, vokālistes, ģitāristes Annas Mērnieks - Duffield vadītais Toronto (ON) "psych/indiefolk" sekstets "Beams" . Albums ar desmit dziesmām ir muzikāls atskats uz grupas agrīnajiem "indiefolk" albumiem "Just Rivers" (2013) un "Teach Me To Love" (2018). Visi albumi un singli pieejami bandcamp un spotify. Grupā darbojas arī Annas vīrs, bundzinieks Mike Duffield. Anna Mērnieks-Duffield ir dalībniece arī raidījumā bijušajā trio "Ace of Wands", kas aktīvi nesen koncertējusi ASV un Kanādā. Agrāk apskatīts trešais LP "Ego Death" (2021) un EP "The Spark In Your Eye" (2023). Grupa albumu atbalsta ar garu Kanādas un ASV austrumkrasta tūri 2024.g. maijā.

Turpinājumā trešo reizi raidījumā Hamiltonas (ON) "indiepop" solomāksliniece "Ellis" (Linnea Siggelkow) ar otro LP "No Place That Feels Like" (2024). Gana klasisks žanra albums ar dažām labām dziesmām, kurām ir video. Apskatītais debijas LP "Born Again" (2020) bija augstajā 21.vietā 2020.g. LP Topā ar hitiem "Pringle Creek" un "Shame".

Noslēgumā gadu pēc iepriekšējā LP, jauns LP Monreālas "noiserock" trio "Big ‡ Brave". Grupas sestais LP "A Chaos of Flowers"  izdots 19.aprīlī ar astoņām grupas klasiski izkoptā `trokšņu` žanra dziesmām. Grupa papildinājusi sastāvu albuma tūrei pa UK/EU ar otru ģitāristu. Šogad grupas tūrē nav iekļauta Rīga, kā tas bija 2022.g. un 2023.g.

Programmā:

"The Hausplants" - "Reflections In Blue"
"Dream/Loss" - "Waiting To Be"
"Tinge" - "Eye Contact"
"Virgo Rising" - "Tristan"
"Ultramarine" - "Abyssal"
"Like a Motorcycle" - "Cruel" (live)
"Like a Motorcycle" - "Down"
"Beams" - "A.W.I.L."
"Beams" - "Heat Potential"
"Ellis" - "Forever"
"Ellis" - "It`ll Be Alright"
"Big ‡ Brave" - "Theft"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika