Trešdiena, 2024. gada 19. jūnijs

Vārda diena: Nils, Viktors

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Micēlijs

Murķeļi neeksistē un citas pavasara sēnes

“Micēlijā” viesojas Diāna Meiere, mikoloģe, Latvijas Mikologu biedrības valdes priekšsēdētāja un Latvijas Nacionālā dabas muzeja direktora vietniece attīstības jautājumos.

Kas slēpjas zem nosaukuma ‘murķeļi’: kā atšķirt bisīti no lāčpurna un ķēvpupa? Ko no tā visa var ēst? Vai mazdārziņā vienkāršāk ir izaudzēt lāčpurnu vai baraviku? Vai cilvēka deguns var saost trifeli — to visu Diāna palīdzēs mums noskaidrot.

Skanēs arī sestdienas rīta pasaciņa par sēnēm, bet raidījuma noslēgumā pievērsīsimies pavasara darbiem dārzā un noskaidrosim, vai un kā sēnes var mums tur palīdzēt.

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Eiropas Klimata pakts un mēs

Kas ir Eiropas klimata pakts? Ar ko tas atšķiras no Zaļā kursa? Ko Eiropas Savienība vispār dara klimata jomā? Kāda saistība ir cementa ražošanai ar klimata ietekmes mazināšanu? Ko tas nozīmē - "klimata konkurence" un vai tam ir kāda ietekme uz mums?

Par šiem un vēl citiem jautājumiem runāsim ar divām Eiropas klimata pakta vēstnesēm - Madaru Meļņiku, juristi, vides un cilvēktiesību aktīvisti un Evitu Gošu, SIA “Schwenk Latvija” vides un juridisko direktori un valdes locekli.

Raidījumu vada Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Disociatīvā fūga

Filmēšanas grupa kā banda un kā simfoniskais orķestris

Andrejs Ēķis kā režisors veidojis spēlfilmas “Klases salidojums 2” 2020), “Klases salidojums" (2019), “Blēži” (2018), "Svingeri" (2016). Kā producents un scenārists vairākkārt strādājis pie filmām (“Rīgas sargi” (2007), “Baiga vasara (2000)), kurās darbība risinās Latvijas vēsturē izšķirošos brīžos. Nesen pie skatītājiem nonācis režisora jaunākais darbs - daudzsēriju vēsturiskā drāma “Dumpis”. Tās sižets balstīts vēsturiskos notikumos – 1975. gadā.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Lielbritānijas un Īrijas

Raidījumā ar septiņām grupām apskatīsim jaunumus no Lielbritānijas un Īrijas . Jaunās grupas ar debijas EP - "Goo" , "The Fae" , "Elaphi", otrais EP no Mančesteras "Cruush", debijas LP no Belfāstas jaunajiem `šūgeizeriem` "Virgins", pēc ilgāka pārtraukuma piektais LP no skotu "Midas Fall".

Ievadā ar jauno singlu "Evergreen" (2024)  būs jaunais, daudzsološais Bristoles "dreampop" kvintets "Night Swimming". Grupa 2022.g.augustā izdevusi debijas dubultsinglu "Freight Train/A Wall".

Keighlejas "postgrunge/postpunk" kvartets "Goo" būs ar debijas EP "Chomp" (2023). Jaunā grupa aktīvi koncertē UK, un jauno singlu "You`re In Mono" (iznāks 10.maijā) atzīmēs ar EU tūri (BE/NL/CH/FR).
12.aprīlī iznācis otrais EP "Nive Things , All the Time"  Mančesteras "dreamgaze" kvartetam "Cruush".

Grupa jau pamatīgi ienākusi "dreampop/shoegaze" žanra pasaules apritē, viņu debijas EP "Wishful Thinker" (2023) bija raidījuma EP 2023.g.TOP 1.vietā ! Līdz ar to liela interese par jauno EP , kas neizrādījās gan tik labs kā debijas. Pirms debijas EP grupa izdeva piecus singlus.

Viens no biežajiem viesiem raidījumā no 2010.g. bijis Edinburgas "prog/dreamrock/postrock" kvartets "Midas Fall" (apskatīti 2010./2013./2015.g. LP), kam pēc sešiem gadiem kopš ceturtā LP "Evaporate" (2018) 8.martā iznācis piektais LP "Cold Waves Divide Us".  Grupas līderes kopš dibināšanas 2008.g. ir vokāliste/ģitāriste/dziesmu autore Elizabeth Heaton un ģitāriste Rowan Burn. Jaunais LP turpina grupas atpazīstamo `postrokā` bāzēto stilu.

Otra grupa raidījumā, kura labi ienākusi pasaules "shoegaze" apritē, ir Ziemeļīrijas, Belfāstas "dreamgaze/shoegaze" kvintets "Virgins", kas 11.aprīlī izdevis debijas LP "Nothing Hurt and Everything Was Beautiful" 

Grupa arī labi raidījumā atzīmējās ar 2022.g. debijas EP "Transmit a Little Heaven" esot 9.vietā 2023.g. EP topā. Debijas LP turpina grupas iesākto virzību uz "jauno strāvu klasiskā šūgeizā".

Noslēguma daļā divas jaunās "dreampop" grupas no Īrijas: Dublinas `sieviešu` trio "The Fae" (dib.2022.g.) būs ar debijas EP "Bloodrush" (2023), bet Dublinas kvartets "Elaphi" (dib.2021.g./nosaukums pēc grieķu valodas vārda "Elaphos" -`Briedis`) pēc diviem singliem 5.aprīlī izdevis debijas EP "The Wind" 

Programmā:

"Night Swimming" - "Evergreen"
"Goo" - "De Novo"
"Cruush" - "Cotton Wool"
"Midas Fall" - "In the Morning We'll Be Someone Else"
"Midas Fall" - "I Am Wrong"
"Virgins" - "Tend"
"Virgins" - "Disappearer"
"The Fae" - "Friend of a Friend"
"Elaphi" - "Diamond Walls"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika