• Piektdiena, 2020. gada 23. oktobris
  • Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

08:15

#DigitālāsBrokastis

09:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Medus un etiķis

11:15

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Nedēlas albums, saruna ar Molchat Doma un pandēmijas sekas mūzikas industrijā

Kā lai atrod laiku pat nevis tikai noklausīties, bet gan arī kārtīgi izbaudīt visu mūziku, kas iznākusi? Šāds jautājums šonedēļ nomocījis MS vadītājus un noteikti arī citus mūzikas entuziastus. Šķiet, ka nav mūzikas žanra, kas pēdējo dienu laikā nav kļuvis par ierakstu bagātāks. Par Mūzikas Sirds nedēļas albumu jāizšķiras starp noslēpumainās apvienības SAULT albumu “Untitled (Rise)” un Fleet Foxes jaunāko veikumu “Shore”.

Raidījuma otrajā daļā sazvanīsimies ar kaimiņvalsts apvienības Molchat Doma vocalist Jegoru. Post-punk žanra pārstāvji pēdējos mēnešos guvuši vērā ņemamus sasniegumus – grupa noslēgusi līgumu ar Amerikas leiblu “Sacred Bones”. Pavisam drīz Molchat Doma izdos savu trešo albumu “Monument” un dosies turnejā uz Meksiku.

Ziņās atkal pieskarsimies pandēmijas sekām uz mūzikas industriju un kāda mūziķa prātu. Gaidām pirmo “vēsturisko” filmu par neatņemamu Lielbritānijas mūzikas šķautni – grime žanru. Komentēsim, ko tieši nozīmē Kanje Vesta pagājušās nedēļas izgājieni un parunāsim par to, kādēļ Fat White Family vokālists uzskata, ka grupa IDLES “reprezentē sliktāko par laikmetīgo kultūrpolitiku”.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Top 25/10 LV jaunumi: D.Day’s Family, Vaira, Vivire En Marte, Pixies u.c.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Gūtmaņa alas tumsā

Pagājušo raidījumu noslēdzām ar jautājumu “kāda varētu būt izeja no marasma un vai Latvijas filozofi to patiešām ir atraduši?”. Šonedēļ turpināsim pārdomas par prāta tumsību un pievērsīsimies Platona alas alegorijai, lūkojot ieskicēt iespējamās atbildes. Sengrieķu filozofs darbā “Valsts” reiz vēstīja par gūstekņiem alā, kuri, esot iekalti važās, spēj vērot vien atspulgus uz alas sienām.  Taču viens no gūstekņiem tiek atbrīvots un dodas vairāku pakāpju ceļā ārā no tumsības pretī Saules gaismai. Kā ir iespējams interpretēt Platona raksturotā atbrīvošanās ceļa struktūru, kā pavērst savu skatienu no ēnām uz tīro ideju vērojumu?

“Fono-Grāfa” komanda devās ekspedīcijā uz Gūtmaņa alu Siguldā, lai noskaidrotu, vai kāds filozofs nav iestrēdzis vai varbūt ir atkal nonācis alas tumsībā. Saskaņā ar Platona alegoriju, domātāja pienākums, ja viņš tiek ārā no alas, ir atgriezties pie palikušajiem gūstekņiem. Iespējams, alas latviskais nosaukums “Labais vīrs” ir simboliska liecība par kādu piemirstu filozofu, kurš īstenojis Platona aicinājumu. Un ko par to mums var pavēstīt Turaidas rozes skumjais stāsts? Jau atkal tuvojas zelta rudens, tāpēc gādāsim par atziņām, ko pārdomāt, mērojot Gaujas senlejas gleznainās takas!

Ēterā izskanēs Leibnica darba “Monadoloģijas” 44. paragrāfa lasījums.

Raidījums “Fono-Grāfs” top ar VKKF atbalstu.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

20:30

Medus un etiķis

20:45

Mūzika

21:00

Bioritmi

22:00

Histērija

Seekers Of Destruction injections 2

Gluži kā šī gada sākuma fāzē, kad pandēmija mūsu platuma grādos tikai vēl uzņēma apgriezienus (skatīt: https://naba.lsm.lv/lv/raksts/histerija/seekers-of-destruction-mix-x2.a128668/), Seekers Of Destruction (Ingus Meļķis/Force Fist Records/Talsi) piedāvā muzikālās -core mūzikas pretvīrusu injekcijas. Un īpaši varētu pieteikt arī īpašu retumu - Latvijas drumcore & darkstep producentu Synthetic Violence, kurš Harsh Souljah injekcijā būs pārstāvēts ar 3 kompozīcijām.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika