• Pirmdiena, 2021. gada 19. aprīlis
  • Vārda diena: Vēsma, Fanija
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Aiga Dzalbe. Kritiķis kā sarunu biedrs

Mākslas vēsturniece un kritiķe Aiga Dzalbe kopš 1999. gada regulāri publicējas Latvijas presē un interneta portālos (“Kultūras Forums”, “Studija”, “Kultūras Diena”, “Satori” u.c.), rakstot par mākslu, kā arī ir daudzu katalogu, bukletu un izstāžu anotāciju tekstu autore starptautiskas un vietējas nozīmes izstādēm. Kā Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes katedras docente labprāt dalās ar savām zināšanām uz uztur diskusiju par mākslu studentu vidū.

Aiga Dzalbe ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas zinātnes nodaļā. Profesionālo interešu lokā ir nesenā Latvijas un tuvējo reģionu mākslas vēsture, mākslas kritika, kā arī vizuālās mākslas leksikas un terminoloģijas jautājumi. LMA maģistra programmā pasniedz kursu “Mākslas tekstu laboratorija” un organizē vieslektoru programmu “Mūsdienu mākslas kritikas problemātika Latvijā”, rosinot studentu domu apmaiņu, balstītu kritiskos un patstāvīgos spriedumos, kā arī veicinot jaunos profesionāļus aktīvi piedalīties sabiedriskās domas veidošanā.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

No pusdienu šķīvja līdz notekūdeņiem: piesārņotāji mūsu ikdienā. Saruna ar Ingu Pērkonu

Kādas kaitīgas vielas slēpjas mūsu pusdienu šķīvī? Ko zinātniekiem par sabiedrību var pastāstīt notekūdeņi? Kā cilvēka radītais piesārņojums nonāk līdz polārlāčiem Arktikā? Kādu ķīmisko vielu piesārņojuma mantojumu esam saņēmuši no iepriekšējām paaudzēm? Vai ķīmija vienmēr ir bīstamais bubulis, no kā jāizvairās?

Par šiem un citiem jautājumiem runāsim ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta "BIOR" pētnieku Ingu Pērkonu.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Zari un lapas

Elbow – grupa, kas nosaukta skaistākajā angļu vārdā

Stundu garš ieskats Mančestras alternatīvā roka grupas “Elbow” muzikālajā daiļradē un vēsturē.
Raidījuma viesis – grupu “No Neighbours”, “Tribes of the City”, “Eskimo”, "Cвема" jeb "Светочувствительные материалы” bundzinieks Ints Barkāns.

Lasīt vairāk

22:00

Signāls

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

Epizode #228

Viena no pasaules andegraunda elektroniskas mūzikas tendencēm - lauztie ritmi - tiks atspoguļota arī šajā Amber Muse radiošova epizodē. Izskanēs 2step/breaks skaņdarbi no Dogpatrol, Adam Pits, Los Sarocca, kā arī skaists tehno no Marcel Dettmann, Anika Kunst un Rob Malone.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika