Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Ceļš līdz vadītājas amatam tehnoloģiju uzņēmumos - Anastasija Oļeiņika no "Printify CEO"

Izceļot sieviešu nozīmīgo lomu Latvijas jaunuzņēmumu attīstībā, #DigitālāsBrokastis raidījumā iepazīstam Anastasiju Oļeiņiku — viņas personību, ceļu līdz "Printify" vadībai un kā tehnoloģijas ietekmē viņas ikdienu un profesionālo dzīvi.

Par pārsteigumu Anastasijai jautājumus uzdod arī viņas laikabiedri Egija Gailuma, "OX Drive" līdzdibinātāja, Didzis Ādmīdiņš, "DelfinGroup" valdes priekšsēdētājs, un Anda Asere, žurnāliste "Labs of Latvia" portālā un "Finday" līdzdibinātāja.

Pievienojies pie #DigitālāsBrokastis galda kopā ar Arti un Rihardu! 

Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Jubilejas sezonas sākums

Ar nokavēšanos sākas raidījuma “Mūzikas Sirds” apaļā desmitā sezona. Ir izlaisti pirmie divi mēneši, tāpēc būs daudz ko atcerēties. Šodien, lai svinētu Starptautisko Sieviešu dienu, esam iedevuši brīvu dienu mūsu dārgajām kolēģēm, bet raidījumu kopā ar Ati Žagaru vadīs Kalvis Bormanis.

Parunāsim par aizvadītās nedēļas nogales BRIT Awards un tās uzvarētājiem, bet, protams, pievērsīsimies arī pašmāju “Zelta Mikrofonam” un kopā ar klausītājiem centīsimies uzminēt, kurš būs šī gada lielākais uzvarētājs.

Tāpat noklausīsimies jaunāko Nick Cave & The Bad Seeds singlu, kā arī ielūkosimies visaugstāk novērtētajos jaunajos albumos, īpaši amerikāņu punk/indie rokmūzikas grupas Mannequin Pussy ierakstā “I Got Heaven”, kas šoreiz vairāk runā par attiecībām, reliģiju un emocijām, kas saistītas ar pieaugšanu.

Noteikti dzirdēsit arī vismaz divas klasiskas popmūzikas dziesmas, kā arī vienkārši pavasarīgus singlus, lai radītu siltumu šajās vēsajās dienās.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

NABA Top 10LV/25 jaunumi: The City Gates, Nick Cave & The Bad Seeds, P.S. PMS u.c.

Marta pirmā puse “Radio Naba” mūzikas topā ir tikpat daudzveidīga kā laikapstākļi. Ar tumši gotiskiem mākoņiem nāk Niks Keivs, “The City Gates” un “Pretplūsma”, ar liegu elektroniku tos kliedē Mobijs, bet noskaņojumu vēl mundrāku dara “The Jesus and Mary Chain” un “Oranžās brīvdienas”. Jaunumi arī no “Nielslens Lielsliens”, “P.S. PMS”, Džona Kārpentera un citiem.

“The City Gates” – “Lapidation”


“Nick Cave & The Bad Seeds” – “Wild God”


John Carpenter, Cody Carpenter and Daniel Davies – “My Name Is Death”


“Selofan” – “Sticky Fingers”

“NeimoM” – “Mēnesgaisma”


“P.S. PMS” – “Nedari”


“Pretplūsma” – “Gaišreģis”

 

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Jureviča lāsts

2024.gada 5. martā plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā “Zirgu pasts” notika LKA docenta Andreja Baloža, Elgas Freibergas un Ievas Lapinskas monogrāfijas “Pauls Jurevičs – filozofija un dzīves restaurācija” atvēršanas pasākums.

Monogrāfija tapusi vairāk nekā desmit gadu garumā, bet divas līdzautores – Elga Freiberga un Ieva Lapinska – manuskripta gatavošanas laikā pāragri devušās mūžībā.

