Piektdiena, 2024. gada 29. marts

Vārda diena: Agija, Aldonis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

08:15

Digitālās Brokastis

Nākamgad Rīgā būs pieejami nomājami motorolleri

Rīgā nākamajā gadā nomājamo skrejriteņu klātu papildinās motorolleri no “Skok” un “Kong”. Novērsts bīstams apdraudējums Android viedtālruņiem. NASA sadarbosies ar privātajām kompānijām, lai līdz 2024. gadam nosūtītu kravas uz Mēness virsmu. Podkāsta otrajā daļā noklausies arī Huawei Watch GT2 triecienapskatu! #DigitālāsBrokastis - iknedēļas tehnoloģiju ziņu raidījums ar Ahķi un Ričiju!

 

Lasīt vairāk

09:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Medus un etiķis

Francis Trasuns (1864 – 1926)

Jānis Steiks pabīdīja plašāku luterānisko latviešu pasaules telpu, Francis Trasuns to izdarīja pie katoļiem. Abus atcēla no mācītāja amata pildīšanas. Steiku pa kluso (1925.g.), Trasunu (1926.g.) ar lielu troksni un publiskiem pazemojumiem, izslēdzot no katoļu baznīcas. Abi paplašināja arī latviešu dzejas robežas – Steiks pavisam brīvi, Trasuns, izlīdzoties ar fabulu valodas līdzībām un mājieniem. Trasuns bija arī Saeimas deputāts. Viena no viņa fabulām (“Politiķi, zvērbuļi un žogota”) ir iedvesmota no Saeimas agrārkomisijas darba, kad deputāti 3 dienas strīdējās, vai zvirbuļi ir pieskaitāmi pie plēsīgiem putniem vai nē.

Lasīt vairāk

11:15

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Latvijas Universitātē būs skatāma izstāde "Latvijas kultūras alfabēts"

LU no 25.11. būs skatāma izstāde "Latvijas kultūras alfabēts".Tā tapusi, atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu.
Lai atzīmētu Latvijas Universitātes, Latvijas Nacionālā teātra, Latvijas Mākslas akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Nacionālās operas un baleta simtgadi UNESCO kalendārā, tika radīts kopējs gadadienas projekts – izstāde “Latvijas kultūras alfabēts”.
Izstāde ir veidota kā mācību grāmata – ābece, kurā katrs latviešu alfabēta burts iepazīstina ar nozīmīgiem pieturas punktiem un personībām, kas ir saistītas ar kādu no simtgadi piedzīvojušām institūcijām. 

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

NABA Top

Top 25/10 LV jaunumi: Anna Öberg, Chain Cult, Gas Of Latvia u.c.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Ģēniji ierakumos: Pirmais pasaules karš un filozofija

Novembris ir laiks, kad Latvija svin valsts dibināšanu un uzvaru Neatkarības karā, un pasaulē piemin kara upurus.  Pirmais pasaules karš bija totāls karš, tāpēc nav pārsteigums, ka  šajā karā piedalījās arī filozofi, kā cīnoties frontes līnijās, tā arī sēžot pie rakstāmgaldiem.  Ierakumos cīnījās gan, piemēram, Ludvigs Vitgenšteins, Teijārs de Šardēns, Emīls Lasks, gan arī daudzi fenomenologi u.c. Filozofi uzrādīja arī savu spēju dažādību: Martins Heidegers strādāja metereoloģijas stacijā, Rodžers Kolingvuds bija izlūks, Anrī Bergsons – diplomātiskajā misijā ASV. Savukārt Bērtrands Rasela nevēlēšanās piedalīties karā maksāja viņam darbu. Līdzīgi kā citu cilvēku, arī daudzu filozofu ģimenes piedzīvoja traģēdijas. Edmunda Huserla un Alfrēda Vaitheda dēli mira frontē. Tomēr paralēli šiem notikumiem, nerimās akadēmiskas diskusijas: cik lielā mērā vācu puses kara ideoloģiju  ir ietekmējuši tādi filozofi kā Imanuels Kants, Georgs Hēgelis vai Frīdrihs Nīče? 1914. gadā vācu intelektuāļi publicē manifestu, kas aizstāv Vācijas rīcību. Britu filozofi arvien skaļāk vērsās pret entuziasmu un misticismu, kuru viņi redzēja kā specifisku kontinentālās filozofijas īpašību. Anglosakšu un kontinentālās filozofijas nošķīrums pastāvēs vēl ilgi pēc kara beigām. Pasaules kara laikā arī Latvijas intelektuāļi seko un mēģina sniegt savu artavu intelektuālajām cīņām. Vai mums ir jāpiekrīt Bergsona sniegtajam vācu kara mašīnas raksturojumam? Vai kara ietekmētajiem mākslas stiliem ir vieta nacionālās mākslas ainā? Vai karš ir jāvērtē kā sociāla progresa veicinātājs, kā to bija iedomājies, piemēram, Makss Šēlers?

Raidījumā meklēsim arī Latvijas domātājus, kas šajā karā bija nokļuvuši starp impēriju dzirnakmeņiem. Izskanēs arī tradicionālā rubrika Radiomonadaloģija (32. paragrāfs), kurā Fujē centīsies izprast pietiekamā pamata likumu.

 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

20:30

Medus un etiķis

20:45

Mūzika

21:00

Bioritmi

22:00

Histērija

Battery K live mix

Iepazīsimies ar Latvijas diskžokeju jaunākās paaudzes vienu šī brīža aktīvākajiem un aktuālākajiem DJ-iem - Battery K (Aleksey Karpov). Kurš aktīvi darbojās arī promoteru komandās "Wild Riddims" un "ODD S.P.C"

Battery K spēlē samērā plaša spektra dažādu novirzienu elektronisko deju mūziku. Sākot ar dažādiem drum & bass novirzieniem un beidzot ar crossbreed un hardcore, kas arī ir viens no iemesliem kādēļ viņš izpelnījies mūsu raidījuma uzmanību.

Klausīsimies Battery K miksu tiešajā ēterā no radio NABA / Latvijas radio 6 studijas.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika