Šodienas epizodē kopā ar informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas cert.lv vadītāju Baibu Kaškinu runājāmies par jautājumiem, kas īpaši aktuāli kļuvuši Covid-19 laikā, kad viss darbs un ikdiena tiek pavadīta digitālajā vidē. “Cert.lv” uzdevums ir veicināt sabiedrības izpratni par kiberdrošību un iespējamiem riskiem internetā.

Līdz šim raidījumā dezinformācijas izplatību esam pārrunājuši vairāk vai mazāk kā sociālu problēmu vai globālo tehnoloģiju kompāniju veicinātu risku, tomēr dezinformācija var tikt skatīta arī kā kiberdrošības risks.
Kā efektīvi pasargāt savus kontus? Skaidrs, ka nepieciešamas dažādas un sarežģītas paroles sociālo tīklu kontiem, bet vai ir vēl kāds cits variants? Kādi ir biežāk sastopamie kiberuzbrukumu veidi? Kas ir sociālās inženierijas paņēmieni un kā Covid-19 ieteikmējis statistiku par kiberuzbrukumiem?

Podkāsts INFO-DĒMIJA - ekspertu un studentu pieredze dezinformācijas laikmetā un vērtīgi padomi medijpratības apgūšanai. Pirmdienās plkst. 17:00 radio NABA un mūzikas straumēšanas vietnēs.

Raidījumu vada Elza Elksnīte, Laura Laķe, Elīna Krēmere.