Raidījumā ar deviņām grupām apskatīsim jaunumus no Kanādas. Vairākas jaunās grupas ar debijas EP ("The Hausplants"/"Tinge"/"Dream/Loss"), otrie EP no "Virgo Rising" un "Ultramarine". Galvenie albumi no Halifaksas ''postpunk" kvarteta "Like a Motorcycle" un Toronto "indiefolk" seksteta "Beams". Otrais LP "indiepop" māksliniecei "Ellis" un jauns albums Montreālas "noiserock" trio "Big ‡ Brave", kura divreiz koncertējusi arī Rīgā.

Ievadā ar debijas EP divas jaunās grupas no Vankūveras (BC): "Powerpop" trio "The Hausplants" ar EP "Bright , Indirect Light" (2023) un "indierock" kvintets "Dream/Loss" ar EP "Lower Ground" (2024). Par grupu ir ļoti maz info, tikai sastāvs bez foto.

"Tinge" ir Vinipegā (MB) bāzēta grupa, kuras priekšgalā ir `Anishinaabe` dziedātāja (pamatiedzīvotāju pēctece), dziesmu autore un ģitāriste Veronika `Blekhauka` (Veronica Blackhawk), kas cēlusies no Lake of the Woods (ON) kopā ar diviem veciem draugiem no vidusskolas - bundzinieku Linkolnu Braunu un basistu Džordanu Taitu . "Tinge" būs ar debijas EP "Big Deep Sigh" (2023).

Vēl no Vinipegas būs jaunais "indie" kvartets "Virgo Rising" ar otro EP "Vampyre Year" (2023), kas seko debijas EP "Sixteenth Sapphire" (2021).

Otro reizi ar otro EP "J'ai commencé par la fin en croyant sauver du temps" (2024) būs franču valodas Monreālas "nugaze/shoegaze" kvartets "Ultramarine". Gana klasisks žanra EP ar dubultvokālu, grupa pamazām kļūst atpazīstama žanrā, koncertējusi Monreālā. Grupas debijas EP "Ultramarine" (2022) bija ļoti augstajā raidījuma 2.vietā 2023.g. EP topā.

Divi galvenie raidījuma albumi no Halifaksas (NS) "Like a Motorcycle" un Toronto "Beams". Otro reizi raidījumā Halifaksas (NS) "postpunk/postgrunge" kvartets "Like a Motorcycle" ar trešo LP "Pretty Pleased" (2024). Albums izdots 26.aprīlī ar 11 dziesmām , vairāk ar ietekmi no "postpunk/punk" nekā 2020.g. izdotajā otrajā LP "Dead Broke", kurā bija trīs ļoti labas dziesmas, apskatīts 2021.g.decembrī.

Trešo reizi ar 3.maijā izdoto ceturto LP "Requiem For a Planet" būs trešās paaudzes Kanādas latvietes, vokālistes, ģitāristes Annas Mērnieks - Duffield vadītais Toronto (ON) "psych/indiefolk" sekstets "Beams" . Albums ar desmit dziesmām ir muzikāls atskats uz grupas agrīnajiem "indiefolk" albumiem "Just Rivers" (2013) un "Teach Me To Love" (2018). Visi albumi un singli pieejami bandcamp un spotify. Grupā darbojas arī Annas vīrs, bundzinieks Mike Duffield. Anna Mērnieks-Duffield ir dalībniece arī raidījumā bijušajā trio "Ace of Wands", kas aktīvi nesen koncertējusi ASV un Kanādā. Agrāk apskatīts trešais LP "Ego Death" (2021) un EP "The Spark In Your Eye" (2023). Grupa albumu atbalsta ar garu Kanādas un ASV austrumkrasta tūri 2024.g. maijā.

Turpinājumā trešo reizi raidījumā Hamiltonas (ON) "indiepop" solomāksliniece "Ellis" (Linnea Siggelkow) ar otro LP "No Place That Feels Like" (2024). Gana klasisks žanra albums ar dažām labām dziesmām, kurām ir video. Apskatītais debijas LP "Born Again" (2020) bija augstajā 21.vietā 2020.g. LP Topā ar hitiem "Pringle Creek" un "Shame".

Noslēgumā gadu pēc iepriekšējā LP, jauns LP Monreālas "noiserock" trio "Big ‡ Brave". Grupas sestais LP "A Chaos of Flowers"  izdots 19.aprīlī ar astoņām grupas klasiski izkoptā `trokšņu` žanra dziesmām. Grupa papildinājusi sastāvu albuma tūrei pa UK/EU ar otru ģitāristu. Šogad grupas tūrē nav iekļauta Rīga, kā tas bija 2022.g. un 2023.g.

Programmā:

"The Hausplants" - "Reflections In Blue"
"Dream/Loss" - "Waiting To Be"
"Tinge" - "Eye Contact"
"Virgo Rising" - "Tristan"
"Ultramarine" - "Abyssal"
"Like a Motorcycle" - "Cruel" (live)
"Like a Motorcycle" - "Down"
"Beams" - "A.W.I.L."
"Beams" - "Heat Potential"
"Ellis" - "Forever"
"Ellis" - "It`ll Be Alright"
"Big ‡ Brave" - "Theft"