Šogad festivāls “LABA DABA” turpina pagājušajā gadā aizsākto tradīciju un bagātīgi papildina programmu ar eksperimentāla teātra, dejas un performanču izrādēm. Šīs nedēļas raidījumā “Melnā kaste” ielūkosimies festivāla skatuves mākslas programmā. Ka arī paceļosim Radio NABA arhīvā, lai atsauktu pirmās satikšanās radio ēterā ar šo izrāžu veidotājiem.

Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “DABA DABA” norisināsies no 2. līdz 4. augustam Līgatnes pagasta “Ratniekos” un tajā būs iespējams redzēt tādas izrādes kā “Noziegums vai sods” (M.Čehova Rīgas krievu teātris), “Zenīts” (Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris), “No miglas” (LU TDA “Dancis”); humora piesātinātu programmu ar izrādēm “Par normālu čali” (Teātris TT), “Sieviešu stendaps”, “Rasisma robežas”, “Celies” (LJTI projekta “Ārējais klimats, iekšējais laiks” izrāde); laikmetīgās dejas izrāžu programmu  – “Rokzvaigzne”, “Kabatas izmēra poligons” (LJTI projekta “Ārējais klimats, iekšējais laiks” izrāde), “Privjet – atā”. Pašiem jaunākajiem festivāla apmeklētājiem īpašs pārsteigums šogad ir atvests no Izraēlas. Tā ir Izraēlas cirka trupas “The Lady Theater” izrāde “Cosmic kid wash”, kurā klauni ļausies ūdens priekiem un mazos festivāla apmeklētājus ievedīs maģiskā ūdens pasaulē, kā arī uz būs iespēja atgriezties Imanta Ziedoņa krāsainajās pasakās un epifānijās – LKA Latvijas Kultūras studentu izrādē “Dialogi ar Ziedoni”. Īpašus mazizmēra priekšnesumus sniegs VPDK “Amata”, kuri ļausies gan Ramstein, gan pašmāju Skyforger ritmiem un tiem pakļaus tautiskās dejas soli. Programma ir veidota par festivāla apmeklētāju dažādajām gaumēm, domājot par darbu un cilvēkiem, sniedzot skatītājiem jaunu skatuves mākslas pieredzi brīvdabas festivālā.

Raidījuma viesa lomā – Anete Enikova, Radio NABA raidījuma “KŪL: Kultūras ūnijas laiks” vadītāja un festivāla “LABA DABA” izrāžu programmas kuratore. Raidījumu vadīs – Māra Uzuliņa.