Ko pandēmija nodara dejas izglītībai un horeogrāfiem, kāda ir horeogrāfijas spēja dzīvot un izdzīvot pandēmijas laikā, arī šoreiz pandēmija un deja ir divas galvenās tēmas, kas caurvīs podkāsta “Horeofone” sarunas.
Dejas podkāsta “Horeofone” otrajā epizodē būs dzirdama saruna ar dejotāju, horeogrāfu, dejas pedagogu un Latvijas dejas informācijas centra valdes locekli Dmitriju Gaijukēviču.
Dmitrijs Gaitjukevičs absolvējis Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu un Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas nodaļu, šogad absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas programmas maģistrantūru un izveidojis dejas izrādi "Otrā pusē". Piedalījies meistarklasēs Grieķijā, Ungārijā, Spānijā, ASV, Ukrainā, Krievijā, Apvienotajā Karalistē un citviet. Dmitrijs Gaitjukevičs ir laikmetīgās dejas metodiķis, kursa vadītājs un pasniedzējs Nacionālās Mākslu vidusskolas Rīgas Horeogrāfijas skolā, profesionālās izglītības programmā Laikmetīgā deja. Kopš 2007. gada pasniedz laikmetīgo deju grupā RITMS. Dmitrijs strādājis Olgas Žitluhinas dejas kompānijā, Jekaterinburgas dejas kompānijā Provinciālās dejas, piedalījies iestudējumā After engagement, kurš saņēmis Krievijas Nacionālo teātra balvu Zelta maska (2008), sadarbojies ar Stellaris dejas teātri Norveģijā. Viens no Starptautiskās Laikmetīgās dejas meistardarbnīcas Riga/ON organizatoriem. Latvijas dejas informācijas centra loceklis. Uzstājies Ņujorkā, Irijā, Polijā, Ukrainā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā un citviet. Par iestudējumiem Inside (2012./2013. g.) un Atgriešanās (2015./2016. g., hor. Elīna Gaitjukeviča) saņēmis Spēlmaņu nakts balvu nominācijā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā.
Podkāstu vada: Anete Enikova
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X