Podkāsta Info-Dēmija 13. epizodē runāsim par vēl iepriekš neapspriestu "digitālais minimālisms". Iespējams, ka vārds "minimālisms" var asociēties ar interjeru vai mājas atbrīvošanu no nevajadzīgām lietām, bet vai digitālajā pasaulē tas ir tas pats? Par to šajā reizē mums vairāk pastāstīs profesore, Latvijas Universitātes pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes zinātņu prodekāne un LU Doktora studiju programmas "Izglītības zinātnes" direktore Zanda Rubene.
Kāda loma dezinformācijas kontekstā piemīt digitālajam minimālismam un vai to varētu uzskatīt kā digitālās telpas attīrīšanu? Skaidrs ir tas, ka atkarība no informācijas tehnoloģiju sniegtā materiāla un no sajūtām, ko tas rada, var rasties līdzīgi kā no cigaretēm vai alkohola.
Cik būtiski ir to apzināties un kā no šīs atkarības izbēgt?
Katram cilvēkam, kurš savu brīvo laiku pavada sociālajos tīklos, ir jāsaprot, ka neapzinātam satura un programmu patēriņam nav pārtraukuma. Digitālais minimālisms var būt veids kā šo patēriņu kontrolēt un samazināt, taču, vai šādai pieejai var nebūt arī "sliktās" puses? Zināms, ka katru reizi kaut ko upurējot, rodas arī sekas - vai tās ir tā vērtas? Zanda Rubene šajā podkāsta epizodē liek katram aizdomāties par savu ikdienu digitālajā pasaulē.

Podkāsts INFO-DĒMIJA - ekspertu un studentu pieredze dezinformācijas laikmetā un vērtīgi padomi medijpratības apgūšanai. Pirmdienās plkst. 17:00 radio NABA un mūzikas straumēšanas vietnēs.

Raidījumu vada Laura Laķe, Elīna Krēmere, Elza Elksnīte.