Grāmata veltīta ievērojamam 20. gadsimta latviešu domātājam un kultūras darbiniekam. Pauls Jurevičs (1891–1981) starpkaru periodā bija Latvijas Universitātes (LU) profesors, starptautiski atzīts un publiski atpazīstams intelektuālis un esejists, bet trimdas laikā ražīgs autors un pasaules malās izkaisītās latviešu emigrantu kopienas cienīts domātājs un rakstnieks. Jureviča devums Latvijas intelektuālajā vēsturē ir grūti pārvērtējams – viņš ir stāvējis pie Latvijas akadēmiskās filozofijas šūpuļa, sniedzis nozīmīgu ieguldījumu filozofiskās terminoloģijas izstrādei latviešu valodā.

Jureviča intelektuālais mantojums parasti tiek saistīts ar ieguldījumu trīs Latvijas filozofijā nozīmīgās jomās: ievērojamā 20.gs. pirmās puses franču filozofa Anrī Bergsona studijas, pētījumi kultūrfilozofijā par visdažādākajiem jautājumiem un nacionālā problemātika, kas caurvij Jureviča darbus no Latvijas brīvvalsts laikiem līdz pat trimdas pārdomām.

Raidījumā pievērsīsimies mazāk zināmām epizodēm Latvijas ideju vēsturē ar Jureviča un citu zīmīgu personu līdzdalību, aplūkosim latviešu filozofa neredzamās ietekmes uz Eiropas prātiem, kā arī viņa klātbūtni mūsdienu intelektuālajā telpā.

Raidījums top ar VKKF atbalstu.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Subharmonija

Ciemos: MssK

Marta pirmajā raidījumā Subharmonija uzņem viesos dīdžeju MssK.

MssK jeb īstajā vārdā Mariss Kaminskis ir DJ no Rīgas, ar saknēm Jelgavā. Spēlējot dažnedažādos publiskos un privātos pasākumos 8 gadu garumā atšķirīgos mūzikas stilos, tomēr palicis uzticīgs drum'n'bass un jungle mūzikai.

Mariss nebaidās eksperimentēt ar dažādu subžanru mixēšanu un spēlē kā klasiskus skaņdarbus, tā arī pavisam jaunu un nezināmu producentu darbus. Tāpat viņš ir viens no savienības Flow Check radītājiem un dalībniekiem, kur guvis pieredzi arī jungle un drum'n'bass pasākumu organizēšanā.

MssK:
mixcloud.com/ElekctroGeep

mixcloud.com/Subharmonija
facebook.com/subharmonija
youtube.com/@subharmonija
instagram.com/subharmonija

Klausies arī Subharmonijas Spotify playlisti.

Lasīt vairāk

22:00

Histērija

30 Years of Neophyte pt.2

Vēl viens nozīmīgs techno hardcore projekts Neophyte & Bodylotion pagājušajā gadā svinēja 30 gadus gabber mūzikā un ir izdevis limitētu vinila retrospekcijas plati divās daļās.

Raidījumā veiksim plates muzikālā materiāla noklausīšanās sesiju ar nelieliem komentāriem.

Šoreiz 30 Years of Neophyte otrā daļa.

Programmā:

Neophyte - Real Hardcore
Bodylotion - Make You Dance
Bodylotion - Hurt You Bad
Bodylotion - Ik Wil Hakke!
Neophyte - Neophyte Hardcore
Neophyte - Number One Fan
Masters Of Ceremony - Hardcore To Da Bone
Bodylotion - Back In My Mellow Moenie Mauwe
Neophyte - Maniak
Neophyte vs. Evil Activities - One Of These Days
Neophyte Records All Stars - Adrenaline
Bodylotion - Happy Is Voor Hobo's
Neophyte & MC Alee - Grondleggers
Neophyte & The Stunned Guys - Get This Motherfucker (Restrained Remix)
Neophyte & Tha Playah & The Viper - Rebel Dizz (Tha Playah Remix)
Neophyte - Braincracking (Nosferatu Remix)


Info: neophyte.nl

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika