Mēs podkāstā "Info-Dēmija" esam jau runājuši par viltus ziņām – bet tagad, mūsuprāt, ir pienācis laiks ielūkoties mazliet dziļāk šī fenomena izcelsmē. Uz jautājumu vai viltus ziņas nu jau var skaidrot gluži vienkārši kā vēl vienu politiskas pārliecināšanas formu, vai tomēr tas ir kas bīstamāks, atbildēs žurnāliste un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja Anastasija Tetarenko.

Kādas ir dažas vadošās pārliecināšanas stratēģijas Latvijas politikā un cik daudz mēs starp tām redzam populismu? Ja runājam par politisko pārliecināšanu, tad lai sasniegtu plašāku auditoriju, politiskajiem un sociālajiem aktoriem ir nepieciešami arī plašāki informācijas pārraides kanāli. Kāda pašlaik Latvijas informatīvajā telpā ir mediju loma dažādu politisko pārliecināšanas taktiku pārraidē? Vai plašsaziņas līdzekļu loma populisma izplatīšanā ir pietiekami izpētīta?

Par to visu podkāsta 15. epizodē!

Podkāsts INFO-DĒMIJA - ekspertu un studentu pieredze dezinformācijas laikmetā un vērtīgi padomi medijpratības apgūšanai. Pirmdienās plkst. 17:00 radio NABA un mūzikas straumēšanas vietnēs.

Raidījumu vada Laura Laķe un Elīna Krēmere.