Raidījumā ar septiņām grupām apskatīsim jaunumus no Lielbritānijas un Īrijas . Jaunās grupas ar debijas EP - "Goo" , "The Fae" , "Elaphi", otrais EP no Mančesteras "Cruush", debijas LP no Belfāstas jaunajiem `šūgeizeriem` "Virgins", pēc ilgāka pārtraukuma piektais LP no skotu "Midas Fall".

Ievadā ar jauno singlu "Evergreen" (2024)  būs jaunais, daudzsološais Bristoles "dreampop" kvintets "Night Swimming". Grupa 2022.g.augustā izdevusi debijas dubultsinglu "Freight Train/A Wall".

Keighlejas "postgrunge/postpunk" kvartets "Goo" būs ar debijas EP "Chomp" (2023). Jaunā grupa aktīvi koncertē UK, un jauno singlu "You`re In Mono" (iznāks 10.maijā) atzīmēs ar EU tūri (BE/NL/CH/FR).
12.aprīlī iznācis otrais EP "Nive Things , All the Time"  Mančesteras "dreamgaze" kvartetam "Cruush".

Grupa jau pamatīgi ienākusi "dreampop/shoegaze" žanra pasaules apritē, viņu debijas EP "Wishful Thinker" (2023) bija raidījuma EP 2023.g.TOP 1.vietā ! Līdz ar to liela interese par jauno EP , kas neizrādījās gan tik labs kā debijas. Pirms debijas EP grupa izdeva piecus singlus.

Viens no biežajiem viesiem raidījumā no 2010.g. bijis Edinburgas "prog/dreamrock/postrock" kvartets "Midas Fall" (apskatīti 2010./2013./2015.g. LP), kam pēc sešiem gadiem kopš ceturtā LP "Evaporate" (2018) 8.martā iznācis piektais LP "Cold Waves Divide Us".  Grupas līderes kopš dibināšanas 2008.g. ir vokāliste/ģitāriste/dziesmu autore Elizabeth Heaton un ģitāriste Rowan Burn. Jaunais LP turpina grupas atpazīstamo `postrokā` bāzēto stilu.

Otra grupa raidījumā, kura labi ienākusi pasaules "shoegaze" apritē, ir Ziemeļīrijas, Belfāstas "dreamgaze/shoegaze" kvintets "Virgins", kas 11.aprīlī izdevis debijas LP "Nothing Hurt and Everything Was Beautiful" 

Grupa arī labi raidījumā atzīmējās ar 2022.g. debijas EP "Transmit a Little Heaven" esot 9.vietā 2023.g. EP topā. Debijas LP turpina grupas iesākto virzību uz "jauno strāvu klasiskā šūgeizā".

Noslēguma daļā divas jaunās "dreampop" grupas no Īrijas: Dublinas `sieviešu` trio "The Fae" (dib.2022.g.) būs ar debijas EP "Bloodrush" (2023), bet Dublinas kvartets "Elaphi" (dib.2021.g./nosaukums pēc grieķu valodas vārda "Elaphos" -`Briedis`) pēc diviem singliem 5.aprīlī izdevis debijas EP "The Wind" 

Programmā:

"Night Swimming" - "Evergreen"
"Goo" - "De Novo"
"Cruush" - "Cotton Wool"
"Midas Fall" - "In the Morning We'll Be Someone Else"
"Midas Fall" - "I Am Wrong"
"Virgins" - "Tend"
"Virgins" - "Disappearer"
"The Fae" - "Friend of a Friend"
"Elaphi" - "Diamond Walls"