Raidījumā runāsim par jaunāko Latvijas Arhitektūras muzeja izstādi, kas stāsta par arhitekta Oļģerta Kraukļa darbiem un rosina pārskatīt priekšstatus par neērto padomju laika arhitektūras mantojumu. Studijā viesosies muzeja vadītāja Ilze Martinsone un arhitekts, žurnāla “Latvijas Architektūra” galvenais redaktors Jānis Lejnieks.
Šonedēļ Latvijas Arhitektūras muzejā atklātajā izstādē “Kraukļa ligzda” iespējams iepazīt padomju perioda arhitekta Oļģerta Kraukļa darbus.
Kā viena no viņa pazīstamākajām celtnēm minama nu jau zudusī Rīgas Sporta pils, savulaik lielākā multifunkcionālā sabiedriskā ēka Rīgā. Arhitektūra savulaik tika uzskatīta par mākslu mūžībai, taču pēckara modernistu paaudzei nereti nākas piedzīvot savu projektēto celtņu nojaukšanu.
Taču to, ka nojaukt pagātni nav tik vienkārši un sabiedrības priekšstati par vērtībām nav vienādi, apliecina arī fakts, ka vairākas citas Oļģerta Kraukļa projektētās ēkas ir uzņemtas vai gaida uzņemšanu valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā. Raidījumā aplūkosim pēckara modernisma arhitektūras pioniera, Oļģerta Kraukļa devumu Latvijas arhitektūrā un to, kā mūsdienās vērtējamas viņa darbības pamatā esošās idejas.
Latvijas Arhitektūras muzejs ar izstāžu sēriju, kurā ietilpst arī izstāde “Kraukļa ligzda”, aicina pārskatīt priekšstatus par 20. gadsimta 60.–80. gadu arhitektūru Latvijā, kas ir apdraudēta, jo tiek negatīvi asociēta ar padomju laiku. Izstādes kuratore Ilze Martinsone, dizainere Tatjana Raičineca.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X