Sveiciens visiem podkāsta klausītājiem jaunajā 2021 gadā! Vēlam daudz veselības gan Jums, gan Jūsu tuviniekiem!

Septītajā epizodē esam Jums sagatavojuši ko ļoti interesantu un citur neatrodamu - tā ir saruna ar "Re:Check" vadītāju Evitu Puriņu. Arī mums šis projekts ir īpaši tuvs, jo no tā iedvesmojamies podkāsta veidošanā, kā arī sasniegt Re:Check žurnālistes nebija viegls uzdevums, jo viņas ir patiesi aizņemtas šajā dezinformācijas laikā.
Evita Puriņa strādā žurnālistikā kopš 1997.gada. Kopš 2012.gada ir brīvžurnāliste, rakstījusi pētnieciskos rakstus Re:Baltica, sabiedrisko mediju portālam lsm.lv un žurnālam Ir. Faktu pārbaudes žanrā strādā kopš 2015.gada, veidojot lsm.lv Melu detektoru. Tieši par šo tēmu arī viņai uzdodam jautājumus. Kā Re:Check notiek faktu pārbaude, kā tiek izvēlēts ko pārbaudīt, kā tas tiek darīts? Vai mediji pietiekami iesaistās situācijas kontrolēšanā, uzlabošanā?
Šobrīd izveidojusies situācija, kurā ļoti daudzi par savu taisnību pārliecināti cilvēki vēršas gan pret faktu pārbaudītājiem, gan pret žurnālistiem, gan vienkāršiem cilvēkiem, kas domā citādāk, un interneta vidē izsaka ļoti rupjus, pārmetošus apgalvojumus, pat draudus. Vai Re:Check komanda arī saskaras ar ko līdzīgu? Kā cīnīties šādās situācijās par taisnību?

Podkāsts INFO-DĒMIJA - ekspertu un studentu pieredze dezinformācijas laikmetā un vērtīgi padomi medijpratības apgūšanai. Pirmdienās plkst. 17:00 radio NABA un mūzikas straumēšanas vietnēs.

Raidījumu vada Elīza Puriņa, Laura Laķe, Elīna Krēmere.