• Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs
  • Vārda diena: Maruta, Alda
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Rīgas stāsti

Ieskats Latvijas Universitātes studentu drukātās preses vēsturē

Ja  “Rīgas stāsti” taptu gandrīz simts gadus atpakaļ, kā cilvēki par tiem uzzinātu? Dzirdēt viņi tos nedzirdētu, jo radio pirmsākumi Latvijā meklējami 1925. gadā, kad tā džingls vēl bija “Rīga dimd”. 

Lasīt vairāk

16:30

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

KŪL

Viltus ziņas, maldi un patiesība uz skatuves

Puspatiesības, foto manipulācijas, propaganda, influenceru slēptas reklāmas, sazvērestības teorijas un viltus ziņas, kas imitē īstās ziņas, kļuvušas par mūsu kopīgās informācijas telpas sastāvdaļu. “Pagājušā gada beigās internetā parādījās ziņa, ka Latvijā viltus ziņas no patiesām nespējot atšķirt 43% iedzīvotāju. Viens no iemesliem izrādes veidošanai sākotnēji bija gluži savtīga vēlme paurķēties sevī, lai saprastu, cik tad īsti manipulējams esmu es pats. Cilvēki visu laiku ražo stāstus. Vislabāko un pārliecinošāko stāstu stāstītāji iegūst naudu, slavu un citus labumus. Mūsdienās, kad stāstīšanas platformas ir kļuvušas daudz pieejamākas, tā sāk kļūt par problēmu - ir pazudis orientieris,” interesi iestudēt izrādi skaidro režisors Klāvs Mellis.

Radio NABA studijā sarunāsimies ar KVADRIFRONS radošās trupas pārstāvjiem, izrādes "Fake News" veidotājiem, dramaturgu Evartu Melnalksni un aktieris Andri Kaļiņinu par gaidāmo izrādi, par atbildīgu mediju lietošanu, par skatuves saistību ar medijiem, baumām un to cik tās sliktas vai labas.

Trešdienas vakarā plkst. 19:00 RadioNABA FM 95,8 un internetā!

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

"Un pēkšņi gulbji!" - deja ir visur, arī Burtnieku novadā

Sarunā ar horeogrāfi Agnesi Bordjukovu un scenogrāfi Kristu Briģi sarunājāmies par sociālās mākslas projektu - dejas izrādi "Un pēkšņi gulbji", kas savu pirmizrādi piedzīvos šīs nedēļas nogalē. Ar izrādi “Un pēkšņi gulbji!” noslēgsies sociāls mākslas projekts “Mana brīvība un piederība”, kas notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Izrāde ir gan demonstrācija, gan koncerts, gan šķietami nebeidzama saruna, kurā Burtnieku novada iedzīvotāji un viņu draugi mākslas valodā pārvērtuši savas atklāsmes par brīvības un piederības nozīmi – individuālā, kolektīvā, vēsturiskā un sociālpolitiskā izpratnē. 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Estonauts

22:00

Absolūtais minors

Jaunumu apskats

Raidījumā atskaņosim jaunus skaņdarbus no Trauksme, Starpliktuve, Moxik, Oculus Noise, NEI un N1L.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika