• Piektdiena, 2020. gada 23. oktobris
  • Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:15

#DigitālāsBrokastis

Tehnoloģiju ziņu tops un Samsung Galaxy jaunākie produkti

#DigitālāsBrokastis podkāsta tehnoloģiju topa pirmajās trīs vietās ir Ultimate Ears bezvadu austiņas, kuras pielāgojas cilvēka auss gliemežnīcai. Maksāšana ar plaukstu Amazon Go veikalos. Un Google prezentē jaunus gadžetus, t.sk., viedtālruni Pixel 5.

Otrajā daļā Artis un Rihards apspriež kā jaunie Samsung Galaxy gadžetus - viedtālrunis Note20 Ultra, planšetdators Tab S7+, viedpulkstenis Watch3 un austiņas Buds Live - papildina tavu dzīves stilu.

Lasīt vairāk

09:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Medus un etiķis

Kārlis Vērdiņš (1979)

Pusjaunās un jaunās latviešu paaudzes priekšstatu par nopietnību un nenopietnību visai stipri ietekmējis tieši Kārlis Vērdiņš. Vērdiņš par dzejas sūtību izteicies: “Man interesanta ir tikai tāda dzeja, kurā ir, vismaz daļā, kāds izaicinājums.” Vērdiņu var uzlūkot par ironiski ciniska stila piekopēju. Ironija ir satīrisks izteiksmes līdzeklis, ar kura palīdzību tiek pieslēpta teksta īstā – izsmejošā jēga. Savukārt cinisms, kā pieņemts uzskatīt, ir dziļa nošķaudīšanās par sabiedrībā pieņemtām normām, arī par svētumiem un vērtībām, tās pazeminot un ironiskā kārtā devalvējot. Tā, piemēram, vairākas valodnieku, vēl jo īpašāk sieviešu valodnieču paaudzes, piekopa Jāņa Endzelīna pielūgsmi un gandrīz vai dievišķošanu. Vērdiņam šai vai gandrīz šai sakarā ir dzejolis "Pieaugušie" – par Kokas kundzi un Endzelīna garu, kas nolaidies pie viņas pa “mēness staru lejā”.

Lasīt vairāk

11:15

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Deftones un Roušīnas Mērfijas jaunie albumi. Viesos Sabīne Moore

Kā jau runājām un rakstījām pagājušajā nedēļā, šis ir laiks, kad vislielākā uzmanība mūzikas medijos atkal ir albumiem. Jau pagājušajā raidījumā pieminējām jaunākos Sufjana Stīvensa, Fleet Foxes ierakstus. Tiem klāt pievienojušies vēl vairāki kritiķu milzu augsti novērtēti ieraksti. Šajā reizē ieklausīsimies un parunāsim par alternatīvā metāla leģendu Deftones jaunāko albumu “Ohms” (8.9/10 pēc Metacritic datiem) un izbijušās grupas Moloko solistes Roušīnas Mērfijas jaunāko solo plati “Roisin Machine” (8.7/10 pēc Metacritic datiem).

Būs arī vairāki lieliski rudens singli, oktobrim tikai iesākoties, un īss ieskats arī mūzikas ziņās, kur turpināsim runāt par “mūziķi vs. leibli” ierakstu līgumu sakarā, vērsīsim uzmanību, kā ietekmīgi mūziķi tomēr spēj panākt izmaiņas likumdošanā, bet uz jautrākas nots parunāsim par šonedēļ 25 gadus jubileju svinošo Oasis izcilo albumu “(What’s the Story) Morning Glory?” un, kā slavena popmūzikas dīva tajā pašā gadā slepus izdeva grunge(!) mūzikas ierakstu.

Raidījuma otrajā daļā Mūzikas Sirds ciemos būs mūziķe - šīs nedēļas jubilāre - Sabīne Moore. Pēdējā laikā vairāk pazīstama gan kā solo māksliniece, gan projekta MMMM vokāliste, Sabīne kopā ar kolēģiem nesen izlaidusi krietni senākā projekta Waterflower jaunu albumu “Balta Gaisma”, kurš izdots arī vinila platē. Runāsim gan par jauno ierakstu, gan par to, kā “neļauties stagnācijai” [citāts no preses relīzes].

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Top 25/10 LV jaunumi: Waterflower, Tornhill, Idles, Nothing, Working Men's Club

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:15

Mūzika

20:30

Medus un etiķis

20:45

Mūzika

21:00

Dabsolis

22:00

Vārnu laiks

Saruna ar grupu Pauls Raimonds

Raidījumā viesojas grupa Pauls Raimonds. Skaidrojam kādas intereses ir jaunās paaudzes mūziķiem un kāpēc izvēlēts tieši hardcore mūzikas žanrs. Pirmatskaņojums dziesmām no debijas albuma "Liekuļi".

Lasīt vairāk

23:00

Aptuvenā diskotēka/Spoku kuģis

Nakts pārraides

00:00

Mūzika